IPod Touch za telebana

boogle

Pripravnik
29. apr 2008
287
0
16
ok, rabm en mp3 player pa se mi dopade tale ta nov IPod Touch ker baje faj predvaja še video in ima wifi ter omogoča spletno brskanje. zdej pa mene zanima kaki so še kaj pluski in minuski ki jih ne poznam ...kako je s temi igrcami pa applikacijami - nekaj se jih dobi na tb pašnikih pa me zanima kaka je sploh ta platforma? a lahko app dobljene na tb pašnikih mirno instaliraš? nekaj sem slišal o lockih in jailbrakeih sam nevem - kaj sploh to je in a velja to tudi za ipod touch ali le za iPHONE?

hvala za info!
aplauz.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Platforma je iPhone OS (ki je osnovan na MacOSX). Programe in igre, ki se jih dobi na raznih torrent straneh privzeto ne moreš naložiti. Najprej je treba napravo jailbreakat. S tem postopkom dobiš dostop do celotnega sistema in lahko poljubno spreminjaš sistemske datoteke.

Naj te pa še opozorim, da se zadnjo generacijo iPod Touchov še ne da jailbreakati.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
jest sn ga najprej jailbreknu in preko instalerja nalagu programe,
pol pa, ko je prsla ta moznost preko apps stora sn ga dal nazaj na tazadnji firmware in pac kupim kako app preko iTunsa,

niso posebi drage, npr. kupu sn Texas Holdem za 7.99, pa solitare city za 4€, pa francoski slovar za 5€,.......pa cel kup nekih apps za 0.79€

pa nalozu ogromno nekih free igerc in apps

pac se mi ne lubi kr naprej gledat za ker firmware je jailbreak ipd...

aja, pa se podcaste velik uporabljam, npr. narocen sn na Hribar podcast, se avtomacko zdownloda, zupdejta,
pogledam pol v pojstli na Touchu, kvaliteta je res dobra
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
mam 8GB in men je cez glavo zadost,
doslej nisn nikol prsu cez 5GB, mam za cca. 3GB muzke, poslusam pa tak majn kot tretjino tega
+ vedno mam kak film do dva na zalogi + apps in games

vbistvu ga uporabljam vsakodnevno, poslusanje muzke in katkocasenje z igrami medtem ko sn na metroju

men osebno dozdej najbolj uporabna zadevca
 

boogle

Pripravnik
29. apr 2008
287
0
16
hvala za odgovore, še eno vprašanje:

za tele podcaste ala tv dnevnik ali hribar ki so brezplačni ...a jih lahko prek wifija (npr v enem cayberkafiču) dol potegneš al morš to storit preko računalnika in itunesov?

hvala
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Če se je navadiš, je bolj uporabna kot pa navadne telefonske tipkovnice. Messenger in gtalk delata s pomočjo appstore aplikacij (palringo, fring, ...).
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Kaj pa recimo, ko z videoro [priporocas kaj drugega, predvsem, da hitreje skonvertira?] skonvertas nek muvi v mp4 format in v 320x480 resolucijo, koliko zasede pol en tak muvi? 300MB?

Ta muvi potem preko itunesov preneses v toucha, tako kot recimo mp3je ali rabis kaksen extra proggy za to?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Aja, ce koga zanima.. sem mal risrč naredil..

Zelo fina zadeva je Sothink iPod video converter.. zraven doda se subtitle, je dokaj hiter [700 mb muvi, cca slabe pol ure] in skrci 700 MB muvi na cca 350 MB v mp4 format... fanki gruvi šejk it bejbe
cheer.gif