Iphone in ročna izbira omrežja

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Imam Iphone SE in pri zadnji posodobitvi na ios 11.1.2, se mi je pojavil problem.

In sicer da telefon neprestano izbira sam omrežja. Imam telekomovo naročnino, pa mi iz meni neznanih razlogov kar naprej "meče" na I WIND omrežje (italijansko), ker živim razmeroma blizu meje.

V nastavitvah lahko dam na avtomatsko ali ročno izbiro omrežja, kar pa ne da nobenega rezultata (tudi če pri ročnem izboru izberem omrežje mobitel, mi nastavitve ne upošteva). Je pa res, da tudi če kličem na svoje shranjene številke, brez predpone +386xx xxxx xxxx, vseeno prikličem pravo osebo.

Aja, signal mobitel omrežja ni glih idealen, ampak vseeno zadosti močen (v hiši 2g 3/4 signala, zunaj in ponekod notri 2 do 3 črtice LTE omrežja).

Ostali družinski člani in jaz do te zadnje posodobitve nimajo oz. nisem imel problemov.

Kak nasvet ali servis?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Uglavnem, baje da imajo določeni iphoni nekoliko težav z pravilnim prikazom imena omrežja.
To se je dogajalo tudi meni (priklopljen sem bil na MOBITEL, prikazovalo I WIND).

Pomagal je hard reset.

P.S.
Je pa iOs, svetlobna leta pri resetih napram androidom. Dejansko je postavil celoten telefon nazaj popolnoma takšnega kot sem ga izbrisal. Pozitivno.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Uglavnem, baje da imajo določeni iphoni nekoliko težav z pravilnim prikazom imena omrežja.
To se je dogajalo tudi meni (priklopljen sem bil na MOBITEL, prikazovalo I WIND).

Pomagal je hard reset.

P.S.
Je pa iOs, svetlobna leta pri resetih napram androidom. Dejansko je postavil celoten telefon nazaj popolnoma takšnega kot sem ga izbrisal. Pozitivno.

Lahko bolj razložiš ta svetlobna leta ali drugače kaj se pri androidu ne postavi tako, kot je bil prvič prižgan...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Uglavnem, baje da imajo določeni iphoni nekoliko težav z pravilnim prikazom imena omrežja.
To se je dogajalo tudi meni (priklopljen sem bil na MOBITEL, prikazovalo I WIND).

Pomagal je hard reset.

P.S.
Je pa iOs, svetlobna leta pri resetih napram androidom. Dejansko je postavil celoten telefon nazaj popolnoma takšnega kot sem ga izbrisal. Pozitivno.

Lahko bolj razložiš ta svetlobna leta ali drugače kaj se pri androidu ne postavi tako, kot je bil prvič prižgan...

Iphone mi je postavil vse aplikacije, nastavitve, gesla, ozadja, profile tja kjer so bili pred hard resetom. Da ne omenjam SMSjev, slik.
Pismo še pri tistih dveh igrah ki ju igram mi je shranilo vse dosežke in napredek.
Po končanem procesu je izgledalo kot da nisem nič spreminjal (samo operater je pravi
cool-1.gif
).

Ko sem resetiral androida, sem moral vse sam nazaj postaviti in nastaviti. Slike, aplikacije, gesla, .... .
Plus pri vsaki aplikaciji se ponovno vpisovat, dosežki in napredek pri igrah je bil izbrisan......
Dopuščam možnost da sem jaz kje po poti kaj zajebal, ampak moje mnenje je, da ima apple to bolje rešeno.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
aplikacije iz stora se postavijo nazaj, tiste iz unknown sources verjetno ne. SMS in slike se tudi postavijo nazaj, če so shranjene v oblaku.

A pri applu se to postavi tudi, če je samo na telefonu ? Res dobro poštimano, če je tako.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Mora biti backup. Lokalno v itunes ali v iCloud. Se pa iCloud backup naredi avtomatično, ko se telefon fila.

iOS to lahko naredi zaradi zaprtosti. Vsaka aplikacija ima omejeno v kam lahko shranjuje. iOS potem ve kje so uporabnikovi podatki in jih lažje bacupira in kasneje restora. Pri androidu pa imajo aplikacije več svobode in sam sistem ne more vedeti kje so shranjeni podatki in ne more narediti backup in restore vseh podatkov.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Za uporabnika je pa bolje kaj točno? Meni je Applov sistem zakon, tukaj pa ima večina raje android, ki je sicer odprt ampak kaj ti to pomaga če je "zabit".