iPhone 8 / X

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Čisto na hitro,ker se mi ne da googlat.

Kako je s kamero pri X vs 8 plus? Zdaj sem na navadni 6, pa bi samo zaradi kamere zamenjal na eno + verzijo, čeprav ne vem, a se bom lahko navadi na tako velik cegl. Se splača vzet 8+ ali bo 7+ praktično enak upgrade?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
X ima optično stabilizacijo na obeh kamerah, 8+ pa samo na primarni. Enako 7+. Senzor v 8 in X je boljjši kot v 7-ki. Čeprav tudi v 7-ki ni ravno slab.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Ugotavljat zakaj nekdo vozi BMW X6 in je oproščen plačila vrtca za svoja dva sončka je čisto irelevantno, kajne.

Očitno, je premalo obdavčen. Kaj drugega mi ne pade na pamet.

V amerik te za tako sosedi takoj prijavijo, ker vejo da morajo zaradi tebe plačat več davkov.

Pri nas pa "se je znajdu"
aplauz.gif

en s.p. plača na leto državi 25000€ davka, en zaposlen pa okoli 10000€. vsak bi moral plačat enako, saj uporabljata enake storitve, včasih še tisti z manj plačanega davka porablja bistveno več bonitet, plača pa man davkaj. Tolko o tem, kak se kdo znajde. vsak samo vidi okoli pri drugih kaj kdo ima in fura favšijo

Ne bluzi... mogoče ti že, ampak 85% sp-jev si nakazuje minimalca. Pa dalje ne govori koliko ddv-ja plača firma, ker tudi delavec za trakom z svojo produktivnostjo in dodatno vrednostjo preko podjetja prinese dosti večji ddv, kot pa je na plačilni listi.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Čisto na hitro,ker se mi ne da googlat.

Kako je s kamero pri X vs 8 plus? Zdaj sem na navadni 6, pa bi samo zaradi kamere zamenjal na eno + verzijo, čeprav ne vem, a se bom lahko navadi na tako velik cegl. Se splača vzet 8+ ali bo 7+ praktično enak upgrade?

kot so nekateri že omenili, X ima optično stabilizacijo v obeh kamerah, medtem, ko 8 ima le wide kamero stabilizirano. razlika je tudi v svetlobni moči - med tem, ko je wide kamera enaka, je na tele kameri na 8 f/2.8, na X pa f/2.4. je malo in veliko, bi si pa drznil reči, na tem senzorju, predvsem te velikosti, ne tako zelo pomemben faktor.

X in 8 pa imata napram 7 bolj dodelan read-out iz senzorja, kar je pomembno pri produciranju fotk. tu pa lahko pride do večjih razlik, kot npr. f/2.4 ali f/2.8.
wink-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sploh ne ...
wink-1.gif


nekje, ko sem bral o 8 in o X je bil naslov testa za 8 Plus nekje v smislu "En najboljših telefonov ob najbolj neugodnem času" - ker smo pač vsi čakali na X. saj ne rečem, X mi je zelo všeč, želel sem si večji zaslon v čim manjšem ohišju, kar X definitivno nudi. samo ... cena ... tako da sem se na koncu odločil za 8 Plus in po enem tednu mi res ni žal ... moja ima sicer "navadno" sedmico, ampak že zaslon, je drugačen - prikaz barv, recimo. tudi true tone zadeva je res uporabna, vsaj pri meni ...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
ksz

Velja za vse, ki so na 11.1.2 - nov update na 11.2. potegnite si ga, preden zgubite živce zaradi ciklanja.

Citat:
December 2 respring
A bug in iOS 11 was present that causes the device to constantly respring and crash if an app sends local notifications on or after 00:15 on 2 December 2017. Apple responded by releasing iOS 11.2 early, which fixed the bug.

kliken zi for more
 
Nazadnje urejeno:
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Takih stvari se ne govori
smile-1.gif


no stric robert že grozno dolgo ne dobavlja pmivalcev bobiju. Menda je cena bla problem. Nazadnje so mu jih dobavljali iz Guastalle, pa rajoy je mel enega, no pa šižinpin ga je oskrboval. le-ta ga je mel pokritega kar precej nabora. danes je slika taka da pomivalce štimata šiđinpin, oz midea, ter fantje iz velenja. Ti pomivalci, ki so jih sami razvili, majo pa nekatere zadeve, katere konkurenca rabi že kar nekaj časa (odpiranje vrat, ionizator zoper nepreijetne vonjave itd)

Sem pa enkrat najdu eno fotko enega KitchenAida, ki je bil dejansko Asko. Ampak to dokler je bil asko še pod tonetom merlonijem. Pod bobijem mislim da štancajo samo za fulgor milano, pa nekaj za gorenje+ in kar je lastni brand
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Vejremi da bi ga eni plačali tudi toliko, samo da ga ne bi imel vsak drugi za šankom.

Morda je cena navita zaradi zaloge. Ko sem jih jaz hotel kupiti par na firmo, so rekli da nas lahko dajo samo na čakalno vrsto (pri A1). Če ravno toliko pa spet ne.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Ve kdo, ima telekom na zalogi 64 srebrne? Na njihovi strani ne vidim zaloge
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
e trgovino sem gledal, očitno imajo, piše sicer nič ali je na zalogi ali ni
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik zino pravi:
e trgovino sem gledal, očitno imajo, piše sicer nič ali je na zalogi ali ni

Ce pise na gumbu “kupi”, ko izberes model in barvo... potem je na zalogi.... drugace napise, da trenutno ni mozen nakup... Tudi recimo iPhone X 256 ocitno nimajo, ker ga sploh ni med izborom...

Ce hoces pa kupiti v trgovini, pa bo najbolje, da poklices v tisto trgovino, ki ti je najblizja... tako bos dobil najbolj tocne informacije..,