iPhone 8 / X

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Dajte še iphone uporabniki kaj napisati. Včasih je bilo že takoj po predstavitvi takoj 10+ strani. A tudi vi čutite, da ni nekega napredka glede sedmice in morda sploh ne bo potrebe po prehodu na 8/X in raje počakati na naslednje leto.

Bom ostal na 7. Je pa vsekakor zanimiv podatek o 70% pohitritvi procesorja. To mora letet že sedanji v 7 je nesramno hiter. Nekak sem se odločil, da mi mora zdajšnja 7 zdržat tam najmanj 4 leta potem pa mogoče še kakšno.

Itak hitro bo kot blisk, res bo odpiralo aplikacije da se bo kar kadilo! Ampak hudič je v tem ko se Apple skriva za vizualizacijami/efekti ali kako se že imenujejo ti efekti pri odpiranju oken/aplikacij. Škoda da nikoli ne bomo vedeli kako bi zadeva odpirala in skakala če bi efekte izključili in dali na 0s, enako kot gre to nastavit pri androidu. Razen ce sem v zadnjih letih kaj zamudil pri Applu
confused-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Kaj ta "X" pomeni za naprej - bo slo v smeri hkratnih predstavitev iphone9 / XI..., ali kako so si to zamislili? Da je bil narejen za lupit najvecje vernike mi je jasno.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Procesor nima 70% pohitritve. To velja zgolj za štiri low-power jedra in razporejanje opravil. High performance jedra imajo (zgolj) 25% pohitritev.
Low power jedra delujejo 95% časa ko handlaš telefon. Heigh performance se zalaufajo samo ko igraš kake igre ali podobna bolj zahtevna opravila.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
Ali ima X potem še vedni taptic engine, čeprav nima home buttna? Ker drugače mi je to kar kul pri 7ki.

Predvidevam, da ga ima. Nič ni bilo rečeno, da ukinjajo zvonenje na vibro.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Štetje do 10 po applovo:

1, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5S, 5SE, 6, 6+, 6S, 6S+, 7, 7+, 8, 8+, X
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Procesor nima 70% pohitritve. To velja zgolj za štiri low-power jedra in razporejanje opravil. High performance jedra imajo (zgolj) 25% pohitritev.
Low power jedra delujejo 95% časa ko handlaš telefon. Heigh performance se zalaufajo samo ko igraš kake igre ali podobna bolj zahtevna opravila.

Ampak low performance jedra načeloma niso 100% obremenjena, tako da se to ne bo poznalo veliko.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ne rabiš imeti 100% obremenjeno. V bistvu je to slabo, ker v tem primeru zažene velika jedra. To pomeni, da procesor "lažje diha", nimaš dropanih framov pri renderiranju UI. Pa v končni fazi je poraba baterije nižja, ke se velika jedra manj vklaplata.

Je pa to lahko tudi slabo za stare telefone. IOS 11 lahko dela več na novejših napravah, kar starejši niso sposobni procesirat. Potem pa lahko pride do dropanih framov v UI.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Tukaj se gre za raznorazne background taske: poslušanje glasbe, trackanje workouta, syncanje mailov... nič od tega ne potrebuje močnejših jeder, saj je že počasnejše več kot dovolj dobro.

Razlika je samo v porabi energije in potencialna zmožnost handlanja več background zadev brez potrebe kurjenja močnejših jeder. Analogija: če se pelješ 50 km/h s fičotom ali ferrarijem boš z obema enako hitro prišel do cilja, saj z nobenim nisi šel niti blizu njegovih zmožnosti
tongue-1.gif


Ni pa ta napredek pri procesorski moči nič kaj ekstra. So bili v preteklosti že večji napredki (glede na prejšnjo generacijo).
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Analogija: če se pelješ 50 km/h s fičotom ali ferrarijem boš z obema enako hitro prišel do cilja, saj z nobenim nisi šel niti blizu njegovih zmožnosti

Če se pa pelješ 100 km/h je pa druga zgodba
smile-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Meni je recimo že na 6S zanimivo, da ko daš "low power mode", ni nič kaj videti da bi delalo počasneje (čeprav naj bi v tem načinu delal precej počasneje - vsaj baterija traja opazno dlje).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Na vizualnih efektih ni nič videt ko je v low power. Se pa na synca, pa background app refresh omeji, pa take fore in se kr pozna pri bateriji
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Žalostno je to, da tudi pri telefonu za 1000+ niso vsaj priložili brezplacno wireless polnilca. Pri iPhone x bi to enostavno moralo biti v paketu.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Saj drugod ni prav nič drugače, npr. pri Note8 ga tudi ni priloženega, vsaj v EU ne, politika velikih pač. Sicer mene ne gane prav veliko, ker je to še en dodaten kos za prah nabirat
smile-1.gif
Mi ni težko kabel iz predala vzet na dva dni.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Še ena novost novih modelov, ki se ne poudarja tako, je hitro polnjenje baterije. V pol ure se napolni na 50%.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Še ena novost novih modelov, ki se ne poudarja tako, je hitro polnjenje baterije. V pol ure se napolni na 50%.

Jasno da se ne poudarja tako, če pa je to v 2017 standard, ki ga ima konkurenca že lep čas.

Se še dobro spomnim vernikov tukaj, kako so hrabro napovedovali, da ko pa bo apple predstavil brezžično polnjenje, pa bo to komot filalo s 3A. Ampak so pa dobri pri serviranju vseh teh novostih, nimaš kaj. Suvereno servirajo kot da je 4 leta stara tehnologija nova stvar
smile-1.gif

V glavnem povzetek vseh "novosti" za leto, ki obeležuje za njih 10 letnico ajfona in nakazuje, po njihovem, smernice za naslednjih 10 let:

nov design za 8
stupid-1.gif

Brezžično polnjenje
hysterical-1.gif

Hitro polnjenje
hysterical-1.gif

X, ki res nima nič kaj bistvenega več od Samsunga, ki to vse že ima 2 leti. Aja točno, enimojije. Če je to smernica za naslednjih 10 let smo doomed. Še dobro da apple v realnem svetu, izven njihovega balončka že dolgo ne narekuje več smernic