Ip kamere video nadzor

tarzan333

Pripravnik
27. maj 2014
102
0
16
Stric me je prosil naj mu poiscem 4 kamere za video nadzor. Ker sem popoln amater na tem podrocju bi potreboval pomoc. Internet linijo ima le 10/1. Sliko bi pa rad spremljo preko clouda iz drugega kraja. Vnaprej se zahvaljujem za pomoc
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Kakšen je pa budget ?
Kaj se bo snemalo ? Hišo ali firmo ?

Poglej na Digitklik.si .. 4 kanalne kamere se začnejo od 150€ naprej (komplet). Slika je 720p, tolk, da se podnevi vidi obraz (ponoči načeloma tud
smile-1.gif
). Je pa to low-budget, to morš vedt.. Pa čeprav omogoča snemanje na disk in spletni dostop prek telefona in browserja..
 

tarzan333

Pripravnik
27. maj 2014
102
0
16
Nekje 200-250 eur. Snemalo se bo hišo pa dvorišče. Je internet 10/1 dovolj za tekoce spremljanje slike v živo brez zatikanja?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Upload je švoh.. Za 4 kamere rabiš tudi kar soliden router, drugače zna počepnit.. Ravno včeraj pri večerji je tekla debata.. 4x IP kamere, synology in pa originalen router od nevemkerga ponudnika = NO GO.. Preprosto ne potegne.. Jaz bi na tvojem mestu ravnotako vzel fixni sistem.. Pa še v primeru, da je internet offline ti snema..
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Router niti nima veze(če že, switch, a to ni neka huda obremenitev), ker v primeru štirih kamer, drugega kot lokalni snemalnik ni. Štirih kamer hkrati direktno ne bo šlo gledat, ne pri taki liniji.

Ergo, če imaš na lokaciji internet, je (več al manj) edina opcija:
- kupiš 4 kamere + snemalnik. (ali vzameš IP ali klasiko je stvar odločitve, po eni strani cenovno pride bolje klasika, po drugi strani, če vzameš v štartu IP sistem, lahko kasneje snemalnik obdržiš in samo dodajaš boljše kamere)
- povežeš snemalnik na router
- skonfiguriraš router za zunanji dostop (port forwarding in DDNS)
- na daljavo gledaš kamere/posnetke preko snemalnika

Delalo bo, ne računaj pa, da bo to "živa" živa slika. Videlo se bo premikanje in vse, ne bo pa to 30fps ampak bolj ~5fps, kar je še vseeno ok.