Inverter 12-230V modificiran-čisti sinus?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Skladno z dogodki v zadnjem tednu sprašujem sledeče
Kaj nabaviti za hišne porabnike.
Predvsem se mi gre za uplinjevalno peč na drva in črpalke okoli nje, v primeru večdnevnih izpadov tudi skrinja hladilnik.
sem jeseni nabavil nek B&D 200W pa je gnal tudi peč (ki sicer rabi 120W, toliko tudi najbrž hladilnik, skrinja...), potem pa sva s svakom nekaj testirala s preobremenitvijo in je crknila varovalka v njem. Sva jo zamenjala, sedaj pa ne požene peči, kljub temu da je v standby in rabi samo cca 6w, če pa priklopim samo črpalko (60W) pa jo požene.
V poletnem času bi ga imel za backup črpalke solarnih kolektorjev.
Očitno je še nekaj dodatno odpovedalo.
Zato razmišljam o nabavi novega inverterja.
Sedaj pa me zanima koliko modificiran sinus škoduje elektronskim napravam in katere so najbolj občutljive?

Ima kdo izkušnje z nabavo v tujini (ebay, aliekspres, dx?)

http://www.bolha.com/stroji-or...kw=inverter+12v
http://www.ebay.com/itm/1000-W...talgo=undefined
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Tistim napravam, ki imajo stikalni trafo(polnilci, računalnik itd) in ohmskim bremenom ne škodi nič. Elektromotorjem, navadnim trafotom itd modificiran sinus(ozeroma trapez) škodi.
Če imaš pumpe vsaj malo rad, jim privošči sinus. Čeprav za redko zasilno obratovanje je tudi trapez za silo ok.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kaj pa elektronika v peči?
Servo motorčki za nastavljanje zraka v peč?
ventilator? skrinja
Je pa to res zasilna zadeva, se pravi mogoče 20 ur letno.
Čisti sinus je 2x dražji.
Če kitajci slučajno samo ne napišejo čisti sinus.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Čisti sinus je ene 3-5x dražji
wink-1.gif


Glej, vse kar ima svoj napetostni pretvornik, ter vsa ohmska bremena, deluje brez težav. Vse ostalo ima večje ali manjše težave.
Če ni sinus, se recimo motorji bolj segrevajo, ter dajo od sebe tudi malo manj moči.

Servo motorčki ti zihr ne delajo na 230V, tako da ne skrbi. Ti pa zato direktno na omrežni napetosti delajo črpalke(razen določenih dražjih modelov, ki imajo svoj pretvornik), skrinja itd. No samo 20 ur letno se ne bo kaj dosti poznalo na življenjski dobi
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Btw - ker se že 4 dni zezam naokrog z agregati, pretvorniki itd - zaradi teme sploh nisem videl modela in proizvajalca, ampak črpalka za radiatorje z jebeno elektroniko ni speljala niti pod razno, pa je bila priklopljena na agregat. Klasika (grundfos, imp pumps) je peljala tudi na inverter iz avta, 150W max, kupljen v lidlu. Ni vse zlato kar se sveti
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tudi meni inverter za 20evrov iz leclerca pelje pumpo klasiko, po tistem ko sem ga preobremenil pane pelje več uplinjevalne peči.
Upam da mi alter zrihta novega.

Sicer pa: ali imate kako mnenje o tem setu:
1949754-inverterjozel.JPG
 

Priponke

  • 1949754-inverterjozel.JPG
    1949754-inverterjozel.JPG
    28,8 KB · Ogledi: 1.347

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
kak mesec nazaj sem se pogovarjal s serviserjem za centralne peči, klime in toplotne črplake. dečko ima doma peč in še neke zadev na ups. toplo priporoča čisti sinus in vsaj 2 x večjo nazivno moč kot jo potrebuješ.
iz ebay-a v nemčiji dobiš zadeve v treh dneh na dom ( no vsaj jaz ponavadi ). za 200 € koliko stane nek normalen sinus inverter cca 1000 - 1500w konstantne te tudi ne bo hudič vzel. Pazite pa na razliko med VA in W. ni isto
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
kak mesec nazaj sem se pogovarjal s serviserjem za centralne peči, klime in toplotne črplake. dečko ima doma peč in še neke zadev na ups. toplo priporoča čisti sinus in vsaj 2 x večjo nazivno moč kot jo potrebuješ.
Jp. Recimo pri meni peč in 3 pumpe v štartu povlečejo okoli 500W. Po par sekundah pade poraba na okoli 180W
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
koliko porabi skrinja za zagon?
Peč(leketornika, pumpa in ventilator) mi je pognal 200W inverter z modificiranim sinusom.
1500 w inverter najbrž brez porabnikov v nekaj urah sprazni kak švoh aku. Je sploh alternator v avtu(70Ah aku) dovolj močan da bi ga futral?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Skrinje/hladilniki imajo obupen zagonski tok. 1000W inverter bi rekel da je premalo, čeprav sam kompresor porabi potem manj kot 100W.

Tudi razni soft start invertorji ne pomagajo ker kompresor od skrinje (sploh če je nekaj časa stala) zakonski tok špona tudi par sekund (pri klasičnih EMjih je zagonskih tok dejansko "hipen" in se potem hitro zmanjša na normalno porabo).

Meni recimo 700W agregat (trajna moč, cca. 1kW max. moč) skrinja z zagonom ubije oz. če sem dovolj hiter da se plin v hladilniku še ne "skrči" zažene s cca. 50% verjetnostjo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
1500 w inverter najbrž brez porabnikov v nekaj urah sprazni kak švoh aku. Je sploh alternator v avtu(70Ah aku) dovolj močan da bi ga futral?
Zato pa kupiš inverter, ki se zna spraviti v standby, ko poraba pade pod vrednost, ki jo nastaviš.
Recimo moj 700W brez bremena vleče okoli 0,7A iz akumulatorja, v standby pa 0,1A.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
1500 w inverter najbrž brez porabnikov v nekaj urah sprazni kak švoh aku. Je sploh alternator v avtu(70Ah aku) dovolj močan da bi ga futral?

1500W + upoštevaj da je DC-AC izkoristek cca. 85% torej si na limitah lahko tudi na 1800W, pri 14V napajanja je tole od oka 130A. Klasičen akumulator za avto (75Ah) bo zdržal pol urce potem ga bo pobralo. Kar se tiče samega alternatorja odvisno od moči in obratov, ampak nekako pri povprečnem avtu se zna zgodit da bo premalo.

Sicer pa kaj bi poganjal na 1500W? Pumpe od centralne, par varčnih žarnic, kakšen laptop in radio pa mogoče še skrinja (še ta ne ves čas) skupaj nanese 500W.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Mogoce kaksen konkreten predlog za inverter, ki bi ga lahko napajal preko avtomobila razreda Clio, Punto, nanj pa bi priklopil centralno pec na olje in pumpo, hladilnik in skrinjo ter kaksene 3 led luci?

kater agregat v takem primeru imam priblizno predstavo iz sosednje teme o agregatih (merkurjev link, cena cca 200€), vendar je za krajse obdobje po mojem mnenju dovolj inverter (tukaj upostevam tudi to, da sem v dokaj naseljenem okolju v okolici lj), nisem pa se cisto izklucil moznosti nakupa agregata...
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Z agregatom raje počakaj do poletja, ko bo tole malo pozabljeno in v akcijah dobiš jajčke 650W(na škatli ponavadi piše 100W več) že za manj kot 80€.
res pa še zdaj nisem sprobal če mi skrinjo žene, ker sem šele zdaj slišal, da so neki problemi z zagonom.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Hja, čist tko btw - kdor je kaj bral mojih postov ve, da imam laguno 2, bencin, letnik 2001. Zaradi težav ki sem jih imel, sem tudi preštudiral vse papirje, navodila iz Dialogysa itd.
Skratka - ta avto (pa zagotovo ni edini) ob premali napetosti dviga obrate. Seveda ne v nedogled, ampak če ni štroma, jih dvigne. Običajno (odvisno od motorja in prenosov) alternator dela z 90% moči pri 1200 obratih. Glede na moč alternatorja itd to pomeni več kot 500W stalnega odjema za omenjeni avto. Drugače ima pa vsak jugo cca 400W alternator, le obrate motorja rabi imeti cca 1500 obratov. Torej je inverter povsem kul zasilna varianta, če avto lahko pustiš laufat na dvorišču.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Pumpe imajo tudi tri različne hitrosti in posledično tudi različno porabo.

1 -25W
2 -35W
3 -45W

glej sliko klik

ta poraba velja za ta tip pumpe obstajajo tudi drugačne preveri kaj piše na njej. Tak lahko tudi prišparaš par watov na inverterju.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ne boš sedaj zaradi inverterja menjal pumpo, poleg tega je včasih potrebna močnejša pumpa.
Če že menjaš, potem menjaj za "pametno", ki niso več tako drage.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Pravim samo da preklopis na 1 in ma pumpa manjso porabo posledicno tudi manj pretoka. Bo ti pa vsaj inverter startal.
 

afna1972

Pripravnik
11. feb 2013
167
0
16
Tudi jaz se odlocam za inverter, samo oljno pec z crpalko in prizganim avtom mora delovati o.k ,mogoce se obcasno skrinjo ..