Internet povezava ->laptop

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Iz fiksnega PC izklopim kabel iz mrežne in ga vtaknem v laptopa. Tu pa nastopi problem, ker ne vem kako naprej..kje naštimat kake porte, naslove???(če je sploh to potrebno?) Ne sanja se mi preveč kje začeti. Mislim pa da bi moglo takoj zalavfat, saj je ob priklopu VDSLja T2.jev monter samo zamenjal kabel in vklopil v mrežno od PCja in je vse delalo. Brez gesel in up. imena kot je bilo to pri siolu.

Mogoče sem preveč zakompliciral..prosim naj nekdo svetuje in pomaga kako naprej...
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ne, mi je pa na srečo uspelo...Sem samo neki obkljukal/odkljukal in je čudnežno delalo...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Naj ti bo
grin1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Bom pa sigurno rabil pomoč še z routerjem...

Bo NeatGearov dober? Rabim enga močnega, velika hiša in debele betonske stene...Koliko kablov sploh pride in kam gredo iz routerja?

Ko bomo presedlali na optiko in ne bo več VDSl modema, se bo potrebno kaj zajebavat s switchem od optike??
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Netgear je ok. Kabl pa gre iz modema v router enako kot gre zaj v tvoj računalnik.

Potem pa povežeš z mrežnim kablom iz routerja računalnike (ali pa se povežejo brezžično).

Ko bo optika pa bo treba spreminjat v routerju nastavitve samo, če ti bojo dodelili drug ip.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
En laptop, brezžično mislim povezat...Torej iz zdajšnjega modema gre kabel v router iz routerja pa še en v PC.
Geem ju3 po router pa poročam ob zapletih...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ko bo optika pa bo treba spreminjat v routerju nastavitve samo, če ti bojo dodelili drug ip.
Zakaj je bog ustvaril avtomatiko ???