Internet je in ni?

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
pod roke sem dobil mašino, ki naj bi imela okvarjeno mrežno. ok, zamenjam mrežno, ikonca kaže internetno povezavo (vse ok), a internet ne dela. zamenjam mrežno (druge firme), ista fora. vklopim usb mrežno, internet deluje. matr. preklopim mrežno na drug slot, ista fora (vse naloženo in ok, a interneta ni...). tudi ping do ruterja ne dela. deluje pa ping do drugih naprav v mreži.
grem v hirens boot (live xp), naložim podporo mrežnim driverjem, odprem opero in lepo surfam, kot da ni nič narobe. WTF? njegova stara kartica je res crknila, ker tudi v hirens ne deluje.
aja, gre za sedmico. pol leta nazaj sem imel isto težavo z desetko. pomagal je le format. tukaj se probam temu izognit, a se bojim, da mi zmanjkuje idej. tudi google ne zna odgovoriti (ali pa ne znam vprašati :)
naredil sem že winsock reset, pa orodje za popravilo vseh možnih povezav...malware ni videti, virusa tudi ne. ima nameščen avast (ne deluje, tudi če izklopim vse ščite)


ok, zadeva urejena. naredil restore. edino, kar se je spremenilo, je bil posodobljen avast in pa (seveda) chrome. sedaj pa da vidim, če bo nadgradnja avasta spet vzela internet. in potem brskat po nastavitvah avasta. eh...ja. toliko v vednost...če bo imel še kdo take finte.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Kako je nastavljen IP naslov? Si ga na stari mrežni odstranil, če je bil statičen? Ali ima hirens boot enak IP kot Windows 7?

Pingaj router iz druge naprave in iz te, potem pa preveri arp tabelo, če je routerjev MAC enak.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
je bil auto ip. no, tudi na drugi napravi ne morem na router (pingat in ne odpreti web stran). internet pa lepo deluje po celi hiši...
hm, en problem rešen, se pa pojavi drug. da na lasten router ne moreš :)

spet edit: mah, nekaj sem moral spreminjati na routerju, ko dodam še vrata, pa gre. staram se...pa pozabljam.

da nadaljujem, avast ga nekaj biksa. sedaj sem ga zbrisal in ponovno namestil na čisto, najnovejšo verzijo. in spet isto. nadgradnja/install avasta očitno pri nekaterih zabrejka internet. takoj, ko ga izklopim, internet deluje. kateri del ščitov to naredi, pa ne vem...avast leti dol.
 
Nazadnje urejeno: