Internet Explorer 7 - Odstranitev

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Lep pozdrav vsem
Zanima me, kako bi odstranil Internet Explorer 7, kateri so že vgrajeni v Windowse. Problem je, da se mi nikakor ne dopadejo določene stvari v njem in razporeditev le teh. Nekaj sem že odstranjeval iz registra, vendar sem moral na koncu formatirati disk, ker sem neki zjebal. Odstranjeval pa sem v bistvu samo IE7, vendar mi ni ratalo. Po uspešni odstranitvi bi si namestil IE6, kateri mi najbolj odgovarja.
Hvala.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
priporočam ti mozillo firefox (manj virusov in meni predvsem bolj uporabna), na kateri imaš lahko svoje zavihke, manj virusov itd. explorerja pa pusti za vsak slučaj. kako bi ga zbrisal ne vem. lahko poskusiš tako da v task managerju končaš vse procese,ki se navezujejo na IE in ga potem zbrišeš (v program files in pa v windowsih če se kje nahaja), česar pa jaz nebi počel ker nekateri programi zahtevajo IE.
 

akiva

Pripravnik
21. jul 2007
209
0
16
Microsoftove programe, ki so nameščeni na sistemu, lahko odstraniš v Nadzorni plošči. Dodaj/odstrani programe - Dodaj/odstrani Windows komponente.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Če imaš Visto, potem ie7 ne moreš odstraiti. Z XP-jev pa gre navaden uninstall. Lahko pa instaliraš ie6 kot standalone aplikacijo.

Sicer pa ti odsvetujem uporabo IE6, ker je to mrtev produkt in M$ zanj ne izdaja več varnostnih popravkov. Poleg tega je podpora HTML standardom zelo slaba in sčasoma bo vedno več strani, ki se na IE6 ne bodo pravilno prikazale.

Če ti IE7 ni všeč, si raje poglej kakšno alternativo.
Opera
Firefox
Safari
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Da sm taka mona, pa nism vedu! Seveda sm brskal pod dodaj/odstrani, samo, da bi jaz pogledal na levo stran, pod dodaj in odstrani microsoftove komponente, pa nisem nikol opazu, joooooj mama mia.

Ma sej vem, da je varnostno IE7 boljši, samo me motita gumba stop in refresh, ki sta na desni, namesto na levi strani, pa motijo me tudi una okenca, ki se odpirajo zgoraj. Pač, navajen sem bil IE6 in me sedaj ful motijo, ne vem, zakaj.

Če kdo ve rešitev glede okenc in gumbov na desni strani, kar na plano z njo.
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Motijo, kar nekaj časa. Ampak sčasoma se navadiš, poj ti pa ie6 izgleda čuden. Še tanajbolj so mi pa všeč zavihki, da ne odpiraš novih brskalnikov
smile-1.gif


lp
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ma ja sej se navadš, drgač je pa pomoje še najlaži na tipkovnci Stop=Esc, Refresh pa F5 in se mi zdi nekak hitrej.