Inhalatorji

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Pri nas doma razsaja nahod. Prinesla ga je naša 11 mesečna hčerka iz varstva. Punca predlaga nakup inhalatorja za odpiranje dihalnih poti za tamalo in za naju.

Ker glede tega nimam popolnoma nič izkušenj, bi vas prosil za pomoč.

Punca mi je poslala par linkov:
http://www.ideo.si/a/Ultrazvocni_inhalator_Me120_MEDIKOEL
http://www.lekarnar.com/izdelki/ultrazvocni-inhalator-me120

1. Inhalatorji delujejo oz. pomagajo oz. dejansko odpirajo dihalne poti?
2. Zakaj je ultrazvočni boljši?
3. Je zgornji model ok ali priporočate kakšnega drugega?

Hvala za odgovore!
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Najboljsi inhalator je nezno vdihovanje (recimo temu aromatizirane) pare. Vcasih je Lek(ova domaca lekarna) prodajala taksen prirocni set za inhaliranje ki je vseboval posodico, nastavek in etericno olje za toplo vodo.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
poho_inh.jpg
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Samo prosim, prosim, prosim... previdno pri uporabi parnega inhalatorja. Notri je vroča voda in samo trenutek nepazljivosti je potreben, da si ga mala prevrne v naročje.


Tako da je tale tvoja UZ varianta s tega vidika celo boljša - para je hladna.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Po mojih izkušnjah (na srečo redkih) tovrstni inhalatorji majhnim otrokom relativno blagodejno delujejo na zabit nos, seveda pa ne smeš pričakovati čudežev. Je pa dejstvo, da inhalator navlaži in razširi (s pomočjo fiziološke raztopine) nosne kanale, zato je dihanje pri prehladu lažje (pri nas tamala pred terapijo prav nadležno "smrčala", potem pa je bilo stanje precej bolj znosno) .
Kolikor je meni znano je prednost ultrazvočnih inhalatorjev bolj fina para in pa predvsem tišje delovanje, saj se moraš zavedat, da je klasični inhalator v bistvu zgolj zračni kompresor, ki je pa presneto glasen
cool-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
UZ je zakon, res je tišji pa lepo paro naredi. Pa večina inhalatorjev je danes takih da delajo tudi na akumulator, ni treba da otrok sedi blizu vtičnice če se le-ta ne nahaja v bližini.

Ta tvoj na linku je ok, samo ni mi jasno koliko ima dolgo cev do maske. Vzemi takega da ima čim daljšo da ni ravno treba inhalatorja držati v naročju.

Kar se pa "starinskih" inhalatorjev tiče (eterična olja pa te bedarije) ga lahko priporoča samo nekdo ki ga ni nikoli majhnemu otroku montiral. Namreč majhni otroci pri inhalacijah jokajo, stokajo, skačejo.... ni hudič da se nebi poparil z vročo vodo, tako da tega bog ne daj! A si predstavljaš svojo 11 mesečno hčerko z vročo vodo v naročju ali pa na mizi? Tukaj bi pohvalil Jerneja za komentar
zmaga.gif


Glede na to, da ima vedno več današnjih otrok alergije ali kakšne druge bolezni in so pogosto "zabasani", je inhalator že skoraj nujna oprema v vsakem domu. Tako da nakup inhalatorja lahko samo toplo priporočam
zmaga.gif


LP
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:


Kar se pa "starinskih" inhalatorjev tiče (eterična olja pa te bedarije) ga lahko priporoča samo nekdo ki ga ni nikoli majhnemu otroku montiral. Namreč majhni otroci pri inhalacijah jokajo, stokajo, skačejo.... ni hudič da se nebi poparil z vročo vodo, tako da tega bog ne daj! A si predstavljaš svojo 11 mesečno hčerko z vročo vodo v naročju ali pa na mizi?

LP

starinski inhalatorji niso namenjeni za 11 mesecne otroke, tolko bi lahko premogel "doktorskega" intelekta menda
grims-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
No, roko na srce; že v začetnem postu sem napisal, da potrebujemo inhalator za tamalo in za naju
grims-1.gif


Citat:
Pri nas doma razsaja nahod. Prinesla ga je naša 11 mesečna hčerka iz varstva. Punca predlaga nakup inhalatorja za odpiranje dihalnih poti za tamalo in za naju

Pa brez zamere
srce-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:

starinski inhalatorji niso namenjeni za 11 mesecne otroke


Žal marsikdo tega ne ve... Posledice so lahko tudi katastrofalne.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:


Kar se pa "starinskih" inhalatorjev tiče (eterična olja pa te bedarije) ga lahko priporoča samo nekdo ki ga ni nikoli majhnemu otroku montiral. Namreč majhni otroci pri inhalacijah jokajo, stokajo, skačejo.... ni hudič da se nebi poparil z vročo vodo, tako da tega bog ne daj! A si predstavljaš svojo 11 mesečno hčerko z vročo vodo v naročju ali pa na mizi?

LP

starinski inhalatorji niso namenjeni za 11 mesecne otroke, tolko bi lahko premogel "doktorskega" intelekta menda
grims-1.gif

Piše v prvem postu za 11 mesečno hčerko "pisarniški" intelekt
grin1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Eto, kupil sem tistega, o katerem sem pisal. Smo malo testirali s fiziološko raztopino, pa ne vem no. Meni ne odpre ne vem kaj, pa sem dolgo časa vdihoval. Predlagate kakšen dodatek, ki ga nakapam v fiziološko?

Drugače pa napravica dela super! Pa še slovenski izdelek je :)