Informacije o menjavi baterij Nokia BL-5C

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nokia je danes objavila obvestilo o baterijah z oznako Nokia BL-5C, ki jih je med decembrom 2005 in novembrom 2006 proizvedlo japonsko podjetje Matsushita Battery Industrial. Obvestilo se nanaša le na omejeno serijo baterij BL-5C, medtem ko so vse ostale serije izvzete.

Vir: KLIK
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Meni pripada menjava
cheer.gif
 

Bitch_Muchanon

devil's bitch
21. jul 2007
1.165
0
36
Metropola
Si preveril na internetu?
Lahko narediš screenshot strani, ki jo dobiš po vnosu serijske številke baterije?
Najbolj smešno je to, da Teleray pri tem ne more pomagati
smirk-1.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Na žalost nisem med srečneži, ki bi dobili novo baterijo.
 

Vocko

Pripravnik
20. avg 2007
60
0
6
Novo mesto
Sam res zanimivo, glede na to da je moja kupljena točno v tem času, pa ni zrela za zamenjavo. Škoda, jaz sem pa že upal, da bom dobil novo
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, par dni nazaj mi je pokazalo, da bo treba menjat, včeraj pa, da je ok
rolleyes-1.gif
. Ista baterija, ista številka, sem šel primerjat.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Sem poizkušal, pa mi je takrat vrglo ven. Nisem dobil končnega obvestila.

Tudi ni ta razlog, da ne bi dvakrat. Sem namreč včeraj naročil še za eno baterijo (postopek šel do konca) in me je potem drugič, ko sem poizkušal še enkrat isto spustil naprej.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Potem pa imas na voljo se brezplacno stevilko Supporta ... Tam v navodilih v clanku pise tole:

Navodila za prepoznavo in zamenjavo baterije

Kako prepoznati in zamenjati baterijo BL-5C, ki jo je proizvedlo podjetje Matsushita v omenjenem obdobju:

1. Da bi uporabnik lahko preveril baterijo, jo mora najprej odstraniti iz aparata.
2. Baterijo bo uporabnik prepoznal po napisu 'Nokia' in oznaki 'BL-5C', ki se nahajata na prednji strani baterije. V primeru, da baterija ni model BL-5C, ni potrebno nadaljnje preverjanje, saj baterija nikakor ne sodi v omenjeno serijo.
3. V primeru, da ima baterija na prednji strani oznako 'BL-5C', lahko uporabnik s pomočjo identifikacijske številke na zadnji strani baterije preveri, ali morda sodi o omenjeno serijo.
4. Identifikacijska številka na zadnji strani je sestavljena iz 26-ih znakov, ki jih je potrebno vpisati v polje na strani http://www.nokia.com/batteryreplacement/en/. Po vnosu številke je potrebno vnos potrditi ('Submit').
5. V primeru, da baterija ne sodi v omenjeno serijo, se na zaslonu izpiše obvestilo o tem in postopek je s tem končan, zamenjava baterija ni možna.
6. Če obstaja sum, da baterija sodi v omenjeno serijo, je možna zamenjava baterije. Kdor želi baterijo zamenjati, mora označiti polje, da se strinja s pogoji menjave ('I agree'), saj s tem potrdi, da bo staro baterijo vrnil, hkrati pa mora vnesti vse zahtevane osebne podatke. Uporabnik bo novo baterijo in navodila o vrnitvi stare prejel po pošti.

Morebitne stranke, ki nimajo možnosti dostopa do interneta, lahko pokličejo na brezplačno številko centra za pomoč uporabnikom Nokia Care: 0800 80 818 (od ponedeljka do petka: 9.00-18.00; številka deluje preko klicev iz stacionarnega telefonskega omrežja).
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Jaz sem danes dobil baterijo za moj 6630 in zenino N70. Dostavlja pa firma DHL ce prav razberem je bilo odposlano iz Belgije.Prilozen je list z pripisom v Slovenscini da bom navodila kam in kako vrniti stare baterije dobil naknadno.