Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
To je delno že res. Ampak kdo naseda tem influencerjem? Otroci, najstniki, mamice kofetarke, torej predvsem tisti brez visoke samopodobe in razgledanosti. Za večino mi itak dol visi, kar me pa moti, je da lahko vplivajo na moje otroke. Koliko se trudim da jim kažem pravo pot v življenju, mi jih ti z lahkoto enega klika skrenejo v napačno smer. Saj vem, tudi "ulica" to z lahkoto dela, ampak za to še ne potrebuje. pomoči YT-ba.
Ne morejo.
Ti bodo pa zelo lahko vplivali nanje, če imajo starši cele dneve mir s tem, da so froci na telefonu. Potem pa imaš težavo. ;)

Za mamice kofetkarke mi pa dol visi. ;)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Ma saj veš kako je.. Dovolj so glavni odmor, da se take norije natipkajo in pogledajo.
Drugače pa imam kar pod nadzorom uporabo eletronike.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Najbolje je, da si skupaj ogledate kaj takega in jim zraven razložiš logiko ''influencerk'', pa zraven se še malo nasmejite.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in MrDaco

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz jih rad pogledam samo če se čim bolj slečene slikajo za ostalo pa....
 
  • Haha
Reactions: B81

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
zgodovina se vedno ponavlja...naši starši so vihali nos nad...karkoli že smo imeli "modnega", njihovi starši nad flower power generacijo...itd itd. res pa je, da nikoli nismo bili tako "shallow" kot sedaj. moraš biti lajkan, če ne nisi "in", moraš to, moraš ono...da si sprejet v družbo. sicer plitko družbo, a vseeno...človek potrebuje priznanje, tako ali drugačno.
mi je pa vseeno malce zanimivo, kaj si o vseh teh ritnicah mislijo boljše polovice? če jih sploh imajo seveda...običajno je moški "le" prikolica. ali pa oba vneto sodelujeta (če pomislim na uno frajlo na fuzbalu...). miljarda ritnic za miljardo denarja. res nima (več) malce spoštovanja do svojega telesa?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
zgodovina se vedno ponavlja...naši starši so vihali nos nad...karkoli že smo imeli "modnega", njihovi starši nad flower power generacijo...itd itd. res pa je, da nikoli nismo bili tako "shallow" kot sedaj. moraš biti lajkan, če ne nisi "in", moraš to, moraš ono...da si sprejet v družbo. sicer plitko družbo, a vseeno...človek potrebuje priznanje, tako ali drugačno.
mi je pa vseeno malce zanimivo, kaj si o vseh teh ritnicah mislijo boljše polovice? če jih sploh imajo seveda...običajno je moški "le" prikolica. ali pa oba vneto sodelujeta (če pomislim na uno frajlo na fuzbalu...). miljarda ritnic za miljardo denarja. res nima (več) malce spoštovanja do svojega telesa?

Res je. Svet je že skoz enak. Ko sem bil jaz mulc ni bilo čisto nič drugače le, da ima danes vsak možnost, da ga vidi na miljone ljudi. Včasihs o bili "influencerji" bolj lokalni. Takrat so temu rekli priljubljeni džeki ali nekaj v tem stilu in mnogi so vedno hoteli posnemati najblj debilne frajle in frajerje. Tako so dobivali lajke, ne takšne s klikom na miško ampak pač odobravanje in občudovanje plehkih vodljivih bumbarjev, ki so želeli biti sprejeti in dobiti priznanje ostalih. Pa to ni samo pri najstnikih ampak tudi pri starejših, mnogi nikoli ne dojamejo, da res ni važno kaj si drugi o tebi mislijo in ne rabiš ničesar početi ali slediti nekaterim trendom samo zato, da te bo večina odobravala in sprejela.
Drugače pa zagotovo ni razlike med eno ""influencerko" ali pa enim Komotarjem in njunimi gledalci.... Ljudi, ki gledajo in spremljajo kateregakoli "vlogerja" ali "influencerja" imam jaz za neuke in neumne luzerje.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Izpod Pohorja sem :p

"S Pohorja" je bolj knjižno... narečja pa niso najbolj knjižni jezik..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Pr ns se reče da greš "dl vn" če greš v dolino :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ko nimamo kaj bolj pametnega, začnemo s takimi. Pri nas gremo IZ Pohorja dol v dolino. Kako pa pri vas? Odjavimo se tudi iz računalnika in ne od njega.

Greste s pohorja, samo ko hočete izpast brihtni se začnete pačit z iz. Tukaj je pač težava ker že v štartu rečete pravilno.

Glede teme sem napisal, da šteje zgled. Če ti narišem bolj plastično: to pomeni, da ko učiš otroka o škodljivosti kajenja je fajn dat čik iz gobca.

Aja, če si se prijavil na računalnik/na alter potem se ne moreš odjavit iz njega ampak se odjaviš z njega. Ne se preveč pačit pa ne bo problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Greste s pohorja, samo ko hočete izpast brihtni se začnete pačit z iz. Tukaj je pač težava ker že v štartu rečete pravilno.

Glede teme sem napisal, da šteje zgled. Če ti narišem bolj plastično: to pomeni, da ko učiš otroka o škodljivosti kajenja je fajn dat čik iz gobca.
A misliš da nisem doljel?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ta debata se je spravila ravno na nivo “influencerk” :).

Ja, dajmo nehat in počakajmo na naslednjega prdca ali zaseko, da jo z jamranjem ogroženega belega alfa samca nad emancipiranimi feminističnimi baburami ali poneumljeno mladino spet dvigne nazaj v višave.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Jello, a te res imam samo jaz pun kuratz, ali velja občo mnenje o tebi, da si nadležen kot hemeroid, ki pri vsakem sranju pokaže zakaj čepi na koncu zadnjične odprtine?