Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.592
2.438
113
Imam addblock, ne kupujem prek linkov, lahko rečem da ne podpiram te gamadi.


No 5€ imam nekje naročnino.... kar vem, da mi bo žal. Samo dajmo živet razsipno.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.497
5.488
113

Vplivnica na tiktoku Doris Stanković je razkrila izkušnjo z eno izmed restavracij v Poreču. Vprašala jih je, ali so pripravljeni na tovrstno kompenzacijo, a je doživela hladno prho. Odgovorili so ji, da je njena ponudba smešna in da takšne ugodnosti lahko uživajo Madonna, Serena Williams in Will Smith. »Vi lahko pridete k nam jest, a boste za naše storitve plačali,« so zapisali v podjetju in dodali, da lahko znesek njenega računa namenijo v dobrodelne namene. Svoj odgovor so pospremili z znanim rekom Nema džabe ni kod stare babe (po naše bi bilo nekako takole: Zastonj ni niti pri stari babnici), kar je Doris še posebej razjezilo. Dejali so ji tudi, da nobeden iz njihovega kolektiva še ni slišal zanjo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.701
3.582
113
Tako se vpraša kaj bo jedla, da predračun in jo pošlje na banko plačat. Čez tri dni ko bo denar na računu lahko pride. Pomivat posodo.

Al pa na vrata tablo inkontinencerji plačajo trojno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
Resnica je seveda nekje vmes. Če ima nekdo primeren doseg v primerni ciljni skupini, ni nobenega razloga, da se z njim ne sodeluje,. Koliko je za katerega oglaševalca primeren doseg in ciljne skupine, pa je seveda njegova stvar.
Se mi pa zdi, da se glih norca tudi ni treba delat iz takih ponudb - tudi mediji naokoli pošiljejo ponudbe za oglaševanje. Je pa res, da ne jokcajo tako javno, ko dobijo nazaj negativen odgovor. Pa so včasih še veliko bolj podcenjujoči, kot tile.Če ne drugega: tvegaš, da bo tak influenser tiho, ne bo jokcal, ampak bo šel k tebi jest, te ujel na malo slabši dan in te razturil (na svojem profilu, pša še na kakih straneh, kjer se ocenjuje). Pa si si naredil sran.je.
Pa ni nobene potrebe, da bi bili, vse skupaj je le biznis. Sem 100%, da nek uveljavljen gastro influenser, ki ima dokazljiv učinek, ne bi dobil takega tona odgovora - pa ne bi bi le za kompenzacijo, ampak bi kar lepo plačilo hitel met, in to ne majhno.Pač napišeš nazaj, da si pogledal cifre in se odločil, da ne, ker ti ne ustreza. Ali pa, da imaš budget za promo obroke pač že izrabljen ...
 
  • Jezen sem
Reactions: Dualis

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
SJTV se ne strinjam. Treba pogledati resnici v obraz cetudi je grda. Gre se enostavno zato, da bi imeli nekateri vse zastonj. Lahko pa razpredamo dalje v nedogled.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis in McGiver

Floki

Guru
6. sep 2007
9.911
3.028
113
Resnica je seveda nekje vmes. Če ima nekdo primeren doseg v primerni ciljni skupini, ni nobenega razloga, da se z njim ne sodeluje,. Koliko je za katerega oglaševalca primeren doseg in ciljne skupine, pa je seveda njegova stvar.
Se mi pa zdi, da se glih norca tudi ni treba delat iz takih ponudb - tudi mediji naokoli pošiljejo ponudbe za oglaševanje. Je pa res, da ne jokcajo tako javno, ko dobijo nazaj negativen odgovor. Pa so včasih še veliko bolj podcenjujoči, kot tile.Če ne drugega: tvegaš, da bo tak influenser tiho, ne bo jokcal, ampak bo šel k tebi jest, te ujel na malo slabši dan in te razturil (na svojem profilu, pša še na kakih straneh, kjer se ocenjuje). Pa si si naredil sran.je.
Pa ni nobene potrebe, da bi bili, vse skupaj je le biznis. Sem 100%, da nek uveljavljen gastro influenser, ki ima dokazljiv učinek, ne bi dobil takega tona odgovora - pa ne bi bi le za kompenzacijo, ampak bi kar lepo plačilo hitel met, in to ne majhno.Pač napišeš nazaj, da si pogledal cifre in se odločil, da ne, ker ti ne ustreza. Ali pa, da imaš budget za promo obroke pač že izrabljen ...

Po odgovorih je videti da so si naredili veliko večjo promocijo z odgovorom kot so ga dali kot pa obratno.

edit:slovnica
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.536
9.223
113
Jaz pa se delno strinjam. Je res le navaden posel in moraš sam ocenit ali je njihova ciljna skupina tudi tvoja in predvsem ali si želiš oz. celo potrebuješ takšno klijentelo. Hkrati je pa tudi dejstvo, da se je teh zastonjkarjev kar razmnožilo v zadnjem času.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.487
9.211
113
to bi bilo smiselno če gostilničar sam pokliče nekoga, in mu ponudi zastonj obrok v zameno za reklamo...ko pa je obratna scena je pa navadno direktno prosjačenje. To sicer ne pomeni da nek "vplivnež" ne sme sebe reklamirat na yT in govorit, da bi zelel zastonj jest.
Tako rrazumem, da tisit ki imajo doseg jih tako pokličejo...po videnem komotarju pošiljajo nek ološ, da potem mal pogleda in kakšno besedo pove. Mu že paše, če ne bi letelo v kanto, preden odpre. ;) :evil:
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Mi je čudno, da nobeni od teh gosi in gosakov ne pade na pamet, da bi šli tja samoplačniško ter potem promovirali, če je dobro. Potem bi bil verjetno odnos v drugo povsem drugačen. Ne vem, to je moj nuninfluencer mind. Imam 5 sledilcev. :D
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.398
2.290
113
Je pri nas trg, ki bi ivestiral v influencerje?
Koliko le tih pa ima željo iti na HR morje, Bled v tisto Influenc promovirano lokacijo?
Mnogi želijo tja. Smrklje in smrkavci. Tisti z denarjem jih je malo!