"Inflacija", podražitve in izkoriščanje situacije za dvig marž

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.165
2.352
113
v lokalni ostariji
Prides in kupis paleto. Al pa odpres skladisce in direktno kupis od dobavitelja sleper. Ga uvozis, placas dajatve in odprodas. Seveda je vprasanje kje prodati tako kolicino ampak omejitve s strani dobavitelja ne more biti.
Prodaja končnem kupcu, maloprodajno, bi se morda izšla pozitivno. Drugače na grosisticnem nivoju je pri prodaji piva tako ali tako izguba, ki pa se pokriva z ostalimi izdelki. Je pa strošek prevoza razmeroma visok (teža).
Bolj kot pivo se izplača hrana ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

erikson

Guru
25. avg 2007
21.429
5.422
113
Prodaja končnem kupcu, maloprodajno, bi se morda izšla pozitivno. Drugače na grosisticnem nivoju je pri prodaji piva tako ali tako izguba, ki pa se pokriva z ostalimi izdelki. Je pa strošek prevoza razmeroma visok (teža).
Bolj kot pivo se izplača hrana ;)
Sem gledal zadnjič letno poročilo PepsiCo in jim pijača predstavlja dodatek hrani. Najbolj se jim izplača čips.

pepsi 2023.png
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
Kaj zdaj vi eni namigujete da je treba kdaj kaj v minus prodat? Pol ni res ko slovencki trdijo da imajo trgovci itak miljone tauznt miljard procentov profita? :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
pa daj tomi če jaz točno vem koliko imajo profita pri eni "Fanti ali olivnem" itd...kako pa naj Tuš naredi imperij iz ene male trgovinice v Konjicah ali kje je že začel...drugače kot s super rvcjem...saj to je naša pravica, se razume, samo ne govorit v smislu, da trgovci "komaj shajajo"
 
Nisem v tem poslu in preden bi se zares lahko cesarkoli lotil bi se moral se marsikaj naucit in verjetno bi dozivel prenekateri sok ali spoznanje… mislim pa da bi laufala samo nekaksna oblika e-trgovine

Nisem v tem poslu in preden bi se zares lahko cesarkoli lotil bi se moral se marsikaj naucit in verjetno bi dozivel prenekateri sok ali spoznanje… mislim pa da bi laufala samo nekaksna oblika e-trgovine

tule takoj čez mejo maš perfetii van mele (chupa chups lizike, mentos bomboni), mogoče bi za začetek šel v smeti prodaje, uvoza kakih sladkarij, ne zahtevajo nekegap osebnega transporta, ponudbo pa majo ogromno. Pa recimo mirne duše lahko dodaš še Witorsa, ki je v neposredni bližini...sta 5 minut stran od Rožne doline
 
Prodaja končnem kupcu, maloprodajno, bi se morda izšla pozitivno. Drugače na grosisticnem nivoju je pri prodaji piva tako ali tako izguba, ki pa se pokriva z ostalimi izdelki. Je pa strošek prevoza razmeroma visok (teža).
Bolj kot pivo se izplača hrana ;)
za hrano sem mu že prej napisal da bi zadel terno če mu uspe spraviti tak biznis v pogon..samo to pa ni več tako enostavno, terja kar organizacijo
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
pa daj tomi če jaz točno vem koliko imajo profita pri eni "Fanti ali olivnem" itd...kako pa naj Tuš naredi imperij iz ene male trgovinice v Konjicah ali kje je že začel...drugače kot s super rvcjem...saj to je naša pravica, se razume, samo ne govorit v smislu, da trgovci "komaj shajajo"
več kot očitno pa ne veš kolko krat je treba tisto fanto prestavit, pa kolk ljudi more vložit svoje delo pa čas da se ustvari ta "profit"

jaz ne trdim da komaj shajajo, pač biznis ko biznis. eni pa res zgleda živite v oblakih.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
več kot očitno pa ne veš kolko krat je treba tisto fanto prestavit, pa kolk ljudi more vložit svoje delo pa čas da se ustvari ta "profit"

jaz ne trdim da komaj shajajo, pač biznis ko biznis. eni pa res zgleda živite v oblakih.
Seveda vem, ampak artiklov je na tisoče in ene roke z nizko plačo jih prestavljajo, ne direktorji v upravah. Bilance so javne.

V oblakih bi živeli, če bi se trgovine zaradi slabega poslovanja zapirale kot ostale dejavnosti, pa se seveda ne. Zdaj bomo spet končali pri tistih 2% marže :zavijazocmi:

Me pa zanima, s čim podpiraš svoje mnenje oz. kje se lahko to "veliko dela za profit" vidi?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.165
2.352
113
v lokalni ostariji
Seveda vem, ampak artiklov je na tisoče in ene roke z nizko plačo jih prestavljajo, ne direktorji v upravah. Bilance so javne.

V oblakih bi živeli, če bi se trgovine zaradi slabega poslovanja zapirale kot ostale dejavnosti, pa se seveda ne. Zdaj bomo spet končali pri tistih 2% marže :zavijazocmi:

Me pa zanima, s čim podpiraš svoje mnenje oz. kje se lahko to "veliko dela za profit" vidi?
Trgovine se zapirajo in odpirajo. Rvcji so slabi. Se pa dela na volumnu. Tuš je v pravem trenutku začel, sedaj se je trg zasicil in tak preboj ne bi več uspel.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Najbolj zanimivo je, ko gledaš vse to od blizu, da bi te naši radi slekli in si kar zmišljujejo neke nove fore, da "daš malo več kot lani", a tujci pa delajo konstantno dobro, odpirajo trgovine, nič novega - ampak seveda tudi ne podpirajo drugih investicij.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
Najbolj zanimivo je, ko gledaš vse to od blizu, da bi te naši radi slekli in si kar zmišljujejo neke nove fore, da "daš malo več kot lani", a tujci pa delajo konstantno dobro, odpirajo trgovine, nič novega - ampak seveda tudi ne podpirajo drugih investicij.
To enostavno ni res, glih zaradi tega ker razprsijo zadeve gre tujim trgovcem boljse.
Lidl ima nepremicnine recimo, imas verige ki pomemben del prihodkov ustvarijo s fransizami itd.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
Seveda vem, ampak artiklov je na tisoče in ene roke z nizko plačo jih prestavljajo, ne direktorji v upravah. Bilance so javne.

V oblakih bi živeli, če bi se trgovine zaradi slabega poslovanja zapirale kot ostale dejavnosti, pa se seveda ne. Zdaj bomo spet končali pri tistih 2% marže :zavijazocmi:

Me pa zanima, s čim podpiraš svoje mnenje oz. kje se lahko to "veliko dela za profit" vidi?
Prvo moremo locit marzo pa profit :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.165
2.352
113
v lokalni ostariji
Najbolj zanimivo je, ko gledaš vse to od blizu, da bi te naši radi slekli in si kar zmišljujejo neke nove fore, da "daš malo več kot lani", a tujci pa delajo konstantno dobro, odpirajo trgovine, nič novega - ampak seveda tudi ne podpirajo drugih investicij.
Cela Slovenija je 2mio trg. V tujini imaš pa mesta večja.
Majhnosti se zaveš, ko proizvajalec pomfrija reče da je minimalni odvzem 4 sleparje tedensko. Ti pa v celem segmentu veleprodaje prodaš cca 2 sleperja mesečno in si en izmed najvecjih domačih dobaviteljev.