indukcija - priključna moč

Miles

Zelenc'
16. sep 2011
14
0
1
Ker na novo opremljam stanovanje, si malo ogledujem indukcijske plošče, pri tem pa me nekaj bega...
Ogledujem si tole: plošča
Tu piše, da je priključna moč 3,68kW, ima pa 4 kuhališča (2x1,4kW + 2x1,8kW, kar skupaj znese 6,4kW)
Ali zdaj to pomeni, da lahko uporabljaš samo 2 kuhališči hkrati, za tretje (in četrto) pa zmanjka moči???
Ali pač lahko delujejo vsa 4 hkrati, pač s toliko manjšo močjo?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Bi znalo biti, da zna sam omejevat moč... ker: 230V x 16A (običajna varovalka za vtičnico) = 3680W

Sicer pa, koliko krat pa bi dejansko želel imeti vsa 4 kuhališča na 100%, to ne pomeni, da ne smeš vseh hkrati uporabljat.

lp
Peter
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
enofazni priklop na "navadno vtičnico"
Citat:
Moč električnega priključka (W) 3.680 W
Napetost (V) 220-240 V
Dolžina priključnega kabla (cm) 110,0 cm
Vrsta vtikača Schuko-/Gardy vtikač z ozemlji


Delujejo vse hkrati z zmanjšano močjo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Sicer imam priklop na dve fazi, vendar če v istem paru obe plošči dam na booster mi eno prestavi na 9, drugo pa na 2.
Je pa res da bi 4xbooster najbrž potegnil 10kw, kar pa dve varovalki ne bosta prenesli. Bognedaj pa da je še kak drug grelec (2+kw) na kateri izmed teh dveh varovalk
 

Miles

Zelenc'
16. sep 2011
14
0
1
Se pravi je tudi ta plošča v redu ali naj pogledam za kakšno močnejšo? Katero mi svetujete?
Ni nujno, da je bosch, bi bilo pa fajn, če ima to kovinsko obrobo (baje se drugače zna zgoditi, da poči?)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Jaz lahko na dveh platah hkrati booster vklopim, vendar na različni fazi. Se pravi lahko en grelec na desni in en na levi. Ne morem pa oba na levi ali desni hkrati, ker sta na isti fazi. Imam boscha z robom, dobil ugodno pri moderatorju.

Niso vse plate enake. Imajo precej različne moči, poleg tega je samo upravljanje lahko različno (poceni imajo številčnico, dražji imajo drsnike oziroma ”obroče”, najbrž je sedaj še kaj drugega novega.

Je pa zanimivo to, da kavo jaz še vedno najhitreje skuham na Hofer/leclerc kuhalniku za dobrih 30 evrov. Ta kuhalnik vleče nazivne 2kw , klub temu da posoda / džezva ne pokrije celega grelca.
Na vgradni plošči plošča prilagodi moč obsegu površini posode. Pa je bilo to na starem electroluxu ki je šel nazaj v trgovino, ali pa na sedanjem boschu.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Glede na to kaj trenutno gledaš je zame mnogo boljša izbira tale:
klikni

Cena je cca 550,00 eur, pa imaš boljše moči, mnogo boljše upravljanje, lepši rob, vsaj eno kuhališče v velikosti 21cm in made in germany.

Mislim, da je razlogov več kot dovolj
smile-1.gif


lp
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
imam še jaz eno vprašanje: meni je električar dal v omarico z varovalkami 3 varovalke 16A in je napisal da so za štedilnik.

Predvidevam torej da je pripeljal v kuhinjo tri faze. Kako bo on to predvidoma zvezal faze za pečico in indukcijo. Verjetno se mi ne splača v tem primeru vzeti indukcije z priključno močjo samo 3,68 ampak raje 7,2, pa vsaj dve plošči od štirih booster ali celo štiri booster.

hvala
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
cene padajo... zdi se mi dober nakup

Avtor: kakšno elektriko imaš do štedilnika, kako močno varovalko na dozi kamor boš priključil štedilnik.
Vzemi sevljetovo ponudbo, če ti še lahko za kakšno pametno ceno ponudi 5 let garancije, potem ...
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik kroja pravi:
imam še jaz eno vprašanje: meni je električar dal v omarico z varovalkami 3 varovalke 16A in je napisal da so za štedilnik.

Predvidevam torej da je pripeljal v kuhinjo tri faze. Kako bo on to predvidoma zvezal faze za pečico in indukcijo. Verjetno se mi ne splača v tem primeru vzeti indukcije z priključno močjo samo 3,68 ampak raje 7,2, pa vsaj dve plošči od štirih booster ali celo štiri booster.

hvala

evo sevlje je "že prodal" dve plošči.

Itak, "obvezno" 4x booster. redkokdaj na 2 ploščah hkrati uporabljaš boster, je pa dobro da ga imaš na vseh štirih. Na treh kuhaš že dolgo na majhni moči (ali samo "pogrevaš da se ne ohladi"), rabiš še nekaj 4 skuhat. Če imaš booster potem zadevo lahko hitrje skuhaš na prosti plošči, sicer moraš piskre prestavljat.

vsaj moja plošča se priklopi na "dve fazi". Tako bo tudi pri tebi najbrž električar naredil . Štedilnik na dve fazi, pečico pa na tretjo.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik kroja pravi:
imam še jaz eno vprašanje: meni je električar dal v omarico z varovalkami 3 varovalke 16A in je napisal da so za štedilnik.

Predvidevam torej da je pripeljal v kuhinjo tri faze. Kako bo on to predvidoma zvezal faze za pečico in indukcijo. Verjetno se mi ne splača v tem primeru vzeti indukcije z priključno močjo samo 3,68 ampak raje 7,2, pa vsaj dve plošči od štirih booster ali celo štiri booster.

hvala

Če imaš tri faze je to mišljeno dve fazi za ploščo in eno za pečico, ker včasih je bila skoraj vedno plošča pod pečico. Tako da imaš čist ok pripravljen, samo na tebi je da izbereš kaj boš vzel. Itak moraš vzeti močnejšo indukcijo, ker edino za te lahko rečeš, da so prave indukcije.
 

Miles

Zelenc'
16. sep 2011
14
0
1
Se strinjam, ta sevljetova ponudba res ni slaba...
Glede elektrike pa varovalk pa nimam pojma, ker stanovanje ni moje (podnajemniško). Moram vprašat. Je v primeru, da je samo enofazni tok, boljša prva varianta (švohnejša plošča)?
 

Podobne teme