Imunski sistem

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Čimmanj branja postov masterrja.
zmaga.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
čim več na internetu v topli temni sobi
zmaga.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Verjetno oboje + mrzlo-toplo prhanje, + ....

Mrzlo-toplo prhanje? Daj to razložit? Prvo z vročo vodo, potem gor z ledeno ali...? In na kak način bi naj to krepilo imunski sistem?
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Narediš eno 14-dnevno kuro s

calcium_v.jpg

in
Echinaforce_50_ml_home.jpg


Garantirano ne boš bolan nadaljne pol leta, počutil se boš boljše, imel boš več energije ... Ob predpostavki, da imaš težave z oslabljenim imunskim. Seveda pa kvalitetna prehrana (veliko zelenjave in sadja) ter gibanje (telo se mora ojačati) največ pripomoreta.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
iz lastnih izkušenj lahko povem,da sem pred leti jedel vitaminske preparate in bil večkrat čez zimo bolan,sedaj že 2 leti ne jem ničesar in sem največkrat 1x prehlajen na sezono,kar je tudi normalno saj imunosti proti novim virusom ni,samo gibanje in zmerno prehranjevanje vsega,tudi mesa je tisto kar vas bo najbolj drzalo pokoncu,tudi vitaminski preparati so nateg,če malo berete okoli,v njih ni ničesar,če pa je že,potem pa je problem v tem,da si nase telo z sintetičnimi vitamini ne more začeti nič,ker jih ne prepozna in tudi njihova absorcija je samo 10-20 % največ,

lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
In kako se molekula "sintetičnega" vitamina razlikuje od molekule naravnega?
confused-1.gif


200px-L-Ascorbic_acid.svg.png



A misliš, da rastline (in nekatere živali) naredijo "lepšo" molekulo (na sliki C vitamin kot demonstracija, da gre za res preprosto molekulo) kot v laboratoriju?
wink-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Iz kupljenega sadja in zelenjave ne dobiš praktično nobenih vitaminov in meni se zdi ok, da se jih nadomesti s sintetičnimi. Seveda se da preživeti tudi brez, ampak meni se zdijo koristni za krepitev imunskega sistema in hitrejše obnavljanje celic.
lp
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
iz lastnih izkušenj lahko povem,da sem pred leti jedel vitaminske preparate in bil večkrat čez zimo bolan,sedaj že 2 leti ne jem ničesar in sem največkrat 1x prehlajen na sezono,kar je tudi normalno saj imunosti proti novim virusom ni,samo gibanje in zmerno prehranjevanje vsega,tudi mesa je tisto kar vas bo najbolj drzalo pokoncu,tudi vitaminski preparati so nateg,če malo berete okoli,v njih ni ničesar,če pa je že,potem pa je problem v tem,da si nase telo z sintetičnimi vitamini ne more začeti nič,ker jih ne prepozna in tudi njihova absorcija je samo 10-20 % največ,

lp

Evo posebej za tebe in za ostale "znalce"


Ali naravni vitamini delujejo bolje kot sintetični? Ne. Kemično ime za vitamin C je askorbinska kislina. Za delovanje tega vitamina v telesu je popolnoma vseeno, ali je bila askorbinska kislina izdelana v laboratoriju ali pa je njen vir naravna rastlina, saj so naravni in sintetični vitamini enaki po kemični strukturi in funkcijah. Če pridobimo in izoliramo vitamin C iz limone, ga ne moremo ločiti od umetno pridobljenega vitamina. Če upo�tevamo delovanje vitamina, se sintetični vitamini odre�ejo celo bolje kot tisti, ki jih zau�ijemo s hrano, saj so v �ivilih pogosto navzoči dejavniki, ki zavirajo njihov izkoristek.
Izjemi sta sintetični vitamin E, ki je nekoliko manj učinkovit od naravnega, in betakaroten, ki se v črevesju absorbira bolje kot njegova naravna oblika.


Velja si pa zapomniti, da imajo sadje in zelenjava vedno manj naravnih vitaminov v sebi
smirk-1.gif
Paradižnik naj bi imel 50% manj vitaminov in mineralov kot pred 50 leti.

KAlšni stranski učinki jemanja sintetičnih vitaminov pa ni znanih in verjetno nikoli ne bodo znani. Isto kot ni znano za genetsko spremenjeno prehrano.

LP