Id10t na AirBnBju

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
210
26
28
17.325776N, 23.254786E
Iščem appartma v Italiji in na AirbNbju najdem eno ZELO ugodno varianto. Tipu pošljem, da sem zainteresiran in pa poleg še dve vprašanji. Zdaj mi pa odgovarja, da je termin prost, da lahko bukiram, da pa za to sezono še ni updejtal tarife in da je nova cena!! Pazi! za 63% višja.
10.gif
Skratka, tip je milorečeno nesramen, oziroma tako se ne moreš obnašati. Če si zaj3bal, pač požri. Pa niti na tisti dve vprašanji mi ni odgovoril.
Zdaj me pa zanima , kako ta airbnb deluje? Ta tip ima namreč v bližini še en apartma, kateremu pa še ni updejtal cene. Ali ga lahko zaj3bem in rezerviram, preden bo pogruntal, da mora tudi tega podražiti?
evil.gif
Ali platforma spelje rezervacijo po trenutno oglaševani ceni?

edit: napisan ima še nek security deposit: 800€. Kaj to pomeni?
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Da mu pustiš 800 eurov, če kaj zjebeš ti od tistega odbije. Kar pomeni, da če boš ti njega probal "zajebat" s ceno, ti bo on našel eno "skrito" napako in ti odbil razliko od depozita.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Meni ta platforma nikakor ne potegne. Ze samo iskanje ni prijazno, potem pa se postopek bukiranja. Se ze cel mesec tule po spaniji trudim da bi ga "osvojil" pa na koncu vedno dobri stari booking zmaga. Tudi cene niso nic kaj prijazne. Tako da... Mene ni navdusil.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zajeb pri ceni je možen. Meni se je isto zgodilo pa sem jih prijavil na AirBnB. Po kakem tednu sem dobil s strani sistema dobropis v višini razlike - sem pa zanalašč bukiral drugje in so to vedeli.

Drugače pa odlične izkušnje po Aljaski, je pa res, da ni najcenejši ampak meni je sistem tam odgovarjal, ker dejansko živiš pri domačinu.
Se mi je pa zgodilo, da je bila ista ponudba na direkt strani ponudnika malo cenejša, ampak ne omembe vredno.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sam imam tudi z AirBNB dobre izkusnje... Prvic ko sem bookiral v Barceloni je bilo sicer nekaj problemov, ker je lastnik stanovanja nekaj jamral, da je pozabil dodati dodatek za ogrevanje in nam podrazil zadevo... naslednja leta pa sem te zadeve razcistil ze prej in smo sedaj ze stirikrat bivali v Barceloni dokaj poceni (zadnja tri leta smo najeli celo stanovanje) in brez problemov ... Letos sem tudi dopust na hrvaskem poiskal preko AirBNB... rezerviral pa sem potem direktno, ker je bilo se nekaj ceneje
smile-1.gif
...
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz pa ni sanse da rezerviram "offline", kjer nisem krit s strani ponudnika.

Sem imel katastrofalno izkusnjo v Riu, imel rezervacijo prek bookinga, se je izkazalo, da je "hotel" v bistvu hisa od ene stare mame. Sredi noci in v nalivu iskal taksi, komaj nasel hotel, ki je bil potem 4* in drago ko pes. Sem plačal, in še isti večer napisal pritožbo na booking. Po nekaj pogajanja so se opravičili + plačali 4* hotel.

airbnb je bil zanimiv pred leti ali pa če rabiš cel flat za 1 mesec (seveda s pogajanji), za običajno turistično ponudbo je postal predrag.

Še en primer: v Vietnamu so bile airbnb ponudbe vse okoli 20 €, mali družinski hoteli z wifi in zasebnostjo pa pod 10 € na bookingu toliko, da si rabil lopato za odmetavanje.

Sem pa lani skoraj padel po tleh, po xx letih sem sel na Hrvasko (pac na zeljo dedka, da vidi Vis) in ko sem pregledoval airbnb in booking, pa to ne mores verjet kaksna ciganija je gor, samo socializem. To so zadaj za 50 let. Tisto, kar je pa zrihtano, so pa petkratnik cene balija. Noro.

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Če v naprej planiraš dopust in točno veš kdaj je tvoj "teden" se na Airbnb tudi da zmenit. Pa ves da boš naslednji mesec en teden v Poreču. Imaš cel mesec da si pišeš s ponudniki.

Jaz sem pa recimo naredil en krog čez španijo in portugalsko (trenutno še v Mojacarju na plaži
wink-1.gif
). Ves čas sva se sproti odločala kam in kako dolgo bova. In v bistvu najvec za en dan naprej iskala/rezervirala. In ja najvec 3 dni sva bla na enem mestu. Tu z Airbnb praktično ne gre, cene pa itak z vsemi dodatnimi stroski visje kot booking.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.755
591
113
Lani sva bila na Islandiji in so bile cene preko bookinga precej ugodnejše kot preko Airbnbja, s tem da pri bookingu ni nobenih dodatkov, na Airbnb pa so vsi hoteli še denar za posteljnino pa čiščenje pa kaj vem kaj vse.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Če v naprej planiraš dopust in točno veš kdaj je tvoj "teden" se na Airbnb tudi da zmenit. Pa ves da boš naslednji mesec en teden v Poreču. Imaš cel mesec da si pišeš s ponudniki.

Jaz sem pa recimo naredil en krog čez španijo in portugalsko (trenutno še v Mojacarju na plaži
wink-1.gif
). Ves čas sva se sproti odločala kam in kako dolgo bova. In v bistvu najvec za en dan naprej iskala/rezervirala. In ja najvec 3 dni sva bla na enem mestu. Tu z Airbnb praktično ne gre, cene pa itak z vsemi dodatnimi stroski visje kot booking.

Ni BnB za take fore po mojem najboljša platforma. Za to zmaga booking in hoteli. Ker tam so veseli gostov tudi za en dan, ker itak sobo pospravijo vsako jutro.

BnB bom koristil naslednjo pomlad, ko grem spet v Koln na sejem, ker so hoteli nenormalno dragi že v daljni okolici. Kolegi so lani za cel teden najeli celo stanovanje za polovico cen hotelov.
 

lionking

Pripravnik
20. mar 2014
54
0
6
Jaz sem se lani trudil rezervirati apartma na Hrvaškem prek AirBNB (glavni dosput)... zelo slabe izkušnje, čeprav je ponudbe veliko in sem izbiral samo dobro ocenjene. Eni niso niti odgovorili, eni so napisali da ni prosto, čeprav so imeli označeno da je, potem eni so želeli višjo ceno... Skratka, po parih poskusih obupal in rezerviral prek bookinga.
 

franZanton

Pripravnik
5. jul 2015
621
7
18
neverjetno - spet smo nekaj tako posebnega, da nam niti v evropskem, kaj šele v svetovnem merilu ni enakega - nihče na svetu nima dovolj dobre AirBnB-zakonodaje, da bi jo mi lahko sfotokopirali in prilagodili slovenskim razmeram. Treba bo izšolati domače diplomirane magister doktorje turističnih znanosti, da bodo ustrezno zakonodajo napisali povsem na novo, kot se za tako unikaten narod, kot smo Slovenci, seveda spodobi, in potem se bo cel svet učil od nas. Če bi Butalci brali knjigo o Slovencih, bi pocrkali od smeha. Link: Airbnb je pretrd oreh za naše birokrate
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.548
5.529
113
Plača v javnem sektorju je redna, dopust je zagotovljen, kaj hočeš več.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
"Ni potrebe" ti bodo rekli. Seveda ne, ker vsak samo v svojem ozkoglednem okvirju živi.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Težave AirBnB v Berlinu: V Berlinu nič več Airbnb stanovanj

Sem pogledal tale link.
In komaj verjel očem. V Berlinu mora tisti, ki oddaja, najemnika o izselitvi obvestiti dve leti prej.
Tako, da gre lahko gospod najemniik še petkrat okrog sveta, preden odnese svojo umazano rit iz stanovanja.

Če lastnik umre, torej dediči celi dve leti ne morejo prodati stanovanja.
Če gre lastnik živet v drugo državo, tudi ne more prodati stanovanja prej, kot v dveh letih..

Še dobro, da ne spremenijo zakonodaje tako, da bi najemniki lahko kupili stanovanje, v katerem bivajo za 30% realne cene.

Upam, da tega linka ne pogledajo tisti, ki v Sloveniji pripravljajo zakone, ker bomo morali potem najemnika pri nas obvestiti o odpovedi
10 let prej.
Budale nemške!
 
Nazadnje urejeno: