IBM servis v Trzinu - bravo, tako se dela

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Pred kratkim sem na eBayu kupil enega ThinkPada x41. Seveda mi je pičkica pozabila povedat, da ma dve grdi napakici na zaslonu:) Potem se je seveda zgovarjala na poštarje... Glede na to, da je notebook še v garanciji sem se odpravil na servis. Iz izkušenj drugih servisov, kjer od tebe zahtevajo malo morje papirjev, računov, garancijskih listov in podobnih jajc sem pričakoval, da bom imel kar nekaj problemov pri uveljavljanju garancije... Pa so me presenetili in to zelo. Serviser je pogledal displey, nobenih butastih vprašanj kaj, kako zakaj... naročil je nov display, ki bo tu v dveh do treh dneh, punčara je v sistem utipkala serijsko številko mašine, se opravičila, ker displeya ni na lagerju in zadeva je bila zaključena. U treh minutah sem s servisnim nalogom in nasmeškom do ušes zapustil pisarno... Mislim, to je odnos do stranke, tako se dela. Pa se gre za display, ki je vreden več kot sem plačal za prenosnik.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
počakaj da se dejansko začne kaj delat
grin1.gif
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Ja pa si ga že dubu nazaj? Zdej bojo pa ugotovil, da je to izven-garanjcisko popravilo in ti bojo mastno zaračunal! Pol boš pa že nov post odpru!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj tudi za HP robo podobno lahko urediš. Imaš na spletu free dostop, kjer ti na podlagi serijske številke izvrže ali je zadeva še v garanciji, ima kupljen care-pack etc etc...
Je bila ena ugodna prodaja HP notebookov (tudi na Bolhi), ki so bili kao novi, ko pa si na ta način preveril po serijski je izvrglo ven da so garancijsko vračilo in že pol leta izdani (torej samo še pol leta garancije namesto obljubljenih 12 mesecev). Pa še španski razpored tipk so imeli...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Isto sem jaz imel izredno pozitivno izkušnjo...

Prinesel sem pa brez vseh papirjev, saj majo načine kako preverit. 10min sem počakal da mi je zamenjal ventilator pri T43 in to je blo to.
zmaga.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Saj tudi za HP robo podobno lahko urediš. Imaš na spletu free dostop, kjer ti na podlagi serijske številke izvrže ali je zadeva še v garanciji, ima kupljen care-pack etc etc...
Je bila ena ugodna prodaja HP notebookov (tudi na Bolhi), ki so bili kao novi, ko pa si na ta način preveril po serijski je izvrglo ven da so garancijsko vračilo in že pol leta izdani (torej samo še pol leta garancije namesto obljubljenih 12 mesecev). Pa še španski razpored tipk so imeli...
na HP te glatko odjebejo, če zadeva ni kupljena v SLO......
frown-1.gif

meni niso hoteli zrihtati XP gonilnikov za nov prenosnik
bonk.gif



pa jih nisem prosil za uveljavljanje garancije ...prosil sem jih za uslugo
bonk.gif


zame so teleta.....
cheer.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Jaz oz. moja stranka je imela podobne izkušnje. Na NX4000 je crknila plata po pol leta. Na servisu so prenosnik vzeli v roke, našli eno malo praskico, ki jo je povzročila zadrga na torbi, v kateri se je prenosnik prenašal in strokovno ugotovili, da je prenosnik padel na tla. Zaradi loma do garancije ni bil upravičen. Kreteni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.550
6.594
113
Če se ne motim ima HP mednarodno garancijo, tako da morajo popraviti. To velja za business modele, za kakšne pavilione pa ne velja.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
To je pač IBM ... kljub temu, da so se zelo pokvarili v kvaliteti še vedno delajo pošteno. Saj veš zakaj daš malo več denarja ...

čuvaj tega prenosnika ... zadnji dobri prenosnik od IBM, zdaj je samo še kurčevi Lenovo ...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ni sam servis....je tudi software, katerega dobiš zraven. Nobeden nima tko poštiman kot ma IBM in zdaj Lenovo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne zmeraj. Čeprav te morajo opozoriti, kje garancija velja. Bol jje problem z modeli, ki sploh niso namenjeni evropskemu trgu...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ha! Mam T43...
evil.gif


Zdaj me bo en za malenkost s T43p.
cool-1.gif


Super stroji...spucaš enkrat na pol leta je k nov, sam tipkovnica se tipke šajnajo namest da so mat.
aplauz.gif