I: računalničar s širokim spektrom znanja - admin

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Išče se računalničar za delo preko študentskega dela - deklica za vse, za delo v manjšem podjetju. Delo bi zajemalo:
- administracijo strežnika (nič posebnega, Windows server, ftp, arhiviranje, nadzorne kamere)
- rihtanje delovnih postaj (backup-iranje, postavitev....) - WinXP in kar spada zraven
- administracija spletnih strani
- kakšna raziskovalna zadeva (testne postavitve Linuxa, delovnega okolja v Linuxu), namestitev novih verzij programov (freeware, drugo)...
- uvajanje varnostnih elementov v omrežje (postavitev kaktega truecrypta, tunelskih protokolov za remote dostop, kakega drugrga vernostnega elementa,...)
- rihtanje omrežja, wlan, lan, mrežnih tiskalnikov, skenerjev...
- včasih je treba tudi kako škatlo odpret, kako kartico zamenjat ipd. (so pa večinoma notebooki)
- še kakšna druga univerzalna naloga - kako editiranje fotke ipd.
- če odkrijemo še kak drugi talent se da še za kaj drugega zment (kako programiranje...).
Skratka računalniška deklica za vse oz. univerzalec. Zaželeno višji letnik faksa z nekaj prostega časa. Delo v Ljubljani na lokaciji, kaj tudi možno od doma. Ocenjuje se tam ene 3 dni na teden, se pa da marsikaj naučiti. Plačilo študenta po dogovoru (začnemo s 5-6€ na uro, potem se pa vidi kako naprej). Tisti ki bolj obvladajo področja imajo prednost. Ponudbe s kratkim poznavanjem področij na privat, naprej pa bomo selekcionirali na osebnem razgovoru.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Jaz obvladam Windows XP vse do SP3 ter Windows 7 in MacOSX nekaj malega
cheer.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
1 server, 15 mašin. Ni računalniška firma. Ni noben tak bavbav ali kaka huda posebnost, samo ravno ne bi vzel nekoga ki bi ga učil kako se kaj inštalira (beri nekoga iščem ki se pač znajde). Skratka imamo ljudi v firmi ki vse to znajo, samo jim potrebujem za drugo vrsto dela. Več informacij pa pod privat če koga zanima.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Sej sluzba je verjetno zanimiva in ne prevec zahtevna. Samo opisal si jo pa kot da zelis nekoga ki je admin, oblikovalec, mal stromarja zraven itd itd. In na koncu si napisal 6 eur na uro - ne se hecat človek no. =)

vsekakor pa ti zelim da dobis nekoga ki bo zadovoljen s teboj in ti z njim.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zunanji. pika amen.

zakej se firme ukvarjajo z drugimi azdevami kot je core biznis. in IT v firmi ni psotranska zadeva. skripajoč in slab IT je nevaren za firme.

mi mamo zunanje racunovodstvo, cistilko, elektricarja. ni pac nas biznis. lahko bi delal. sam ni smisla
z enim serverjem ste, ce delate karkoli resnega..zelo na meji. mogoce je to sprejemljivo, mogoce se pa sploh ne zavedate.

upam, da razumes, ce ne,,pa kava, pa bos razumel.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Sej sluzba je verjetno zanimiva in ne prevec zahtevna. Samo opisal si jo pa kot da zelis nekoga ki je admin, oblikovalec, mal stromarja zraven itd itd. In na koncu si napisal 6 eur na uro - ne se hecat človek no. =)

vsekakor pa ti zelim da dobis nekoga ki bo zadovoljen s teboj in ti z njim.
saj ni treba, da je v vsem ekspert, ampak da pač zna delat vse oz. ima nekaj več splošnega računalniškega znanja...in plačilo 6€ se mi zdi čisto primerno za začetek za tako vrsto dela, sploh če pomislim, da večina IT firm na začetku plača po 3,5€ na uro za delo, pri katerem so potrebna neka bolj zahtevna znanja (npr dobro poznavenje jave, c#, podatkovnih baz, itd)...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Točno tako kot je napisal hovi. Pač en iznajdljiv se išče (ne da ga bom učil kje se najde Windowds drajver za zvočno kartico od notebooka, pa da ga učim kako naj znotraj mreže poshare-a disk da bodo backup-i z mašin delali na strežnik. V firmi so vsaj štirje ki znajo vse potrebno, samo jih raje uporabim za druge stvari zaradi specifičnih drugih znanj. Zdaj ne vem ali ni recesije, ali se nobenemu ne da delat (6€ na uro za Apollo8: to je 48€ neto na dan, za 3 dni v tednu je to skoraj 150€, za 4 tedne 600€ (pa 2 dni v tednu si frej za to), pa kdaj še kak dan več pa si hitro na 800€, kar je daleč od minimalne zajamčene plače), dobil sem samo 2 povpraševanji, pa nobeden se ni odzval na povabilo na razgovor. Če pomislim da bi bil dober praktično vsak ki ima doma 2 mašini, adsl in tiskalnik, pa je vse to sam poinštaliral, povezal in skonfiguriral, pa kdaj v kakem paintu kako slikco narisal, pa postavil kak ftp strežnik doma pa podobna jajca.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj
Kmalu bo nova zakonodaja na področju malega dela, tako da bodo razni študentje in razne avtorske pogodbe skoraj enako dragi kot običajna zaposlitev. To je nekaj, kar bodo mogle podjetja vzeti v račun v prihodnosti.

Kar se tiče zaposlitve, praviš da se ne rabi dosti znanja, vseeno pa mora oseba očitna znati skoraj vse, vsaj po spisku nalog. Dejstvo je, da se znanje plača. Administracija strežnika se mogoče zdi trivialen pojem, vendar je velika razlika med administracijo svojega domačega sistema ter strežnika za poslovno uporabo. Zato je to ponavadi samostojen poklic.

Tako kot so samostojni poklici tudi serviser, načrtovalec omrežij, designer, ... Vem, da bi bilo super dobiti vse za ceno enega, to si najbrž želijo vsa podjetja. Če bi imel firmo bi tudi jaz hotel računovodjo, prodajalca, davčnika in morebiti še kaj vse v enem.
Softi je že prav povedal, če si podjetje ne mora privoščiti zaposliti za vsako področje zaposlenega, se stvar pač outsourca. Tako plačaš samo za dejansko opravljene storitve.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik softi pravi:

z enim serverjem ste, ce delate karkoli resnega..zelo na meji. mogoce je to sprejemljivo, mogoce se pa sploh ne zavedate.

upam, da razumes, ce ne,,pa kava, pa bos razumel.

Tega dela jst ne razumem.... A je pravilo, da na 10 zaposlenih pride en server ali kako? Ali misliš bolj v stilu rezerve za primer okvare?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sam res...
bonk.gif


Jaz imam 130 pcjev na tadrugi mreži pa tud 50+ pa je en server čist kul.
tongue-1.gif


Pomlad pa en stroj spedenat nov bo pa sploh superca.
cheer.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Najprej sem hotel (btw., če bi šlo za poln delovni čas pridem jaz to delat, ker sem spet na borzi, pa imam tudi kak certifikat narejen) jamrati, da je zadeva preširoko zastavljena, ampak ko si povedal, da gre za 15 userjev in 1 strežnik pa povem, da bo tole za *enega* (niti slučajno ni potrebe po desetih ljudeh) zagnanega študenta tako v rdeu plača kot v redu odskočna deska...

Kje ste mularija, se boste ja še naučili kaj novega
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Točno tako kot je napisal hovi. Pač en iznajdljiv se išče (ne da ga bom učil kje se najde Windowds drajver za zvočno kartico od notebooka, pa da ga učim kako naj znotraj mreže poshare-a disk da bodo backup-i z mašin delali na strežnik. V firmi so vsaj štirje ki znajo vse potrebno, samo jih raje uporabim za druge stvari zaradi specifičnih drugih znanj. Zdaj ne vem ali ni recesije, ali se nobenemu ne da delat (6€ na uro za Apollo8: to je 48€ neto na dan, za 3 dni v tednu je to skoraj 150€, za 4 tedne 600€ (pa 2 dni v tednu si frej za to), pa kdaj še kak dan več pa si hitro na 800€, kar je daleč od minimalne zajamčene plače), dobil sem samo 2 povpraševanji, pa nobeden se ni odzval na povabilo na razgovor. Če pomislim da bi bil dober praktično vsak ki ima doma 2 mašini, adsl in tiskalnik, pa je vse to sam poinštaliral, povezal in skonfiguriral, pa kdaj v kakem paintu kako slikco narisal, pa postavil kak ftp strežnik doma pa podobna jajca.

Vau. Celih 800 EUR - in ti hočeš znanja ki si jih napisal. Si pomislil da sta se 2 javila ker je prenizka postavka?

Ne vem v kateri firmi javanci delajo za 3,5 na uro. Vsekakor tista firma zaposluje kre_tene. Namreč še v mcdonaldsu je urna postavka višja od 3,5 na uro.
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
V glavnem človek išče nekaj, serjete pa mu z vsem drugim. In ja takšno delo zna biti kar zanimivo, še posebej ob študiju (absolvent...) ker nekaj zaslužiš in imaš relativno svobodo za opravljanje študijskih obveznosti.

Nekaj takega sem, kot študent delal tudi sam.

Ali si mogoče probal z oglasom na fri-ju.

LP
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne vem v kateri firmi javanci delajo za 3,5 na uro. Vsekakor tista firma zaposluje kre_tene. Namreč še v mcdonaldsu je urna postavka višja od 3,5 na uro.
na začetku, ko si brez delovnih izkušenj, v večini firm. ponekod dajo še manj
smirk-1.gif
sam sem tretji letnik informatike in imam kar nekaj sošolcev, ki delajo v različnih IT firmah kot programerji in večina je začela s 3,5€ na uro. res pa je, da se ponavadi ta postavka glede na učinkovitost po nekaj mesecih zviša