Hujšanje

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
Kar se tiče optimalenga delovanja telesa, ja.

Seveda je tu poleg še urejeno vse ostalo, spanec, služba, telovadba...
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.811
113
Ne vsi. Enim stanje čisto ustreza. Gnjavijo jih samo bližnji in zdravstveni delavci na rutinskih pregledih.
Hmm...nisem se videl debele zenske, ki bi bla nekaj ful srecna, vsak ve, da debelost ni zdrava in si rece, Mejduš shujsat bo treba, ampak toto npr. cokolado se bom...
Dedom je bolj vseeno, njih itak kap resi.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.213
9.451
113
kod Džej-Zija
Poglej kakšne zelo samozavestne Američanke. Pa tudi pa Slovenk poznam, sicer malo starejših, ki furajo mantro, da mora bit ženska konkretna, da ima dedec kaj za prijet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Še bo verjetno minilo kar nekaj časa, preden se bo začela debelost oz vnos hrane/pijače smatrati kot nekaj škodljivega.

Včeraj bil v UKC, kjer sem se vključil v eno študijo. Med vprašanji se je tudi znašel podatek o te teži (kar je OK, čeprav preveč posplošeno) in poleg vprašanje o kajenju, ter število pokajenih cigaret dnevno ter vprašanje o alkoholu, in število vnešenih enot le-tega.

Nikjer torej vprašanje o prehranjevalskih navadah. Vsaj glede vnosa cukra bi lahko bilo vprašanje, in pa ogljikovih hidratih, ipd.

Torej čeprav je debelost večji killer kot kajenje/alkohol, vseeno očitno prezrto iz strani medicine.
Zakaj pa tega nisi omenil “strokovnjakom”, ki izvajajo to anketo? Pa bi jim ti strokovnjak pomagal, da bi prišli do pravilnih zaključkov.

Škoda, ker nimamo več takih strokovnjakov za popolnoma vsa področja. Bi bili že zdavnaj pred Švico.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Da malo odprem staro temo.
Trenutno je očitno in intermitentno postenje, torej naj bi jedel samo v roku 8ih ur, 16 ur pa nič. Hkrati naj bi jedel karkoli, miganje pa baje tudi ni potrebno :).
Ravno tako večina zagovornikov tega tudi omenja, da je zajtrk dejansko brez veze in v bistvu ''izum'' Keloggsa (če se prav spomnim), da je povečal prodajo svojih kosmičev.
Kaj menite o tem? Oz. obstajajo kakšne realne študije na to temo?
Ker se je dejansko res precej težko prebiti čez vse to reklamiranje na spletu in priti do nekih realnih informacij in zaključkov.
 
  • Haha
Reactions: ales85

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Pod crto je zelo enostavno... Manj notri kot ven, najlazje na dnevni ravni, ker en dan je recimo en obladljiv cikel na pamet. In dovoljsna kolicina proteinov. najlazje je to z mesom, kdor ima s tem problem, bo pac nasel alternativo.

Vse ostalo je kompliciranje do te mere, da cloveka vse mine, se preden sploh zacne. Ali pa se religiozno drzi, dokler pac zmore, potem se z bumerangom vrne, ker je v iber stresno.

Zajtrk? 5x/na dan jesti? Nic OH. Vse sprobali v 30 letih, itak se vse ze "novitete" ze najmanj 5ič reciklirajo, kar sama spremljam, pa najbrz tudi niso ze takrat bile nove. Kar ti paše - samo da je manj notri kot ven, pa da pri tem sam sebe ne ješ. Ce ti je lazje, da dnevni vnos na 7 delov razdelis, ga pa daj. Ce si pa s tem nacinom skos boli lacen, namesto manj, pa 1x/dan jej. Kar ti bolj odgovarja. Vecina nas je pa nekje vmes.

Miganje... Hja manj notri kot ven. Gibanje da kar nekaj ven, seveda pol ne smes jesti, ce se bazalno raven nizas z nikakrsno stimulacijo misic, ki so kar orenk porabnik energije, samo da so. Telo jih ne bo vzdrzevalo, ce se jih ne nuca.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
fasting je že dolgo in, oz se je že počasi izpel. Pri pa zgleda šele sedaj prihaja? no 5 let smo zadaj torej :)

Meni ni bil problem, odvisno je zelo od človeka. Logika je enostavna da pač v tistih nekaj urah, ne poješ toliko, kot bi drugače čez dan.

Je pa druga dobra stran tega fastinga in sicer avtofagija, to je mene bolj pritegnilo kot samo hujšanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
K sreči sam ne rabim hujšanja, opažam pa, da imam precej veliko težavo, da se ne prenajedam. Vedno težje mi je to obvladovati.
Sedaj se mi non stop vrtijo reklame za te zadeve in ker mi je to dokaj novo, bi rad prišel do nekih neodvisnih podatkov na to temo.
Se pa strinjam, da je glavna zadeva v enačbi kalorije noter - kalorije ven.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
Da malo odprem staro temo.
Trenutno je očitno in intermitentno postenje, torej naj bi jedel samo v roku 8ih ur, 16 ur pa nič. Hkrati naj bi jedel karkoli, miganje pa baje tudi ni potrebno :).
Ravno tako večina zagovornikov tega tudi omenja, da je zajtrk dejansko brez veze in v bistvu ''izum'' Keloggsa (če se prav spomnim), da je povečal prodajo svojih kosmičev.
Kaj menite o tem? Oz. obstajajo kakšne realne študije na to temo?
Ker se je dejansko res precej težko prebiti čez vse to reklamiranje na spletu in priti do nekih realnih informacij in zaključkov.
O tem menim, da je navaden bulšit.

Manj žri, oziroma porabi tisto kar vneseš v telo, čisto preprosto.

Jaz sem si na ta način uredil maščobe v krvi, pritisk in telesno težo
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Se precej strinjam. Čeprav kar precej (tudi resnih ljudi, ne le ''vplivnežev'') se ukvarja s tem 16/8 postenjem. Seveda pa ti to verjetno nič ne pomaga, če v tistih 8ih urah požreš 5000 kalorij, skuriš jih pa čez dan 3000. :valjamse:
Predvsem mi je smešno, ko trdijo, da se lahko nažiraš krofov in takega sranja kot želiš. Kar je meni totalno mimo od zdrave prehrane.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Jaz sem zgleda malo bilopolaren... v 3 letih niham za 20kg.

Zdaj grem nazaj na sixpack, še 5kg. Dokler ne bom spet po 1kg makaronov začel žret.