Hujšanje

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Zajtrk je napomembnejši obrok, potem pa še kosilo. Malca po kosilu in večerja morata biti lahki! Telesu je nonstop treba po malem dovajat energijo/hrano, da je ne začne kopičit kot maščobo. Če se en obrok izpusti, telo začne delat rezerve iz varnosti, ker misli, da nekaj časa nebo hrane in jasno ostanemo zato brez energije. Telo je treba navadit na redne obroke, da bo konstantno porabljalo kalorije, s tem se bo uredil metabolizem in tudi posledično počutje.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja saj to je podobno, da zvečer ješ kot norc, čez dan pa ne...ker solata ni obrok, nima skoraj nič kalorij
smile-1.gif


Lahko poskušiš sledeče: prvi obrok ob 16, relativno velik, poudarek bolj na maščobah in beljakovinah, okoli polnoči pa drugi obrok, več hidratov in beljakovin, vmes pa lahko še kak snack...mogoče en kos sadja, al pa oreščke. Ali pa prvi obrok ob 15, drugega pa ob 23...
Zelo fajn je tudi, da imaš nekje enak urnik vnosa hrane vsak dan, na tak način se hormonski odziv v telesu normalizira
Ko boš imel težave s prebavili, se pa spet javi.
rolleyes-1.gif


@tjuren: V glavnem, najbolje za prebavo in splošno za telo je, da ješ časovno dovolj enakomerno, torej zjutraj, sredi dneva in enkrat pozno popoldne oz. zvečer po kaki rekreaciji. Ponoči pa res ne jest, če ni nujno treba. Za zajtrk sem jaz skoraj vedno pri kakem namazanem kruhu (izbira namazov je velika), mlečni izdelki, salame, jajca (z ocvirki pa šunko, da se zastopimo), v glavnem standard. Sadja ali zelenjave zjutraj načeloma ne jem, ker mi dela preveč kislo v želodcu, ampak to je samo pri meni, mogoče je pri tebi drugače.

darjan pa bo čez nekaj mesecev spet kaj novega prebral na interneta in spet obrnil mnenje. Saj bo enkrat delal kak normalen urnik, recimo 8-16. Me prav zanima, kako lahko funkcioniraš, če vstaneš ob sedmih ter ješ prvič šele po šihtu - tudi če si samo pisarniški molj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Kavo se rukne na poti na šiht s maslom, cca 700 kalorij, kar zadostuje za večino delovnika. Zato pa sem prej omenil, da če nekdo opravlja fizično delo, pa je druga pesem. Ampak kava s maslom je čisto gorivo za metabolizem, torej se ne more smatrati kot obrok, recimo tudi avtofagija se ne prekine s tem, kar je dovolj zgovoren podatek. Saj verjamem, da je to marsikomu španska vas, ampak v tujini je že kar sprejeta "dieta" pri nas pa pač..smo za leseno žlico in še vedno velja tista klasika "zajtrk je najbolj pomemben obrok dneva".

V bistvu sem imel prej težave s prebavo, zato sem se ravno lotil spremembe jedilnika, zdaj je skoraj vedno tip top, edino ko se pregrešim se takoj opazi razlika
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Aja, če koga zanima več, predvsem kaj so prednosti za zdravje, če se človek posti in zakaj več obrokov dnevno ni gut, si naj ogleda dela Ori Hofmeklerja, tam so tudi navedene točne raziskave, ki potrjujejo njegove teze, da se izognemo nepotrebnemu pisanju po forumu.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Da se zastopimo, meni očitno tako kot jem kar paše, glede na to, da imam 183 cm in pa nekih 87 kg sedaj. Pa računaj, da se celo zimo nisem kaj prida gibal. Še najbolj me zanima, če prav delam, ko recimo obrnem zajtr in večerjo takrat, ko delam ponoči in pa kaj naj jem za zajtrk.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Ni važno kdaj ješ in koliko ješ, naše telo ni tako enostavno da bi imel dnevni vnos hrane kak vpliv, nekje v razponu enega tedna je tisto, kar naredi razliko. Jej tako, kot ti paše, ker če boš vedno mislil na hrano/obroke boš pa s tem padel v stres, ki naredi več škode, kot skrbno izbrani obroki. Če imaš kontrolo nad vnosom kalorij, lahko ješ tudi OH pa ne bi smel imeti težav s težo (hormoni in s tem povezan težave pa so druga tema).

Ampak glede na to, da večina folka jamra "joj kaj naj jem za zajtrk" je meni osebno najlažje, da ga pač preskočim. Prišparam dragocen jutranji čas in naredim nekaj za zdravje. Rajši ruknem bolj obilno večerjo, ko imam mir.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ampak glede na to, da večina folka jamra "joj kaj naj jem za zajtrk" je meni osebno najlažje, da ga pač preskočim. Prišparam dragocen jutranji čas in naredim nekaj za zdravje. Rajši ruknem bolj obilno večerjo, ko imam mir.
Mi kar dvigne kocine, ko berem tvoje pisanje.
recimo, da tebi ne paše zajtrk, pa da se najbolj napokaš za večerjo. OK. Ampak ne govorit, da je to zdravo, ker ni. Če bi imel (tako kot jaz) že pri 18 letih krvaveče ulkuse, takih bedarij ne bi izjavljal. In ljudi s prebavnimi motnjami je mnogo več kot si misliš, večinoma pa je težava v nepravilni prehrani, in to točno taki, kot jo ti zagovarjaš.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
KSZ
tm do uro laufanja (pa ne prov dost mat) vsak dan, k dosežeš peace pod 5:00 km/min, pa še en mesc tko vztrajaš boš lahk pojedu kar boš hotu. Itak nauš hotu velik, ker s polnim želodcem ne boš mogu tečt.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Zate mam pol eno drugo, po osmi nič ne ješ. Par mesecev je hudo ampak uspeh garantiran.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sam mate res samo podlago za jojoefekt fore...

Potem lahko tud hujšate s čokolado, pa sledite eni popularni knjigi, ki že takoj napiše, da se je potrebno zgodaj zjutraj vležt v bano z mrzlo vodo.
hysterical-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nisem natančno bral, ampak....

Sodeč kolikor sem prebral o darjanovi prehrani uživa ravno tako prehrano, ki najbolj zavira razvoj raka oz. preprečuje njegov nastanek. Rahlo ampak skorajda edini naraven način, kako se branit proti xyz sodobmnim boleznim.