Hujšanje

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Point štetja kalorij je ravno v tem, da sam ugotoviš, če je preveč al premalo
wink-1.gif

Vsako telo je drugačno, vsak ima drugačne aktivnosti in porabo...
Začni eno, pa 14dni jej tako, pa boš videl ali moreš povečat ali zmanjšat.
Pa spet ni vse samo v štetju, ker lahko se telo upre, in boš moral pridet na kak ekstremo nizek vnos, da boš hujšal. Zato je dobro tudi ciklanje. Pa tudi sladkemu se ne smeš izogibat preveč. Malo moreš nahranit dušo in glavo.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Tehtnica kar lepo sodeluje. Hvala za vse odg. in nasvete. Res je..

Če bo šlo tudi novembra tako, bo potem treba začeti prehajati v "maintenance mode".
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Hujšat je brezveze raje se omejuj pri nakupu hrane, sam se sedaj zredil za 3kg, pač je/bga treba si mal zaloge nabrat hehe, pozim ne bo tolk domače hrane, iz trgovine mi gre futr na bruhanje. hehehe
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Nisem omenil, da je v igri "stava med kolegi", ki v glavnem služi kot dodatna motivacija.
wink-1.gif


Ja glede omejitve pri nakupu hrane pa si me razkrinkal. Še proti koncu poletja sem bil sposoben prit iz trgovine s polno vrečko (nič pametnega sami prigrizki in sladke pijače) in zvečer te vreče ni bilo več.
wink-1.gif
Gotovo govorimo o 10000 kcal+ (kar je sedaj praktično tedenski vnos in "normalna hrana").

Ja pa bo dosti samo 3kg zaloge za zimo? Pomoje te bo zeblo
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Hvala enako, vsaj 2 obroka na dan probam "malo skrbneje pripraviti", ker pomoje tudi "več dobiš" od take hrane kot hitrega sendviča.

Čeprav, včasih tudi "zdrav & dobro pripravljen sendvič" prav pride
wink-1.gif
.

Ima kdo tehtnico z body fat merilnikom (ji je kaj za verjet)?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Če nimaš preveč trde kože na podplatih, potem si še lahko pomagaš s tako tehntnico. Ni ful natančna imo za te meritve, ampak približno pa veš, če greš v pravo smer. Prikazuje tudi količino vode, maso mišic, primeren vnos kalorij in tudi maso kosti. Za 15 eur al kolko je bla pred leti v hoferju je ok in izmeri težo zelo natančno, ostalo pa verjetno malo majn, ampak še vedno dovolj dobro za povprečnega uporabnika.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Thx, konec tedna jo bom sprobal in se potem odločil za nakup. Če bom "predebel" odpade
wink-1.gif


Kaj pa tiste ročke, ki samo to merijo (mogoče bolj zanesljivo)?
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Moja ocena je 25% glede na videne primere (sem vzel z malo rezerve). Je pa maščoba zelo različno razporejena pri vsakem posamezniku in je res težko ocenit. Merilci pa tudi kažejo tako različno in toliko faktorjev lahko "kvari izmerjeno vrednost". Bolj koristno mogoče imeti za referenco (enako napravo) in se potem vidi v katero smer gre (npr. kot tdee).

Za voljo primera, recimo, da bi drugo leto prišel pod 20% (najraje okoli lepih 15% in fit telo), kako težko je to vzdrževati? 1 uro / dan mislim investirat v "telovadbo" in seveda nadaljevati s prehrano (ustrezne kalorije / macroti in prilagajanje le-tega glede na stanje).
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Tolko za občutek

body-fat-percentage-levels.jpg


S pravo hrano, mnekaj telovadbe in primernim vnosom kalorij se to da, drugače pač ne. Če želiš biti samo suh brez vidnih mišic, potem ni treba nič telovadit.. Amnpak to ni dobro za zdravje, tak da bv tak razmišljat in delat.

Tehtnica meri povprečno količino maščobe, tako da so lahko roke in noge izklesane, torso pa ne in bo BF recimo 15%, namesto bližje 10%... Nažalost se ne da izgubljat maščobe na določenem mestu, ampak postopoma izginja, najprej z okončin, nazadnje pa še s torsa.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38


Tu se lepo vidi, da ga v roke ni skoraj nič pobralo, v torso pa ful. Pa tistih 10% na zadnji sliki je verjetno bližje 12% imo.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Thx, super primeri.

Sam sem iskanju primerov v rangu 20-25% našel največje razlike (zato tudi toliko težje ocenit).

Če gledamo zadnji primer (isti človek), je pomoje precej visok, če gledamo 100kg @ 10% (tudi jaz bi mu dal par % več).

Sebe pa bi uvrstil med prvo in drugo sliko na zadnjem primeru (stranski kot slike bi mogoče bolj pomagal, samo vseeno težko ocenit).

Torej recimo iz 25% na 15% (lepo fit in ne skinny fat), je 6 mesecev preveč optimistično (prava hrana in nekaj telovadbe)?
 
Nazadnje urejeno:

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Evo hiter update, ciljna teža je bila dosežena (pred planiranim 1.jan). Sredi tega meseca sem nameraval začeti dvigovati kcal (kakšnih 100 / teden) dokler teža preneha padati. Če bo npr. to 2000 kcal in se tega držim (brez drastične spremembe v gibanju) se v teoriji nebi smel rediti?
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Citat:
Uporabnik rawr pravi:


Tu se lepo vidi, da ga v roke ni skoraj nič pobralo, v torso pa ful. Pa tistih 10% na zadnji sliki je verjetno bližje 12% imo.

Je kje kakšna zgodba kaj je ta možakar počel 90 dni ali je to kakšna marketing photoshop varianta za kakšen prašek?
grin1.gif