Huda bolečina - pljuča?

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.504
5
38
Aja kolegica sem napisal zato v tisti temi da ne rabim razlagat nov flet pa bla bla... To je pri meni, napisal sem pa res kao pri kolegici
smile-1.gif


Seoproscam.press ker sem se zlagal.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ja bolecino cutis, ce tece skozi telo el. tok, a ne..tok je pa odvisen od napetosti. Napetost oz. tok je pa odvisen tudi recimo v tvojem primeru od izolacije proti zemlji. Ce si slatal aparate, ki so bili pod napetostjo obut v gumijaste copate ipd, te je samo zgeckalo, ali pa se to ne..ce bi bil bos na ploscicah bi te pa fino usekalo recimo. Potem, tla so lahko lesena, guma, pvc ali pa beton in ploscice, kar je najbolj nevarno.
Za kolegico ti je pa nekdo dal link od teme..
smile-1.gif

aha, si pojasnil..pa kaditi nehaj, bo bolje zate.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
To glede štroma , so samo zablodeli štromi zaradi ozemljitve po sistemu na nulo. Malo boža, vseka ali ubije ne in štromar je malo na nulo zapeljal še kako cev od vodovoda, pa kak radiator, pa je rešil zadevo.

Glede na tvoje opisovanje težav menim, da to ni moglo biti nikakor to, prej naključje ........

Naredi enostaven test, če si res tako noro preobčutljiv na štrom. Kupi eno 9V baterijo in jo par krat malo poliži z jezikom, ja boš čutil štrom, celo močnejši od prejšnjih zablodelih tokov, samo zanima me ali se bodo tvoji zdravstveni simptomi vrnili, in če da beži k zdravniku v vsakem primeru, ker tudi če je res to, si potem blazno nenavadno preobčutljiv na elektriko.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.403
1.358
113
Test raje delaj s 4,5 voltno baterijo, že ta je dovolj neprijetna na jeziku... Morda bodo simptomi takoj prisotni in se ti ne bo treba matrati še z 9 voltno...
tongue-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Kaj pa ti to blodiš? Kakšni zablodeli tokovi se pa tebi pojavljajo ob taki uri..
smile-1.gif

Očitno nisi s foha, da bi razumel, pač vprašaj kakega električarja, kako se rešuje stare zgradbe ( ozemljitev je obvezna šele od 1973) , ki so imele napeljavo brez ozemljitve, oziroma so kasneje delali ozemljitev na nulo....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Ne skrbi zame, rešujem za takimi, ki so iz foha, pa ne znajo ali so se pa mal zmotili ..... , ali pa delajo po domače ....
evil.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
En je zdravnik, drug pa grobar?

Dajta še prevod, ker tisto z zablodelimi tokovi, tudi meni ni jasno.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pubec je en internetni strucko,(resnici na ljubo ni edini) pa malo mesa pojme..v hisni instalaciji ni nobenih zablodelih tokov, lahko imas samo normalno delujoce stanje ali pa tok napake.

izraz "blodeci tok", (stray current), se pa uporablja za tokove, ki "blodijo" izven tokokrogov, to pomeni, da se zakljucuejo drugje, kot po tokovodnikih. To je posebno opazno pri enosmernih pogonih, zeleznica naprimer ipd ..in delajo skodo spotoma.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Gatto, sedaj pa povej, kaj je potem po tvojem , ko te zaskeli ob dotiku ohišja rostfrei hladilnika, te malo zaskeli, useka te pa ne ..... ???

Po tvojem je to potem tok napake ??? Po mojem , pa neustrezna ozemlitev ali ničenje .
 
Nazadnje urejeno:

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Gatto, sedaj pa povej, kaj je potem po tvojem , ko te zaskeli ob dotiku ohišja rostfrei hladilnika, te malo zaskeli, useka te pa ne ..... ???

Po tvojem je to potem tok napake ??? Po mojem , pa neustrezna ozemlitev ali ničenje .
Glej, osnove elektrotehnike te ne mislim učiti na javno, ker ne spada sem-lahko na ZS, ni problem, imam potrebne kompetence..
cool-1.gif