Huawei Watch GT

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 17097
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 17097

Zanima me ta ura. Namen imam kupit eno uro in se odločam med Samsungovo Gear S3, Xiaomi Amazfit Stratos in podobnimi? Ker imam Huawei telefon me bolj drži za Huawei uro.
Lahko kdo s prve roke pove kaj o uri. Nisem nek zahteven uporabnik, imel bi jo predvsem za obvestila kot so neodgovorjeni klici, smsi, maili... in pač za tisto kar je ura kot ura namenjena. Vem, da za enkrat nima ne vem kakšne podpore, toda upam, da bo z naslednjimi updejti to kaj boljše itak pa ima osnovne zadeve že nameščene. Eden plusov je vsekakor baterija. Za ta denar, ko se recimo na bolhi prodajajo nove za tam 150-200€ kaj pravite? Ali mogoče raje kaj drugega?
 
22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
V glavnem nobena, ker ima vsaka nek svoj OS in ni kompatibilen z vsemi android napravami.
Vzemi raje nekaj na bazi Android Wear OS 2.0, drugače tema o tem klik
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Tvoj odgovor mi čisto nič ne pomaga in je totalno neumesten. Ali imaš katero od teh ur? Ne potrebujem ure, ki je kompatibilna s vsemi android napravami. Tista tema iz linka pa tudi nima veze z zastavljenim vprašanjem.
Zanima me predvsem Huawei Watch GT oziroma primerjava z zgoraj naštetimi.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Sem včeraj nastavljal nekomu to uro skupaj s Huawei P20 pa lahko rečem da me je zadeva kar razočarala. Sicer si sam (še) ne lastim nobene pametne ure, ker čakam da pride ven kaj ugodnega z novim Snapdragon Wear 3100 procesorjem, in nimam (še) izkušenj z njimi. Najprej je trajalo eno uro da sem zadevo povezal in da se je 2x prav počasi nadgrajevala. Ko sem prvič probal klic na telefon je ura to zaznala, samo je bila na njej možnost samo rdeča slušalka "prekini". Ko sem poslal SMS, ura tega sploh ni zaznala - ne vem ali to sploh omogoča, no drugič tudi klica ni več sprejela se potem nisem več ukvarjal s tem. Skratka, če iščeš uro predvsem za klice, SMSe ipd potem raje izberi nekaj kar ima Google-ov WearOS npr. Huawei Watch 2, ta ura je pa po moje namenjena bolj za športne aktivnosti.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Zanima me ta ura. Namen imam kupit eno uro in se odločam med Samsungovo Gear S3, Xiaomi Amazfit Stratos in podobnimi? Ker imam Huawei telefon me bolj drži za Huawei uro.
Lahko kdo s prve roke pove kaj o uri. Nisem nek zahteven uporabnik, imel bi jo predvsem za obvestila kot so neodgovorjeni klici, smsi, maili... in pač za tisto kar je ura kot ura namenjena. Vem, da za enkrat nima ne vem kakšne podpore, toda upam, da bo z naslednjimi updejti to kaj boljše itak pa ima osnovne zadeve že nameščene. Eden plusov je vsekakor baterija. Za ta denar, ko se recimo na bolhi prodajajo nove za tam 150-200€ kaj pravite? Ali mogoče raje kaj drugega?

Jaz imam Stratos 2 uro. Uporabljam namensko "originalno" aplikacijo in povezano imam z Stravo. Opisov in testov imaš na youtubu in Googlu ogromno o vseh, načeloma se boš moral sam odločiti za kaj in koliko €€€ boš namenil.

Moj vtis o stratosu pa je za sedaj fenomenalen. Res nima wear OS-a, vendar ga roko na srce tudi ne pogrešam. Rabim bolj kot ne nekaj za prebiranje obvestil ter sport tracker. Cena okoli 150€ iz gearbesta z prioroty linea.

Sicer sem sam pregledal dosti opisov in testov vseh omenjenih ur, zmagal pa je Xiaomi zaradi reflektivnega zaslona (varijanta always on, brez backlighta). Tako da ura vedno izgleda ura in ne neki črn krog na roki. Baterija pa 4-5 dni odvisno od dejavnosti.

Za dodatna vprašanja in pojasnila sem pa na voljo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in imi

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Kakšna rešitev? Obvestila delajo, ampak so zgolj samo to: obvestila.

Watch GT ni pametna ura, pač pa bolj fitness tracker v obliki ure...

To vem. Problem je v tem, da sploh ne prikazuje obvestil.

Je povezana, nadgradnja sw narejena, sporocanje omogoceno, itd.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Obvestila moraš omogočit za vsako aplikacijo posebej v Huawei Health appu. Skratka ni dovolj da samo vključiš možnost obvestil, ampak moraš obkljukat še aplikacije spodaj na seznamu (po defaultu ni nobena omogočena). Če želiš naprimer videt SMS sporočila moraš v obvestilih omogočit aplikacijo "messages" oz. kakorkoli se že imenuje to kar uporabljaš za SMSje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
To vem. Problem je v tem, da sploh ne prikazuje obvestil.

Je povezana, nadgradnja sw narejena, sporocanje omogoceno, itd.

Imaš iOS ali android? Na iOS recimo po defaultu notificationi niso vključeni, jih je treba dat na ON v appu. Poleg tega priporočam, da appu omogočiš vsa dovoljenja, tudi uporabo gps v ozadju, drugače dejansko lahko kaj ne dobiš. Pri meni se recimo vreme ne updejta če je lokacija na off.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Imaš iOS ali android? Na iOS recimo po defaultu notificationi niso vključeni, jih je treba dat na ON v appu. Poleg tega priporočam, da appu omogočiš vsa dovoljenja, tudi uporabo gps v ozadju, drugače dejansko lahko kaj ne dobiš. Pri meni se recimo vreme ne updejta če je lokacija na off.

Imam Huawei mate 20 pro. Notifications imam vkljucene sem preveril ze veckrat...tudi pri aplikaciji in sporocilih.

Sem tudi odstranil uro in ponovno seznanil pa vseeno ne prikazuje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Moras imet omogocena obvestila po posamezni aplikaciji tudi sistemsko -> prikazovat ti mora obvestila v status baru (vrhnji vrstici telefona), ce tam ne dela ti tudi na uri ne bo (vkljucis v sistemskih nastavitvah -> apps & notifications -> notification management). Skratka ko dobis SMS ti ga mora recimo prikazat zgoraj v vrstici, ce ga tam ni ga tudi na uri ne bo.

Pa obvestila dobis samo ce ni vkljucen "do not disturb" oz. samo ko uro nosis. Ce ni na roki ne prikazuje (mislim sicer da se da nastavit).
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
To je vse nastavljeno.

Je pa res, da jo nimam na roki, ker mi je lazje nastavljati. Poizkusim se to.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Uspeeeelo. 100x hvala. Samo na roko sem jo dal in vse dela...

Ocitno mora biti na roki. Vsaj moja:eek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Jaz imam Stratos 2 uro. Uporabljam namensko "originalno" aplikacijo in povezano imam z Stravo. Opisov in testov imaš na youtubu in Googlu ogromno o vseh, načeloma se boš moral sam odločiti za kaj in koliko €€€ boš namenil.

Moj vtis o stratosu pa je za sedaj fenomenalen. Res nima wear OS-a, vendar ga roko na srce tudi ne pogrešam. Rabim bolj kot ne nekaj za prebiranje obvestil ter sport tracker. Cena okoli 150€ iz gearbesta z prioroty linea.

Sicer sem sam pregledal dosti opisov in testov vseh omenjenih ur, zmagal pa je Xiaomi zaradi reflektivnega zaslona (varijanta always on, brez backlighta). Tako da ura vedno izgleda ura in ne neki črn krog na roki. Baterija pa 4-5 dni odvisno od dejavnosti.

Za dodatna vprašanja in pojasnila sem pa na voljo.
Kako dolgo zdrži ura oz. baterija ob vklopljenem GPS-u (pri najboljšem vzorčenju, če omogoča več nastavitev)?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kako dolgo zdrži ura oz. baterija ob vklopljenem GPS-u (pri najboljšem vzorčenju, če omogoča več nastavitev)?

Uff, dobro vprašanje....... po specsih baje več kot 30 ur. Vklopi se pa itak samo ob ko vklopiš kakšno zunanjo aktivnost. V "navadnem" načinu GPS ne deluje.
Jaz ga ponavadi rabim po 1-3 ure, polnim jo pa vsaki 3 dan, tako da prav točno nebi vedel.
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
No, saj za zunanjo aktivnos me zanima...če grem v hribe za 6-8 ur, bo baterija to zdrzala ob vklopljenem GPS-u?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz sem jo v petek popoldan napolnil do 100% in jo od takrat uporabljam... v nedeljo sem belezil en “sprehod” cca. 2 uri... takrat je bil kaitven tudi GPS... trenutno (torej po dobrih 6 dnevih) je baterija na 41% ...