Huawei P8 lite

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
A lahko napišeš malo več kaj si s posodobitvijo dobil in če je pri šestici morda tudi kaj kar ti ni všeč?

Nisem gledal v neke potankosti, mi je pa npr. všeč meni za klicanje. Zdaj je lepo razdeljen na prihodne, odhodne, zgrešene. Imenik je lepo razdeljen v razdelke za "navadne" in "favorites" pa vse skupaj mi deluje malo bolj fancy. Pa še par je drugih zadev, ki jih prej nisem opazil (nekaj glede wi-fi povezovanja.... Šel pa sem v to posodobitev izključno zaradi tega, ker mi je bluetooth v avtu prekinjalo. Se je kar izklopil, potem pa včasih priklopil nazaj ali pa sem ga moral ugasniti in spet prižgati. To naj bi bila napaka Androida 5.0.1. Upam, da bo sedaj to delalo? Glede 6.0 pa resnično se mi zdi, da vse dela sedaj hitreje.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A po posodobitvi Androida izgubiš vse naložene aplikacije in je treba čisto vse nalagati znova?
Predvidevam, da je tako in si bo treba vzeti cel dan časa.

Upam, da šestica kuri kaj manj baterije kot petica, ki mi jo celo brez uporabe telefona požre v enem dnevu.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
A po posodobitvi Androida izgubiš vse naložene aplikacije in je treba čisto vse nalagati znova?
Predvidevam, da je tako in si bo treba vzeti cel dan časa.

Upam, da šestica kuri kaj manj baterije kot petica, ki mi jo celo brez uporabe telefona požre v enem dnevu.

Ja, vse na novo. Kuri pa isto, na žalost.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A slučajno veš, če je po posodobitvi, možen povratek na Android 5, če me bo slučajno Android 6 kaj zajebaval?

Žal pa je največja slabost tega telefona obupno slaba baterija, vse ostalo še kar dela, da se mi pa brez uporabe baterija sprazni v enem dnevu je pa višek.

Očitno bo treba stalno nositi zraven še dodatno škatlico z dodatno baterijo
bonk.gif
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
A slučajno veš, če je po posodobitvi, možen povratek na Android 5, če me bo slučajno Android 6 kaj zajebaval?

Ja na tej strani so tudi navodila za downgrade. Problemov pa ne boš imel, verjemi, jaz sem ful zadovoljen s posodobitvijo. Vse dela kot mora
cheer.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Po navodilih iz te strani sem brez vseh težav posodobil telefon na Android 6.0.
cheer.gif


Najprej sem seveda naredil varnostno kopijo vsega.
Po posodobitvi se mi je prav vse naložilo nazaj in mi ni bilo treba na novo nalagati prav ničesar.

Posodobitev kakšne prav velike spremembe ni prinesla.
Dodanih je nekaj uporabnih dodatnih nastavitev-recimo omejitev mobilnih podatkov, prikaz napolnjenosti baterije v %, prikaz koliko sekund te kdo kliče, če se ne oglasiš...

Moti pa me, da mi v imeniku na vrhu seznama kar avtomatično prikazuje mapi skupine in poslovne kartice-to dvoje bi prav rad zbrisal pa žal ne znam.
Pa število bližnjic v spustnem meniju je žal po novem omejeno na samo devet ostale so pa skrite.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tale šestica očitno zašifrira datoteke???

Hočem skopirat slike na računalnik preko USBja, pa mi sploh ne pokaže mape DCIM/camera
confused-1.gif


Dostop do te mape nujno rabim za enostavno delanje varnostnih kopij slik.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Tale šestica očitno zašifrira datoteke???......, pa mi sploh ne pokaže mape DCIM/camera
confused-1.gif

Meni ni nič zašifriralo. Poveži s HiSuite (ki si ga dobil zraven telefona za povezavo telefona in PC).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sem problem rešil tako, da sem enostavno vse podatke iz SD kartice dal na notranji pomnilnik, kjer dela tako kot je treba in je zadeva lepo vidna z računalnika.
Kar se je pa zapisovalo na SD kartico mi pa računalnik ni prikazal-četudi sem označil, da mi naj prikazuje tako sistemske kot skrite datoteke???

HiSuite mi pa ni všeč, ker mi dela same probleme, cela znanost je, če želim na mojih XPjih povezat telefon s tem programom, ki se lahko krepko skrije proti deset let stari aplikaciji Nokia suite.

Imaš morda rešitev, da zbrišem skupine in poslovne vizitke iz imenika, ali pa, da mi grejo vsaj na dno imenika?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bom kar tukaj napisal:
zadnje dni mi je kravžlalo možgane, ker se P8 ni več povezal z računalnikom. Ni bil kabel, ni bil računalnik, pač pa je naenkrat in brez pravega vzroka izgubil nastavitev za USB povezavo - tam ko te vpraša kaj bi rad.

Ob iskanju po netu sem našel rešitev:

In your dialer, type in *#*#2846579#*#* then select in background>usb hisuite and there you have it...
works like magic...

Pa še ena za odklep funkcij za razvijalce: v meniju nastavitve/o telefonu, sedemkrat tapnete na delovna različica in pojavi se vam meni za razvijalce.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
Da ne odpiram nove teme.

Starši mi že nekaj časa jamrajo, da se včasih, ko jih kdo kliče, ne morejo oglasit oz. aktivirat klic. Ker sta pri takih stvareh bolj nevešča, smo včeraj stestirali in mi je bilo kmalu jasno zakaj. Telefon ima dejansko 2 različni opciji za oglasit (menda je še tretja, katere pa pri testiranju ni bilo). Pri prvem klicu je bilo treba podrsati v smeri zelenega gumba, pri vsakem naslednjem pa samo pritisniti na ta zelen gumb. Se da to kje v nastavitvah skenslat (po hitrem pregledu tam tega nisem našel) al je mogoče problem zaradi (pred časom narejene) nadgradnje Androida na novejšo verzijo (mislim da iz 6.x na 7.x)?
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Da ne odpiram nove teme.

Starši mi že nekaj časa jamrajo, da se včasih, ko jih kdo kliče, ne morejo oglasit oz. aktivirat klic. Ker sta pri takih stvareh bolj nevešča, smo včeraj stestirali in mi je bilo kmalu jasno zakaj. Telefon ima dejansko 2 različni opciji za oglasit (menda je še tretja, katere pa pri testiranju ni bilo). Pri prvem klicu je bilo treba podrsati v smeri zelenega gumba, pri vsakem naslednjem pa samo pritisniti na ta zelen gumb. Se da to kje v nastavitvah skenslat (po hitrem pregledu tam tega nisem našel) al je mogoče problem zaradi (pred časom narejene) nadgradnje Androida na novejšo verzijo (mislim da iz 6.x na 7.x)?
Ne. Tako ima urejeno večina Kitajcev.