Huawei P8 lite

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zanima me ali je pri tem telefonu normalno, da se ne da nastaviti močnejše svetlosti ekrana?
Pri najmanjšem sončku se ne vidi ničesar-nastavljeno imam pa ročno na najmočnejšo svetlobo(še vedno precej slaba).

Druga stvar, ki me zanima pri tem ultrapametnem telefonu je pa kako bi odstranil glupo pomično vrstico, recimo pri pasjansi hočem prestaviti vrstico kart takrat se pa vedno pojavi ta glupa vrstica.

Če bi ga kdo rad, mu ga z veseljem dam za ene 250 evrov, je pa popolnoma nov z računom in dvoletno garancijo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ima kdo nasvet, kako bi uspel ta telefon normalno priklopiti na XPje(da bi lahko normalno z raziskovalcem urejal datoteke z notranjega spomina)?
Zahteva MTP gonilnike, vendar tudi ko sem jih naložil se nikakor ne poveže, naložil sem tudi WMP 11, ki naj bi te gonilnike tudi naložil pa vseeno nikakor ne poveže???

Problem izjemno hitrega praznjenja baterije pa je bilo to, da je bila vključena funkcija 4G, ker pa Izimobil te nima, je pa telefon to omrežje vseskozi iskal in se posledično izjemno hitro spraznil.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
......Problem izjemno hitrega praznjenja baterije pa je bilo to, da je bila vključena funkcija 4G, ker pa Izimobil te nima, je pa telefon to omrežje vseskozi iskal in se posledično izjemno hitro spraznil.

A te lahko vprašam, kako si to izklopil? Jaz imam P8 Lite, pa imam podobne težave.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pomični meni z bližnjicami, nato primeš tik nad črto potegneš navzgor in dobiš še dodatne skrite bljižnice in tam dobiš ta gumb s katerim izklopiš 4G.

Ravno zato, ker je tako glupo skrit sem sam imel stalno vklopljenega in baterija ni zdržala niti dva dni brez uporabe telefona, morala bi pa okrog deset dni.

A če ga priklopiš na usb ti vidiš vse datoteke kot na usb ključku ali tudi ne?
Tisti privzet programček s katerim lahko dostopaš samo do slik mi je čisto neuporaben.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Full hvala za tole, tega pa res ne bi našel.
smile-1.gif
Drugače pa imam sam win7, se mi avtomatično odpre meni kot mapa v explorerju in lahko kopiram..... Ne sicer kot oznaka pogona, ampak kot mapa. Potem pa lahko delam kar hočem. LP
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ni za kaj, sem enkrat čisto po naključju tole našel, glede na prostor bi lahko bilo vsaj štiri vrste bljižnic, tako pa vsak takoj misli, da je teh devet privzetih bljižnjic vse kar obstoja.

Kar mi je še posebej všeč je to, da ima ta skrit meni, čisto spodaj tudi možnost preureditve teh bljižnjic čisto po svoje. Jaz enostavno ne prenašam privzeto nastavljenih stvari in moram vse nastaviti čisto po svoje, da sem srečen;)

Če po vključitvi na usb nastavim na prenos fotografij se tudi meni pojavi mapa s slikami in videi a žal brez vsega ostalega.
Če pa nastavim na datoteke mi pa vedno ven vrže čarovnika za MTP gonilnike in ne vem kaj naj še naložim, da bo končno zadovoljen.

Samo zaradi tega niti pod razno ne mislim zamenjati odličnih starih XPjev.

Zasilna rešitev, ki jo uporabljam je ta, da vse naložim na sd kartico potem pa od tam preko total commanderja premikam tja kamor mi paše.

Lp
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Končno rešil problem s priklopom na USB.

V možnostih za raziskovalce je treba omogočiti iskanje napak USB in zdaj mi tudi na XPjih odlično dela.

Se prikaže točno tako kot pri USB ključku.
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Imam dve vprašanji...
Koliko časa vam zdrži baterija? Je normalno da je do večera čisto prazna (zjutraj odklopim polnilec)?
Kako se izklopi G4? Ali se izklopi še kakšna požrešna stvar?

Lp, Peter
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Baterija ob normalni uporabi(cca eno uro na dan) drži okrog tri dni.

Za izklop 4G sem pa opisal postopek že zgoraj.
Pomični meni in potem primeš tik nad črto in potegneš navzgor vse preostale bljižnice.

Izklopi tudi wifi, mobilne podatke, GPS, BT, zmanjšaj svetlost ekrana...
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Zakaj bi potem sploh rabil tak telefon?
Potem zadostuje "mobi-čuk" izpred 10 let.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sprašuje, kako naj zniža porabo in sem mu odgovoril.
Sicer pa zadeve vključiš po potrebi, ni treba, da so vseskozi vključene.

Po mojih izkušnjah je prioritetno vključeno omrežje 4G požrlo celo baterijo v enem samem dnevu brez vsake druge uporabe telefona.

Za 90% stvari bi bil stari mobičuk še vedno odličen, pa še v žepu se ga je dalo normalno nositi za razliko od današnjih ceglov/ploščic.
Pa baterija je minimalno držala cel teden.

Nekoč upam, da bomo spet dočakali odlične telefone, ki bodo zdržali po 14 dni in bodo normalno nosljivi tudi v žepu.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ugotavljam, da pri temu telefonu ni možno nastaviti zaklepa telefona ob ponovnem prižiganju.

Sem morda spregledal kakšno nastavitev?

V varnostnih nastavitvah lahko zakleneš samo sim kartico, telefona pa ne(razen s stalnim zaklepanjem zaslona kar me ne zanima), zanima me samo zaklep ob ponovnem prižiganju-recimo, da kdo ukrade telefon in ga potem brez gesla ne more več prižgati.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
A kdo ve, misli telemach posodobiti tole reč na Android 6.0?

Saj ni treba, posodobi si ga sam na enostaven način navodila . Meni je ratalo v prvo in sem zelo zadovoljen z odzivnostjo kot s preglednostjo. Edino - backup si naredi, ker ti povozi skoraj vse.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A lahko napišeš malo več kaj si s posodobitvijo dobil in če je pri šestici morda tudi kaj kar ti ni všeč?