HTC One (M8) dual sim

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Ker sem se naveličal iskanja p/p dual sim telefona, sem se odločil, da vzamem flagship in bi moral imeti mir.

No, lih preden sem kliknil buy now, sem šel še malo pogledat in sem na komentarjih na gsm areni opazil, da naj M8 ne bi bil dual active, kot je bil še M7 (in cel kup ostalih HTCjevih telefonov). Mi ni pol kur.ca jasno sicer zakaj bi naredili tak downgrade, še bolj butasto pa bi se počutil, če bi se šel s telefonom za 500+ eur potem lahko samo slikat.

Opisi na internetu so pa itak en drek vredni... pet strani nakladanja o vseh featurjih telefona, ki so enaki kot pri single sim, komaj pa omenijo bistvene stvari zaradi katerih človek sploh kupuje dual sim.

Anyway, ima kdo tukaj kakšne izkušnje? Na butast HTC support mi je sicer uspelo poslati mejl, ampak čez vikend nimajo uradnih ur...
tongue-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Jaz imam M7 Dual SIM pa na GSM Areni tudi pise, da je dual stand by, pa lepo dela je je dejansko dual activ SIM. Drugace pa sem jaz pred isto dilemo, ker bi rad vzel M8 in ravno tako ne najdem nobenih podatkov. Na www.htc.de so isti podatki, kot od navadnega M8.

Preko katere spletne strani si ga pa zelel kupiti?

Drugace pa kakor gledam na GSM Arena so prakticno vsi oznaceni kot dual stand by, kar pa dvomim, da je res. Vsaj ya M7 to zagotovo ne drzi.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Med komentarji na gsmareni pišejo, da je dual standby. Za M7 je ogromno informacij, tudi na htc.co.uk in jasno piše, da je full active, zato mi res ne gre v glavo kako je lahko naslednik samo dual standby. In pa kako ni sploh nobenih uporabnih informacij na spletni strani, saj konec koncev ne gre za eno levo generično kitajsko firmo...

Kupiti sem ga mislil pri Saturnu.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Tole je pa res cudno, da so tak korak nazaj neredili... Bo treba kaksen Lenovo ali pa Huawei pogledat...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Kako si pa zadovoljen z M7? Razmišljam, da bi vzel potem kar tega, samo se mi fržmaga, da stane toliko kot M8... če bi ga dobil za 400 eur, bi se precej lažje odločil zanj, tako pa ostane beden priokus natega.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Kako si pa zadovoljen z M7? Razmišljam, da bi vzel potem kar tega, samo se mi fržmaga, da stane toliko kot M8... če bi ga dobil za 400 eur, bi se precej lažje odločil zanj, tako pa ostane beden priokus natega.

Sem zadovoljen. Vcasih imam obcutek, da je kvaliteta zvoka na SIM2 malo slabsa, ampak generalno sem full zadovoljen. Do sedaj sem imel dva telefona, BlackBerry in Samsung. Morda vcsasih pogresam fizicno tipkovnico ampak O.K. Kar se pa tice kvalitete izdelave je pa tole space shutel v primerjavi s plastik fantastik od Galaxy.

Drugace pa dela super, prenos podatkov imem na SIM1, imenik je pregleden... Skratka zadovoljen. Na dopustu sem ga cel teden uporabljal kot hot spot, vse O.K....
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Ok, očitno bom vzel M7.

Fizično tipkovnico po malem pogrešam že od prvega smartphona 5 let nazaj, tako da na slabše ne morem iti... pač neizogiben kompromis.

Sedaj moram samo še najti kakšen dober deal. 580 eur stane pri Bigbangu, v Saturnu pa M8 550 eur...
tongue-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Ok, očitno bom vzel M7.

Fizično tipkovnico po malem pogrešam že od prvega smartphona 5 let nazaj, tako da na slabše ne morem iti... pač neizogiben kompromis.

Sedaj moram samo še najti kakšen dober deal. 580 eur stane pri Bigbangu, v Saturnu pa M8 550 eur...
tongue-1.gif
Jaz sem se zmejil za 450,00 pri Emonagram d.o.o.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja, brez da se mučite, M8 ni več dual active... izgleda da LTE in dual active požre preveč baterije
smile-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Če ti je pomemben dual active vzemi HTC M7, še vedno odličen telefon, katerega specifikacije ti bodo sigurno odlično služile min 2-3 leta, pa še mnogo bolj fancy je od M8, ekran odličen, bolje se upravlja z eno roko, baterija je dobra, zvok odličen, etc.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Saj bom vzel M7.

Še vedno pa se mi zdi neumno, da so odstranili tako bistveno funkcijo dual sim telefona pri svojem flagshipu, ki je zame sedaj neuporaben...