Hrvaški se gre turizem

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Boljš jih je gledat tam dol, kot pri nas, če že res moraš.
evil.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.011
5.123
113
A ni v Grčiji bolj aktualna nočitev z zajterkom? Nekako ciljajo na naravne lepote, tako da veliko ljudi renta avte in mopede in se prehranjuje zunaj.


Sicer pa kolko kruha te pojeste tistih 10 dni kolko ste doli? Mene bolj moti da je pir drag k svija. Pod 10 kun težko najdeš pločevinko. Ker tega se v primerjavi s kruhom pokonzumira neprimerno več. No vsaj pri meni
smile-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.011
5.123
113
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
v grcijo ni za it, ker?

Ker naši mediji napumpajo novice do onemoglosti. Tako povprečen slovenec misli, da je v Grčiji vojno stanje. V resnici pa mirne duše greš dol na dopust, če te pri Hrčkih moti
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.720
1.619
113
Te debate so mi vedno najjace, ko tisti ki se niso prisli dalje od zadra pametujejo, kako itak nikam drugam ni za it. Zanimivo da jaz vedno najdem destinacijo. Letos je bila to sicilija. Ce kdo misli kaksni cigani so italjani...think again. Da na jugu evrope vidis tako visok nivo turizma, me je res presenetilo in hkrati spet opomnilo zakaj so hrvati s svojim "turizmom" se vedno v kameni dobi in so ravno dovolj dobri za low budget turizem. Zato pa privabljajo mnozice slovencev in cehov. In spet mi je postalo jasno zakaj se tako trudijo privabit premozne goste in jim to nikakor ne uspeva, ker ne znajo nic ponudit razen vode, sonca in zraka.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik map pravi:
zato pa jest pir v miru spijem v gostilni v senčki. Zadnje 3 leta na lokacija dopustovanja pir med 10 in 13 HRK.
Sem bil nazadnje na Hrvaškem leta 1993, ko smo še poslušali odmeve bom pri Karlovcu in potem naslednjič v mesecu maju leta 2000 (barka: Krk-Rab-Tjelačica-Zadar-Biograd). So mi doma vsi dopustniki na Hrvaškem govorili, da je pivo doli po 9-10 kun, pa ga nikjer nisem videl pod 15 kun. Mogoče pa so v teh 15. letih cene padle in pivo zares dobiš po taki ceni v turističnih centrih
sprasujem se.gif


PS- 1€...7,3 HKN- 10HKN...1,4€ Očitno je pivo v gostilnah cenejše, kot pri nas v trgovini
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
na splitski rivi , vodicah in ostalih kao TOP destinacijah. verjetno ne. Recimo v zadnjih 2 letih Šolta nečujam. 4 gostilne na obali pir med 10 in 13 HRK, Miškoviči pag. Dopoldne 12 HRK, popoldne vgasne fiskalno blagajno 10 HRK, Ugljan Preko - Poljana. Nikjer nad 13 HRk. Gre za hrvaška piva, ne kaka uvožena. Šolta Grohote KONZUM, cene kot v Sloveniji na rangu TUŠ, Merkator. Morda je mleto meso malo dražje. KONZUM Preko Ugljan isto. Tako da letos sploh ne bom nč dol vlaču, vse dol kupil. Najverjetneje bomo 1x na dan zunaj jedli. PAG Miškoviči, to je zadnje selo pred mostom sicer nima trgovine, je nekaj naprej v sosednjem selu. Tam so pa cene navite. Greš pa ene 5 likometrov nazaj na kopno, neki mini market, velik kot garsonjera. Dobiš več kot v šoping centru, cene kot mini marketi v SLO. Vglavnem za mene so cajti naloženih avtov minili.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
To se tudi jaz spomnim, ko smo še hodili na hrvačko, da je bil pir že takrat tam okoli 15, 17KN...pa je bilo to kar nekaj let nazaj, ja.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To se tudi jaz spomnim, ko smo še hodili na hrvačko, da je bil pir že takrat tam okoli 15, 17KN...pa je bilo to kar nekaj let nazaj, ja.

Zna biti. kake za SLO top destinacije, posebej kake nadute ljubljančane, itd recimo istra, kvarner, itd, tam znajo cene zrastet. V manjših naseljih v srednji in južni dalmaciji trgovine in gostilne niso drage. V rangu SLO, morad je kej kak cent dražje
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
ker ne znajo nic ponudit razen vode, sonca in zraka.
In v tem smo jim žal popolnoma enaki. Tle imaš naravo, pa se [cenzura] kokr veš in znaš
crazy1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Koliko stane kg kruha ni merilo, kruh je eno najbolj "nezdravih" živil.

Dej ne seri v vsaki temi povezani s hrano

Če pa je res, najde nek irelevanten podatek in potem pravi, kako je tam cenejša hrana glede na našo.

Saj če ti hrana ni všeč, se lahko priključiš debati o cenah piva.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.011
5.123
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Te debate so mi vedno najjace, ko tisti ki se niso prisli dalje od zadra pametujejo, kako itak nikam drugam ni za it. Zanimivo da jaz vedno najdem destinacijo. Letos je bila to sicilija. Ce kdo misli kaksni cigani so italjani...think again. Da na jugu evrope vidis tako visok nivo turizma, me je res presenetilo in hkrati spet opomnilo zakaj so hrvati s svojim "turizmom" se vedno v kameni dobi in so ravno dovolj dobri za low budget turizem. Zato pa privabljajo mnozice slovencev in cehov. In spet mi je postalo jasno zakaj se tako trudijo privabit premozne goste in jim to nikakor ne uspeva, ker ne znajo nic ponudit razen vode, sonca in zraka.

Vprašenje je če si veliko nas sploh želi TOP turizem. Se pravi nebroj hotelov z popredalčkanimi plažami, z rezerviranimi ležalniki. Kaj pa vem. To imamo v Portorožu. Top turizem, top cene, pa vendar je zasedenost kolikšna? Ok mogoče tukaj zmoti usrana voda...

Jaz osebno imam 7 dni hotela vrh glave in kaj kmalu začnem razmišljat o ribiški palci, maski za potapljanje, roštilju, čolničku, malo odmaknjen, bogu izza nogu. Tukaj mi je Hrvaška najbližje, naslednja pa Grčija.

Res da na jugu Italije še nisem bil. Bil sem pa te muslimanske države vse predela. Vsako leto eno. Danes sem pač mnenja, da 7 dni hotela je vrh glave.
 
Nazadnje urejeno:

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kam, v Tunizijo
evil.gif
, Grčijo (adrenalin), Egipt ali nekam da bom zaklenjen v geto, dobesedno?
Ne bo me konec, ampak butasto se ti pa zdi. Domačinom tudi. A oni naj se tudi odselijo, brihtole?
lahko greš na izlet po sloveniji
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Te debate so mi vedno najjace, ko tisti ki se niso prisli dalje od zadra pametujejo, kako itak nikam drugam ni za it. Zanimivo da jaz vedno najdem destinacijo. Letos je bila to sicilija. Ce kdo misli kaksni cigani so italjani...think again. Da na jugu evrope vidis tako visok nivo turizma, me je res presenetilo in hkrati spet opomnilo zakaj so hrvati s svojim "turizmom" se vedno v kameni dobi in so ravno dovolj dobri za low budget turizem. Zato pa privabljajo mnozice slovencev in cehov. In spet mi je postalo jasno zakaj se tako trudijo privabit premozne goste in jim to nikakor ne uspeva, ker ne znajo nic ponudit razen vode, sonca in zraka.

Vprašenje je če si veliko nas sploh želi TOP turizem. Se pravi nebroj hotelov z popredalčkanimi plažami, z rezerviranimi ležalniki. Kaj pa vem. To imamo v Portorožu. Top turizem, top cene, pa vendar je zasedenost kolikšna? Ok mogoče tukaj zmoti usrana voda...

Jaz osebno imam 7 dni hotela vrh glave in kaj kmalu začnem razmišljat o ribiški palci, maski za potapljanje, roštilju, čolničku, malo odmaknjen, bogu izza nogu. Tukaj mi je Hrvaška najbližje, naslednja pa Grčija.

Res da na jugu Italije še nisem bil. Bil sem pa te muslimanske države vse predela. Vsako leto eno. Danes sem pač mnenja, da 7 dni hotela je vrh glave.

Pa to je to. Recimo jest in žena oba delava z ljudmi in tistih 10 iščeva bolj mirne kotičke, kot neki top turizem. Bil ne vem ene 5 let nazaj v Biogradu, neka all iclusive varianta v hotelu. Pa tam je na plaži blo 50 000 ljudi, še brisače nisi mel kam dat, kaj šele čoln za tamalega. Dobesedno si se rinil mimo ljudi, ko si vstopal v vodo. Ne vidijo me nikdar več.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Na Pagu (Metajna) je že dolga leta pir 16 kun. Ko so dvignili ceno se je zdelo dosti, zdaj pa je v bistvu ugodno (za Ožujsko/Karlovačko). Štruca kruha je bila lani 7 kun, letos bomo pa še videli.