Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

darwin

Majstr
17. avg 2007
554
315
63
to zelo zavisi kaj želiš od dopusta...
Mislim, da je to bistveno.

Meni poleti blazno paše iti na Hrvaško. Lagano, umirjeno, veliko sonca, plaže, druženje, branje, kuhanje, ustvarjanje ... in to je to. V tujih krajih si zelo rad pogledam kakšno znamenitost, zanimivost, ampak da bi to počel poleti, me ne spraviš.
Hrvaška mi je interesantna tudi za vse vikende/podaljšane vikende z lepim vremenom, da se malo nadihamo morskega zraka, naredimo kakšno turo s kolesi ...
Na Hrvaškem mi je všeč dostopnost in bližina. Žal je promet na slovenskih cestah kolapsiral, tako da velikokrat traja precej dlje kot bi lahko, ampak smo se prilagodili tako, da gremo na pot v terminih, ko je manj gneče.

Spomladi, jeseni mi je odličen čas za potovanja z nizkocenovci po Evropi. Raziskovanje različnih krajev, arhitekture, umetnosti, zgodovine, kulinarike ...

Pozna jesen, zima, zgodnja pomlad pa kakšne toplejše destinacije po svetu, kjer si pogrejemo kosti in spoznavamo druge kulture.

Tako da zame: plaža na Hrvaškem, ostalo druge.

Med prvomajskimi smo bili z Easyjetom v Španiji. Nismo bili razsipni, nismo pa tudi varčevali. Ko smo koncu ocenili stroške, smo porabili en maksimalno neobdavčen regres in pol. Vsak naj zase preceni koliko je to drago.
Zaradi dviga cen v restavracijah in lokalih smo spremenili naše navade, ampak nas to ne prizadane in isto uživamo. Včasih smo šli na zajtrk vsak dan v lokal, večkrat na teden na kosilo v restavracijo, vmes na kavo, pivo, sladoled. Sedaj gremo na kosilo ven enkrat enkrat na teden, na sladoled dvakrat. Ne gre za to, da si ne moremo privoščiti, smo se pa odločili, da ne bomo pizdakali okoli, ampak bomo svoje mnenje izrazili z denarnico. Kljub temu, sosede z veseljem obiščemo. Prav tako tudi preostalo Evropo in svet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
953
979
93
Saj veš kaj je rekla Bratuškova, visoki davki osrečujejo ljudi. :zaljubljen:
Sploh tiste, ki namakajo rilčke v državni proračun. :oops:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.775
9.033
113
Saj ti jamraš. Jaz nisem opazil nobenih podražitev, vsaj ne tako kot se ti jokaš. Boš pa še za eno zimo prišparal.
A to si zdej pršu mal podrekat ker si užaljen? Tko kot ne opaziš podražitev, ne opaziš, da jest niti pod razno ne jamram in jokam. Pač več pijem pir iz svojega hladilnika, kar seveda za tvojga kolego pomen mercator pivo, zate pa jokanje, ker je dečko pač ubogi na umu, ti pa sam presodi kaj si. Imam privilegij, da si hladilnik in štedilnik s sabo vozim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.775
9.033
113
Nazadnje sva pila komplet Hrvaški craft, so mel ravno v lokalnem Lidlu akcijo piksne različnih domačih pivovarn, vse fante poznam še iz časov ko so bli homebrewerji n je blo veselje probat kaj varijo. Pa za 6 EUR sm tud pil pivo, pa ne enga, sam ne Žuje, ampak kej bistveno boljšega, tko v Puli kot v Medolinu.

Tko da pašteta turist al pa ne, za navadno Žujo jim ne dam več kot 3,5 EUR večkrat, pa če se na glavo postavjo, to je več kot 300% marža. Včasih je bla na te zadeve 100 max 200, zdej se jim pa blede.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.262
3.417
113
Sej vem, ampak take komentarje ponavadi dobiš od tistih, ki mu je višek leta 1x za 14 dni v hrčkovino pa ožeži na polno. Eni celo kredit za to jemljejo. Ampak on zapravi, tebe pa za paštetkarja označi, samo ne skonta, da ti celo leto trošiš, on pa samo 14 dni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in kalbo

erikson

Guru
25. avg 2007
21.617
5.571
113
Še tega se je manjkalo. V Jadranu ribe 1200-krat bolj strupene kot cianid.


Pri otoku Ceja v Medulinskem zalivu so v ponedeljek opazili sedem srebrnoprogastih napihovalcev, ki vsebujejo izjemno močan strup tetrodotoksin, ki lahko v primeru zaužitja povzroči hude zdravstvene težave ali celo smrt. En primerek so na globini 19 metrov ujeli in ga odpeljali v Center za raziskovanje morja Rovinj. Opazil jih je slovenski ribič Anton Vidovič.
Srebrnoprogasta napihovalka vsebuje izjemno močan strup tetrodotoksin. Najbolj je skoncentriran v spolnih žlezah in jetrih, prisoten pa je tudi na koži. Domnevajo, da je usoden odmerek od enega do dveh miligramov, so sporočili na spletni strani Akvarija Pula in dodali, da je ribo ujel ter fotografiral slovenski ribič Anton Vidovič.
Za ljudi je tetrodotoksin smrtonosen in je do 1200-krat bolj strupen kot cianid. V eni ribi je dovolj toksina, da ubije trideset odraslih oseb, protistrup pa ni znan, piše Morski.hr.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.047
5.168
113
Še tega se je manjkalo. V Jadranu ribe 1200-krat bolj strupene kot cianid.


Pri otoku Ceja v Medulinskem zalivu so v ponedeljek opazili sedem srebrnoprogastih napihovalcev, ki vsebujejo izjemno močan strup tetrodotoksin, ki lahko v primeru zaužitja povzroči hude zdravstvene težave ali celo smrt. En primerek so na globini 19 metrov ujeli in ga odpeljali v Center za raziskovanje morja Rovinj. Opazil jih je slovenski ribič Anton Vidovič.
Srebrnoprogasta napihovalka vsebuje izjemno močan strup tetrodotoksin. Najbolj je skoncentriran v spolnih žlezah in jetrih, prisoten pa je tudi na koži. Domnevajo, da je usoden odmerek od enega do dveh miligramov, so sporočili na spletni strani Akvarija Pula in dodali, da je ribo ujel ter fotografiral slovenski ribič Anton Vidovič.
Za ljudi je tetrodotoksin smrtonosen in je do 1200-krat bolj strupen kot cianid. V eni ribi je dovolj toksina, da ubije trideset odraslih oseb, protistrup pa ni znan, piše Morski.hr.
Dobro si jo oglej, in če je ne dobiš na krožnik, nimaš kaj skrbet.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.617
5.571
113
Glede izdajanja kazni ribičem se premika.


Evropsko sodišče za človekove pravice (ESČP) je danes objavilo odločitev v povezavi s postopkom slovenskih ribičev proti Hrvaški. Razsodilo je, da so tožbe slovenskih ribičev nedopustne. Ribiči so se na sodišče v Strasbourgu obrnili, ker jim hrvaški organi za ribolov na območju v Piranskem zalivu, ki je v skladu z arbitražno razsodbo pripadlo Sloveniji, zaračunavajo kazni.

Na sodišče je okoli 20 slovenskih ribičev vložilo 131 pritožb. Sodišče je pritožbe treh ribičev – Reneja Chellerija, Roberta Radoloviča in Jana Viranta – določilo kot reprezentativne primere, odločitev v njihovem primeru pa bo vplivala tudi na druge. Ribiči so pritožbo na ESČP vložili jeseni 2022, potem ko so izčrpali vse pravne možnosti na Hrvaškem, vključno z njihovim ustavnim sodiščem.
 
27. jan 2022
4.926
1.803
113
Zanimiv presedan. Hrvaška ne prizna arbitražne meje in ima svojo določeno mejo, ki jo je sedaj priznalo tudi ESČP.

Torej je arbitražna odločitev tudi mednarodno mrtva, mi idioti pa še kar vztrajamo na njej.