Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Cerar kot boljšo izbiro videl Reyndersa Zunanji minister Miro Cerar je maja v prispevku za Delo sicer Reyndersa označil kot kandidata, ki ustreza vsem željam Slovenije, "da v organizacijo vnese potreben nov zagon pri spopadanju s sodobnimi izzivi, ki spodkopavajo vladavino prava in raven človekovih pravic v evropskem prostoru". Kot je izpostavil, si Slovenija na položaju generalnega sekretarja želi izkušenega državnika, ki je povsem zavezan vrednotam Sveta Evrope in ima jasno vizijo za organizacijo v prihodnjih petih letih. Kot najboljše jamstvo pravičnosti v mednarodnih odnosih je izpostavil mednarodno pravo, za razvoj in dosledno spoštovanje katerega si Slovenija še posebej prizadeva. Pri tem igra Svet Evrope pomembno vlogo, eno od temeljnih pravnih načel pa zahteva, da se dokončne sodbe tudi izvršijo.
Zastonj joka. Žal je tudi v zunanji politiki potrebno trdo delo. In Hrvati nekako to znajo. Naši izvoljeni predstavniki pa pač ne. Jokanje in medijsko izpostavljanje problema ima prej negativni učinek kot pozitivnega.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Samo če pogledaš nepovratna sredstva iz €U...Hrvatje dobili 85% za most...Slovenija pa 5% za drugi tir.
Boksanje v glavo s titovko na glavi €vrope ne zanima.
Pri pridobivanju evropskih sredstev ni polja za vpis politične usmeritve. Tako da bi tudi desničarji lahko pridobili kakšna sredstva iz tujine (ne zgolj za svoje medije in sorodnike / simpatizerje, temveč za splošno korist). Če malo pogledaš za nazaj je tudi Janša sestankoval in obljubljal glede infrastrukture in objektov, pa na koncu nima kaj pokazati. Sem že spraševal, na kateri svoj projekt ste desničarji ponosni, pa ni bilo odgovora.

Kako smo enotni pa si lahko videl, ko je Peterle pred leti kandidiral za isto funkcijo. Ali pa ko iz desnice ob kandidaturi koga z leve strani z veseljem v evropo pošiljajo dopise s "pomembnimi informacijami glede kandidata", da le ne bi bil izbran.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Večer je seveda napisal :
"...skladnosti s pravnimi standardi EU, zlasti v segmentu spoštovanja in izvrševanja mednarodnih sporazumov in sodb."
Naveza SDS-HDZ ...Zakaj poziva nista podpisala tudi Milan Zver in Romana Tomc, ta hip uradno še ni znano
...

Zelo enostavno razložljivo - glej podčrtano : podpisan s strani prejšnje vlade Marakeški sporazum, za katerega ste že pozabili seveda, kaj pomeni ... tega seveda Večer ne omenja ali celo problematizira :fredi: ...
Če bi Kitajci delali drugi tir, bi tudi nepovratna sredstva EU bila zadosti. :D
Kitajci bi ga prej zgradili, kot bi naši trenutni sploh spacali skup pravilno vse papirje za nepovratna sredstva :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Cash

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Janša tako vedno nekaj muti. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Bolgarska makedonka Joveva je začela tulit na tvitterju koliko ilegalcev prehaja čez HR-SLO mejo. Prej pa nič o tem.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113

ZADAR – Temnopolta in homoseksualna ameriška vojaka, ki so ju pred dnevi hudo pretepli v Zadru, sta spregovorila o svoji grozljivi izkušnji.

Ny’Zaviana Dozierja (24), ki je priljubljen model na instagramu, in Keitha Rowa (25) je okoli 3. ure v noči na nedeljo napadlo deset moških v nočnem klubu Opera. Rowe je – s podplutim očesom – svojim sledilcem na instagramu povedal, da ju je napadlo deset Hrvatov: »Borila sva se za svoje življenje. Zdi se mi, da je imel eden izmed njih mojo glavo v primežu.« Dekle, ki jo je par spoznal v klubu, jima je pomagalo po napadu. »Moj angel je, neverjetna prijateljica,« se ji je zahvalil Rowe.

Hrvaška policija je sporočila, da naj bi Hrvate, ki so ju napadli, ujezilo, ker naj bi Američana plesala malce preveč zagreto. Še vedno pa preiskujejo, ali je šlo za t. i. zločin iz sovraštva. V času napada naj bi bili žrtvi pod vplivom alkohola. Po napadu se je oglasilo tudi veleposlaništvo ZDA v Zagrebu: »Obsojamo nedaven nasilen napad na ameriška turista v Zadru. Dobrobit in varnost ameriških državljanov v tujini sta prednostni nalogi zunanjega ministrstva.«
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pa to je že fooknjeno postalo tu gori. V petek ob 20:40 se prilima članek o pretepu dveh (buzi) ameriških vojakov na Hrvaškem, v soboto ob 11:19 imamo noter že partizane, ob 17:34 se noter privlečejo še belogardisti in klero fašisti, v nedeljo ob 16:21 pa uleti še 32 z srbskimi agresorji in slovenskimi hlapci...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
V glavnem hrvatje pretepajo pedre, pretepajo srbe.
Ob vsej zgroženosti v desetih mesecih podrli lansko rekordno sezono turizma.