Hrup iz stropa

Ted

Guru
8. sep 2007
1.692
577
113
Vedno je enkrat prvič pravijo. Ob jutrih (v mansardi) me že en teden zbuja in najeda nek hrup, škrtanje, praskanje ali nekaj podobnega. Težko si predstavljam, da bi to lahko bil kak lesni črv, ti so ponavadi precej tišji, medtem kot je ta "stvar" hudičevo glasna. Oglasi se ponavadi zjutraj oz. dopoldne, včasih tudi tekom dneva, takrat ponavadi tišje. Prva stvar, ki sem jo nardil sem šel na podstrešje pogledat (opremljen z lopato in z namenom da vsiljivca razčetverim), a sledov zločina ni. Ni kakcev, ni sledov prask, ugrizov ali česa podobnega. Ampak hudiča, nekaj mora praskati ali gristi.
Med podstrešjem(ladijski pod) in sobami (knauf) je cca. 15-20cm izolacije, steklene volne, vedno bolj se mi dozdeva, da hrup prihaja iz tega območja. Zanima me, ali je možno da bi se v to stekleno volno zavlekel kak glodalec ali kaj podobnega in tam tudi preživel. Zanimivo je tudi to, da se hrup pojavlja na različnih mestih z različno intenzivnostjo. Na podstrešju so tudi pasti za miši ki pa ostajajo nedotaknjene (drugače delujejo 100%). Ma kdo kako izkušnjo s čim podobnim ali nasvet?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.726
44
48
Lahko kakšen polh ali kakšen drug glodalec ... težko verjetno, da bi se zavlekel med stekleno volno.
Črvov ne izključi, znajo biti presneto glasni....
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
poskusi še kaj takega naštimat (škrince za polhe), pa jabolček v šnopček namoči
smile-1.gif


polhi1.jpg
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.128
760
113
mi smo dobili na vikendu na podstrešju družino dihurjev, ki so vsako noč imeli "ples". gnezdo so si naredili v balah stare steklene volne, ki je ostala od prenove vikenda. rešili smo se jih tako, da smo nastavili past - volka. ena živalca se je ujela, ostale so se odselile drugam.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
jaz sumim črva!

zna tako glasno vrtati kot bi z dletom zganjal hrup.

Če bibili glodalci bi na vsak način slušal zvok na različnih koncih (ker se gibljejo) hkrat pa tudi 'hojo'. Pa še na podstrešju praktično niajo kaj početi.

tako da....verjetno bo črvek. Kako ga ubiti? Težka bo! Les poškropiš z borovo soljo (dobiš pripravke v trgovinah)...to naj ga bi zažejalo...je pa problem dali bo ta zvarek rpišel do njega, če je kje globje v lesu.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Črv oddaja značilen zvok-kot bi z nohtom praskal po lesu.

Dobi se insekticid od Belinke-vendar mora bit že luknja v katero našpricaš.

Kaj pa vrabci?

Pri fotru so se naselili pod salonitke in se tudi sliši praskanje.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.692
577
113
Krivec za hrup je bila očitno miš. Zjutraj ni bilo več praskanja, grem pogledat na podstrešje in je v pasti bridko smrt storila
smile-1.gif
.