HP RW6815 ni GSM modula

LEDuser

Zelenc'
15. jul 2008
8
0
1
Pred kratkim sem zaradi težav z USB konektorjem telefon razdrl in polotal pine na konektorju. Telefon sem sestavil skupaj, vstavim SIM, prižgem in tam kjer bi moral vpisati pin se sploh ni pokazalo, zato sem hotel ročno vpisati pin (wireless manager). Nič se ni zgodilo zato sem telefon še enkrat reseteral in spet se ni nič pokazalo za pin, grem še enkrat v wireless manager kjer ugotovim, da sploh ne obstaja "PHONE" v seznamu sta samo bluetooth ter wifi.
13.gif

Rekel sem si ok, že dolgo te nisem hard-resetal mogoče je to. Naredim hard reset, prižgem in spet isto. Spet sem zdrl telefon, z mikroskopom pogledal, če sem naredil kakšen stik med pini ampak nič.
sprasujem se.gif


HP-ja ne uporabljam že kakšno leto ker pa sem pred kratkim potreboval še en telefon pa sem ga usposobil. Imam nameščen originalni WM5.0, ROM 1.12.00, v HP Asset viewer piše pod "Radio Present: Yes" ko pa kliknem Phone settings pa mi napiše:

Citat:
A wireless radio must be attached to use the phone.

Res ne vem kje sem ga usral, mogoče je napaka samo v SW oz. mogoče je potrebno le nastaviti kakšen register kar pa ne znam. Upam da mi lahko pomagate, ker mi je že res zmanjkalo idej
stupid-1.gif
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Ponovno naloži original ROM in če še pol ne bo PHONE , pol si nekaj moral zjeb.t med lotanje/odpiranjem/zapiranjem ali pa so ti telefon že leta dobla.
wink-1.gif
 

LEDuser

Zelenc'
15. jul 2008
8
0
1
Problem je v tem da mi računalnik ne prepozna USBja. Mogoče problem leži tudi v USB konektorju na dlančniku. Ali obstaja rešitev da naložim ROM preko SD kartice?
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Probaj še na drugem pcju, da se šprepričaš, da je usb na telefonu zanič. In kak misliš telefon polnit, če je res zanič ucb konektor?

Nekaj o flešanju prek SD kartice: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=359043

How to flash using SD Card(Recommended):
Extract diskimg.nb0 to a sd card (<1G is better), insert it into 6828, press&hold 2 soft key(-) and reset. After a while, it will be in PBL mode, wait 15-20min, it will hard reset itself and flash done. The first boot time is very long so be patient , you may click the screen so that the device will not auto-off.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=388 ->
Zbrani cuasom rom od različnih uporabnikov. Sicer je tema za iPAQ rw6828, XDA Atom , vendar pri nekaterih romih piše iPAQ rw68XX , kar pomeni, da je tudi za tvoj telefon.Za HRSSPL pa ne vem, če ga rabiš, na HTCjih je obvezn, če želimo nalagat neuradne(custom) rome.