HP prenosnik

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jah zgleda je.
smile-1.gif
Poleg tega, da so jih lani pocenili naknadno, po izteku naročil, so nekateri modelom dodali boljši CPU, nekaterim pa še 512rama, ali pa namesto 2x256, so dali 1x512..., odvisno od modela.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ja, ja, to se razume. Ampak to so verjetno naredili vsem modelom, ne samo tistim kupcem, ki so to želeli, ali pač? Verjetno ne bo možno "Jaz bi eno šestko z bluerayem, eno pa brez!".
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Veš, da tega pa ne vem. Mislim, da se bo dalo, kot doplačilo..., ker so mnenja, da se ne bodo ravno grebli za najdražji model in se bo dalo doplačati opcijo blueray, tako kot pri 1GB rama.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Citat:
Uporabnik mish pravi:

Če nimaš pomislekov da bi kupila iMaca




Kakšna pa je razlika? Jabučki so sicer vizualno zelo privlačni, samo ali so tud vredni toliko
confused-1.gif




EDIT: že našla prednosti,..že imam pomisleke
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Jah lej, meni je vsak dan bolj žal da sem nabavil PC laptopa namesto jabolčka. Danes so mi okna požrla toliko živcev (ponovno) da bi jih najraje vrgel čez okno
bonk.gif

Bi šel takoj na linuxa samo potem ne bom mogel delati z njim (adobe programi). Da bi pa prodajal leto star laptop in šel na maca pa tudi nevem če se ravno splača
17758-icon_confused.gif


Bo pa moj naslednji računalnik Jabolko. Definitvno in brez pomislekov.
Tko da če že kupuješ nekaj v rangu 1300€ potem bi ti svetoval jabolka. No .. če želiš, da ne boš osivela ravno pri tridesetih
grin1.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Svašta, vi na EF dobite pocen laptope, nam na FE pa nč Sunce jim!

Sicer je pa kolega v ZDA, baje ful poceni laptopi.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Saj kolikor sem gledala in kolikor so mi drugi, ki se na to spoznajo, povedali, niti ni tako ugodna akcija,...plus tega sem slišala še ogromni kritik na HPja
13.gif




Bom raje počakala oktober, ko pride izboljšan IBMjev Lenovo R61
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
> Ne, sej IBM ne bo preko faksa,....bo kar normalen nakup,...najbrž preko enaa s kodo

Nisi se slabo odločla, IBMi so vsaj kar se mene tiče TOP ponudba notesnikov. Sicer so malenkost dražji, ampak delajo pa dejansko tako, kot je treba. Da ne govorimo o kvaliteti materialov... Je pa res, da na oko niso glih najlepši
grin1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Svašta, vi na EF dobite pocen laptope, nam na FE pa nč Sunce jim!
.

Kot štromarji, bi morali znati vse reči narest sami. V trgovino po 5 milijonov tranzistorjev ter dva bilijona kondenzatorjev, jih zlotat vkup in sprogramirat reči v strojni kodi.
smile-1.gif


Ogo
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
> Ne, sej IBM ne bo preko faksa,....bo kar normalen nakup,...najbrž preko enaa s kodo

Nisi se slabo odločla, IBMi so vsaj kar se mene tiče TOP ponudba notesnikov. Sicer so malenkost dražji, ampak delajo pa dejansko tako, kot je treba. Da ne govorimo o kvaliteti materialov... Je pa res, da na oko niso glih najlepši
grin1.gif

IBMa ni več, razen če kupuješ kako reč, ki je 3 leta stala na lagru.
smile-1.gif

Lenovo is the name now.

Ogo
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
IBMa ni več, razen če kupuješ kako reč, ki je 3 leta stala na lagru.
smile-1.gif

Lenovo is the name now.

Ogo

O, pa je še vedno. Pred dvemi mesci kupljen prenosnik ima še vedno "IBM" napis gor.
wink-1.gif
(vem, da je prenosnike prevzel Lenovo).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Svašta, vi na EF dobite pocen laptope, nam na FE pa nč Sunce jim!

Sicer je pa kolega v ZDA, baje ful poceni laptopi.

To organizira študentska organizacija, če se ne motim. Pred volitvami se kakor v politiki splača narest nekaj, po čem se potem lahko na začetku šolskega leta spet voli za "prave".
tongue-1.gif


Skupinski nakup..., nekaj ceneje...dejansko kar ceneje če gledaš cene danes.., če pa gledaš, da bodo dobavljeni sred novembra, pa niti ne tako ugoden nakup... takrat bodo že na trgu padle cene, pa še imeti vezan denar od septembra do novembra za nekaj kar se tehnološko zelo hitro razvija... not my type of game.

Tudi jaz bom kupil ThinkPad R61... Bojda oktobra pridejo izboljšane verzije ven. Po vsej verjetnosti 2.0 ali 2.2 namesto 1.8..., 2GB rama namesto 1GB..., mogoče opcija 7200RPM disk, namesto 5400.

Na eni nemški strani sem videl fajn trgovino. Imaš osnovno verzijo R61, potem pa samo označiš kaj bi zamenjal notri... in doplačaš lepo. Škoda ker tu ni tega. :norec:
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Skupinski nakup..., nekaj ceneje...dejansko kar ceneje če gledaš cene danes..,

Problem je v tem, ker ne moreš dejansko primerjati cen, ker teh računalnikov baje še ni v slo,...edina prednost tega nakupa je financiranje, za katero ni potrebno imeti plačilne liste, to je pa vse...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Svašta, vi na EF dobite pocen laptope, nam na FE pa nč Sunce jim!

Sicer je pa kolega v ZDA, baje ful poceni laptopi.

To organizira študentska organizacija, če se ne motim. Pred volitvami se kakor v politiki splača narest nekaj, po čem se potem lahko na začetku šolskega leta spet voli za "prave".
tongue-1.gif


Skupinski nakup..., nekaj ceneje...dejansko kar ceneje če gledaš cene danes.., če pa gledaš, da bodo dobavljeni sred novembra, pa niti ne tako ugoden nakup... takrat bodo že na trgu padle cene, pa še imeti vezan denar od septembra do novembra za nekaj kar se tehnološko zelo hitro razvija... not my type of game.

Tudi jaz bom kupil ThinkPad R61... Bojda oktobra pridejo izboljšane verzije ven. Po vsej verjetnosti 2.0 ali 2.2 namesto 1.8..., 2GB rama namesto 1GB..., mogoče opcija 7200RPM disk, namesto 5400.

Na eni nemški strani sem videl fajn trgovino. Imaš osnovno verzijo R61, potem pa samo označiš kaj bi zamenjal notri... in doplačaš lepo. Škoda ker tu ni tega. :norec:

za kok dinarja?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Lenovo je na nivoju DELLa, IBM je pa še vedni njihov leading trade mark
wink-1.gif

Hmm, zanimivo. Ker zadnje cajte sem videval samo Lenovote, pa tudi uradno so govorili, da IBM kao nima več nič s PC kramo. Si pa lastim še enga izmed zadnjih pravih IBMov, samo je reč že par let stara.
wink-1.gif


Ogo
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113

Okej, "IBM Thinkpad" blagovno znamko so očitno obdržali. Upam, da so tudi kakovost.
smile-1.gif


Ogo