Honda CBR 600 F

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
No kaj meniste o takem motorju, je primeren za začetnika, kolk je udoben, mu kaj manjka moči, kako se obnese na daljših potovanjih, kako je na njem poskrbljeno za sopotnika, poraba, vzdrževanje,.... in vsa podobna šara
grin1.gif


No najbolj seveda čakam na Elvirja k vem ga da enga. Tko da Elvir in vsi k ste že vozili tale moped kar napište kej mislite o njem.

TNX in LP
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Evo me...
Takole je, motor je vsekakor primeren za začetnika in tudi za nekoga, ki zna dobro peljat. Motor je za peljat zelo nezahteven, do cca. 4.000 obratov je zelo miren, potem se začne malo dogajat do 9.000 obratov, od 9.000 do 14.000 se pa pošteno dogaja...
cheer.gif
Dovoljuje tudi kakšno vozniško napako...sprednjega kolesa ne dviguje sam od sebe...
Za potovanja je tudi primeren, sam sem se vozil tudi šest ur skupaj, pa je kar šlo...no, eno malo me je hrbet bolel (sem že star). Za potovanje v dva je zaradi udobnega sedeža zelo primeren....Vetrna zaščita je do 180-190 km/h dobra, potem pa začne pihat...no, za višje hitrosti se itak skloniš....in ni problema.
Končna hitrost je po števcu cca. 265 km/h (seveda moraš biti sklonjen...), pospešek od 0 do 100 je 3,1 s....
Poraba se giblje od 5 litorv pa tja do 7,5 litrov. 7,5 litrov je poraba ob konstantnem navijanju nad 9.000 obratov...Olja ne pije nič, servisni interval je na 6.000 km...Za kakšne težave s tem motorjem še nisem slišal.
Glede moči, ko se zadeva zavrti nad 9.000 je odlično, dobro potegne...no, saj ima 110 KM na 170 kg...v nižjih obratih mu pa mu pa po mojem okusu malo navora manjka (za normalno vožnjo dovolj), zato je potrebno za športno vožnjo precej šaltat...
Če bi strnil svoje mišljenje, to je zelo univerzalen motor, primeren za vse vrste uporabnikov...ob morebitnem nakupu, ti vsekakor ne bo žal. Če te pa slučajno zanima nakup, pa ravno sedaj prodajam svojega...je kot nov....brez praske....

evo sem našel, Motradov test....

post-4-1083704324.jpg
 
Nazadnje urejeno:

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Tudi jaz sem peljal omenjeni motor. Ker sem se nanj presedel iz dvanajstke, je bil moj prvi vtis: "Kako je majhen in lahek, pa nikamor ne gre". Zadnje seveda ne drži.
Motor je res lahek in obvladljiv. Ni nepredvidenih reakcij, odziva se zelo lepo. Malo me je motila protivetrna zaščita, ki je precej manjša kot pri dvanajstki, vendar je za športni motor povsem pričakovana.
Glede zmogljivosti je tipičen štirivaljni šeststotak: teče lepo in mirno, pri nižjih obratih ni oster, za močnejša pospeševanja je potrebno prestavno stopalko premakniti za prestavo ali dve navzdol.
Vožnja skozi ovinke je zaradi majhne teže zelo prijetna, vzmetenje je za moj način vožnje prijetno (ni pretrdo, da bi čutil vsako grbino in ne premehko, da bi plaval).
Zavore so odlične, res pa jih nisem preveč mučil z dolgotrajnimi močnimi zaviranji.
Kako je z vožnjo v paru ne vem, in verjetno tudi ne bom vedel, ker se nočem voziti na zadnjem sedežu motocikla (saj veš, motoristi so samo norci).
Po stotih kilometrih vožnje sem z motorja stopil popolnoma neutrujen, kot da bi se pripeljal z avtom. Temu motorju to štejem v eno najboljših lastnosti. Verjetno je to zaradi majhne mase, dobrega vzmetenja, ne preveč močnega motorja in Hondine filozofije izdelave športnih motorjev ki voznika ne utrujajo.
Jaz osebno bi ga priporočil tudi začetniku in sicer zaradi njegove nagnjenosti k odpuščanju napak voznika, ker ni premočan in ker je dovolj močan, da ga lastnik ne bo "prerastel" v kratkem času.
Kar se tiče vzdrževanja, servisov, cene rezervnih delov...-nimam pojma.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Kdaj boš kaj kupoval zadevo, že maš izpit itd....jaz bi ti samo to svetoval, da se ne splača kupit najcenejšega motorja v oglasih....ponavadi je to bolj zmahan motor....raje več in seveda dober pregled pred nakupom in potem samo gas....
cheer.gif
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ja ispit mam že kako leto. Prvo sm mislu kakega SS-a vzet, sam pol sva pršla s punco na idejo o turi po evropi tko da je ta varijanta odpadla. Ker pa mi je SS oblika ful ušeč je tale 600 F pravzaprav ku nalašč.

Ma ja moj rang za kupovanje je tm 4-5K€. Mogoče bo celo uvožen iz italije (jo mam ful blizu, jezik obvaldam, pa še ful večja izbira je tam kot tlele). Bo pa enkrat do poletja verjetno če ne pride kaj vmes, vedi ga lahk celo tvojga kupim
grims-1.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Pri mojem je tako, kot bi kupil novega....vsa dokumentacija....ni da ni....in še slovenski je....in seveda brez praske....
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Naj še tudi jaz kaj napišem oz. lahko kvečjemu potrdim tole kar sta napisala elvir in gretzky pred mano.

Tak motor je sam užitek peljat, celo či se misliš več ali manj vozit po cesti. Agregat je 1A, nikoli nobenih težav, samo redni servisi, kot je elvir rekel na 6000km in mora it ko špica (imel ga od leta 2002). Vožnja v dva je užitek, še večji za sopotnika, kot voznika (če ne verjameš, ti povem, da je še mama silila na motor, da jo je moral oče, tu pa tam zapeljat, sta znala naredit tud do 300km, oba stara 40+). aja mama joče še zdaj, da se ne bo morala več peljat na rr-ki
smile-1.gif
:p.

Če se boš hotel zapeljat na pisto, boš to lahko naredil tudi z F-ko in jo priganjal v visoke obrate. Edino stopalke sem vedno pobrusil.

Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Malo me je motila protivetrna zaščita, ki je precej manjša kot pri dvanajstki, vendar je za športni motor povsem pričakovana

Zato, pa sem jaz nabavil malce višjo šipco (vetrobransko steklo) in pa še temno je bilo, tako, da je meni izgledala še lepše! (Če koga zanima, še lahko nabavim)

Tako, da če boš izbral F-ko sigurno nimaš kaj zgrešit!!!
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Mene bi zanimala šipca...koliko stane in kako je z dobavo?
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Pa še to bi te prosil, imaš morda kako sliko, kako je to izgledalo na motorju?
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Super, mi je všeč....bi imel.....
Ali je vetrna zaščita občutno boljša v primerjavi z originalom?
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Vem, se pa sprašujem, kako lahko nekdo tako skazi izgled motorja....
17758-icon_confused.gif