Honda CB 600 F Hornet

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Podobno vprašanje kot že pri Yamahi XJ6 glede moči motorja (napram FZ6).

Videvam dva tipa CB motorjev..eni z 102 konji, drugi s 75 konji.

Razlika v ceni je nekje 400 EUR

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=2630658

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=2310021

Gre tu da dva ločena motorja ali je to identičen motorji, le da je v enem primeru 'zamorjen'...in če je temu tako..se da to zadevo odstranit/uničit (kot je bil primer za Yamahin FZ6 motor)?

(pa če imamo kakega lastnika tule...bi prosil za kak vtis/mnenje - čim bolj realen
evil.gif
)
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Motorja sta identična. 75 kW = 102 KM.

Prodajalci so očitno smotani do amena ali pa so samo butli. Vsak šalabajzar že lahko prodaja vozila.

bonk.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.789
2.092
113
za šankom
ko sem kupoval motor sem se zanimal tudi za hornetko.naj povem da je šlo za moj prvi motor.velik sem 190cm in mi je motor deloval majhen za mojo višino.naredil nekje 20km.za prvi motor je kar zahteven,sicer se pelje lepo in tudi skozi ovinke ga lahko obvladaš ampak nad 6k obr/min postane divji in se zvrti ter pokaže vso svojo moč kar zna biti za začetnika neprijetno vsaj zame je bilo.nad 120km/h neprijetno piha ker je pač naked.gledal sem še suzukija sv 650 ki je za začetnika bolj primeren ker je švohnejši in bolj umirjen.no na koncu sem kupil motor pred 4imi dnevi ker so tudi cene veliko nižje kot pred sezono.vzel sem aprilio pegaso garda 650 letnik 2002 za 1800€ ki je kot narejena zame.motor ni eksploziven.sicer enovaljnik povzroča rahle neprijetne vibracije ampak pavijo da se bom navadil.pravijo tudi da je motor za babe
grin1.gif
ampak za prvi pravi moped mislim da bo zadovoljil moje potrebe.pred naslednjo sezono kupim še opremo pa bo to to
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
hm ja..tudi jaz imam 192 cm. Samo kolikor gledam so vsi visoki nekje 80 cm (v sedežu).

Saj nekje se nagibam med CBF S (z masko, 78 konjsko) ter Hornetko.

Sem šel probat Yamahico XJ6 z masko (78 konjska)....pa sem bil kar navdušen, samo vseeno me en malček bolj vleče k Hondi (čeprav malo višja cena).

Me pa vleče 100 konjičev..mogoče v štartu sicer itak preveč, pa vseeno imam namen imeti motor dlje časa...torej naj bi bilo malo moči na zalogi.

Kolikor zdaj gledam akcije teh dveh modelov se razlikujeta za 100 EUR v prid CBF z masko...samo imaš pa 25 konjičev manj (čeprav verjetno isti agregat - vsaj zasnova)...mi je pa z masko bolj všečen od hornetke.

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3044710

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=2310021
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.789
2.092
113
za šankom
za nov model ne vem.jst sm vozil 2002 letnik.kolikor sem vozil nakeda mi ni všeč ker res zoprno piha čeprav sam izgled nakeda je veliko lepši.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik shift pravi:
no na koncu sem kupil motor pred 4imi dnevi ker so tudi cene veliko nižje kot pred sezono.vzel sem aprilio pegaso garda 650 letnik 2002 za 1800€ ki je kot narejena zame.motor ni eksploziven.sicer enovaljnik povzroča rahle neprijetne vibracije ampak pavijo da se bom navadil.pravijo tudi da je motor za babe
grin1.gif
ampak za prvi pravi moped mislim da bo zadovoljil moje potrebe.pred naslednjo sezono kupim še opremo pa bo to to

Tega Pegasa sem vozil in je čisto soliden motor, se dobro in udobno sedi ter je primeren za razne ture.
Enovaljnik ki je v Pegasu je tudi v drugih motorjih, npr. v BMWju itd., če se spomnite tiste Slovenke, ki je obkrožila svet z motorjem; prav takšen enovaljnik je imela v svojem bemflu.

Garda mislim da še ima plinski amrotizer zadaji, skratka to ti je lahko tudi zadnji motor, ker mu nič ne manjka, razen da ga bodo leta pohopsala.

Potovalna na avtostradi je itak okoli 120 km/h in to ni noben motor za babe.

Folk pač naseda neumnim primerjavam. Češ, če mašina nima vsaj 100PS, ni pravi motor.
Pa kje se boš potem vozil in izkoristil to? nikjer.
Na cestaku se ne moreš udobno voziti, če boš imel pa kakšno močnejšo potovalno kravo pa računaj, da če ti pade, ga ne boš sam dvignil.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Glede Honde o kateri sprašuje uporabnik.
Če se boš veliko vozil, ti bo maska prišla še kako prav, saj na nakedu zna že pri brzini 90 kar lepo pihati (odvisno od modela), je pa res da že manjša in kvalitetna šipica to zadevo uredita, vendar ker si visok boš kar nekaj zraka v vsakem primeru zajel.

Razlika med 75 in 100PS ni velika.
Ta moč se potem bolj pozna pri doseganju visoke hitrosti, tam do 120-130 pa pa so razlike majhne.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.789
2.092
113
za šankom
no z njim naredil cca 400km.da sem prišel do doma in da sem potešil otroka v sebi.razen čelade nimam od prave opreme še nič.ni € trenutno.drugače pa vem da je po kestlom namontiran rotexov motor enak BMWjevem f650 le da ima ta 3 ventile na bmwju pa 2.
izbral sem ga zaradi visokega sedenja,igračkasto lahke vožnje in zaviranja,dobu še 3 kufre zravn tako da bo poleti vsak prost vikend zelo pester.kolegi so me itak sku.rcal da mam moped in ne motor da je to za babe pa še italjana povrhu
crazy1.gif
da eno valjnik trese.hudiča kako pa najk vem če sm se dosedaj vozil le z apn6 in e90.no za ta denar ne vem če bi dobil kaj drugega tak letnik.vse ostalo je staro 12 let in več
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tako je, gre za preverjeni Rotax. Ugodno si ga dobil in ta motor ne potrebuje veliko vzdrževanja.
Verzija Garda ima zraven še kufre kot si napisal. Dejansko si kupiš samo še primerna oblačila, natočiš in se začneš voziti.
Nič kaj izjemno ne trese, celo zanimiv zvok ima, ker mu poka v izpuhu
smile-1.gif


Če boš z njim odkrival in se vozil na izlete, je to prava stvar, mogoče pa so tvoji kolegi vsi sami driveri in rabijo cestake
smile-1.gif


p.s. koliko km ima?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.789
2.092
113
za šankom
32k km.ravno menjana veriga in verižnik.
nekaj jamrajo da jim i.e. zna nagajati.da nekateri cukajo.zaenkrat bp.jutr sm frej in ga bom pripravil na zimovanje.aku ven,bencin do fula,ketno namazat,pa olje bom menjal-kolikor mi je znano ima suhi karter in je olje v ogrodju al se motim
confused-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja olje je v štelu kolikor sem videl pri kolegu in vandal lahko brez težav odpre zatič in kaj "dolije"
smile-1.gif

Mogoče je dobro da si kakšen manual kje potegneš če nimaš navodil, da vidiš kako se pravilno to naredi.

p.s. e90 si dal od hiše?
smile-1.gif
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Ah, itak boš s kilometri videl kaj ti paše in kaj ne. Jst sem tudi gledal najprej Pegaso in F650, pa Transalp in podobne, na koncu sm pa Yamaho XJ6 vzel, zdej gledam se še dost ceneje dobijo kot na začetku leta.