"Homologacija" v Nemčiji

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Sploh ne vem, kje začeti iskati te zadeve (glede na to, da se z nemščino ne razumem), samo zanima me, če morda kdo ve, kako je z vozilom, ki ima nameščene npr. druge vzmeti v Nemčiji. Ali je tudi pri njih isto oz. imajo kartonček ali kako?
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Nemci imajo t.i. Fahrzeugschein, kjer se vpisujejo predelave



eintragung_motorhaube.jpg


Fahrzeugschein_sw.jpg
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Hvala.
A če nemec kupi avto v tujini in ga registrira v Nemčiji velja slovenski kartonček ali mora iti čez še pri njih?
Kakšni pa so pogoji? TÜV, optika, potrdilo o strokovnji vgradnji?
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
za uvoz vozila v DE, še posebej, če ke predelano, je potrebno imeti VSO dokumentacijo o predelavah, po normalni poti se da vpisat v Nemčiji samo dele in naprave, ki so z TÜV dokumentom, drugače je potrebna posamična odobritev predelave

Pri nas so "kao" dosledni, tam so pa res dosledni, kar se predelav tiče

o tej temi bo verjetno kaj več vedel povedat kdo, ki se je že ubadal z uvozi avtomobilov iz ZDA in drugih držav preko Nemčije v SLO... ?
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
V bistvu me najbolj zanima to, če bi slovenski avto prodali v Nemčijo - ali se splača delati tukaj homologacijo za podvozje ali ne? Če ga morajo oni še pri sebi narediti potem nima nekega smisla, da se jo prej naredi in plača še tukaj.
confused-1.gif
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
sem vprašal na enem nemških forumov, in fantje pravijo, da pri njih TUV vse še enkrat pregleda in vpiše... če gre za model vozila, ki se v DE prodaja, potem načeloma ni nekih hudih zapletov, če maš vso potrebno dokumentacijo...

po moje nima smisla dvojno delat homolomo, od tam gori pa nisem glede tega dobil nobenega zanesljivega odgovora razen, da se tam vse še enkrat pregleda...