Hofer medion 65”

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Samo na oni strani ima LG C8 OLED podobno oceno. User experience majo vsi bolj tko tko ocenjen od Sonya, LGja, Samsunga.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.983
9.100
113
39
MB
to je zaradi fanboyev, vidiš že tu ... vse je zarota, če nekdo reče da je nekaj dobro, česar oni nimajo doma ... :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
jaz sem z 90 serijo sony izredno zadovoljen. Še bolj kontrastna je 93 serija (ampak +€€). Tako da sem se odlično odločil in bi se danes še enkrat enako. Tudi android dela povsem okej, kolikor jaz potrebujem.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.983
9.100
113
39
MB
ne moreš vedet če dela okej, ker nimaš referenčne naprave za primerjavo. :)

edit: itak da dela ... sploh pa je razmerje med prodanimi android tvji pa takimi ki so bili vsaj 1x konektani na net dokaj nizko, pa gre za najbolj razširjen os na svetu, tak da je pri ostalih ta procent verjetno še precej nižji
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
:) na privat , itak si raja s tem podatkom nič ne more pomagat.Takole bi od daleč rekel da ima Philips kar dobro prodajo pri nas,verjetno glede na stare čase, ko še znamka nekaj pomenila.
 
22. jul 2007
12.805
1.318
113
123
Drugače pa so njihov uradni philips forum letos nenadoma ugasnili, pa ne zaradi hvaljenja njihovih izdelkov:fredi:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.397
113
A lahko na hitro. V čem je razlika med OLED, QLED in prihajajočim microLED, če sem prav razumela.

In kaka je prednost pred "navadnimi" zasloni. Ki so kaj? IPS? Če sem prav razumela, gre pri zgornjih treh krepko v prid vidljivost, če sonce direktno obsije ekran? Se kaj? In kake so slabosti? Je bleeding vprašanje časa ali izjema?

Pri teh velikih ekranih, je gledanje v HD obvezno, ali se normalno gleda lahko tudi nižje resolucije. Da ni vse kockasto.

Tole so zdaj meni dealbrejkerji, ostalo do nianse ali pa je treba iti v živo pogledati...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Saj ni res, splošna ocena C8 je precej višja od 803.

Neke hude razlike ni med njima. Ok user experience je dokaj višji ja ampak še vseeno ni nekaj ekstremno boljšega verjetno.

https://puu.sh/C1a65/42111ecbb0.png

https://puu.sh/C1a71/ee2ddfa779.png

Je pa tko, da njihovega uporabniškega vmesnika niti ne nameravam preveč uporabljati. Te televizije imajo polno funkcij, ki pa so večinoma neuporabne s strani uporabniškega vmesnika. Žalostno, da jih skor vsak kitajc za 40€ nese ampak tako je. Tako, da če bo potrebno bom še tistih 50€ stisnil pa bo. :)
Sem naročil tako, da bomo videli. Če bo pa ras za en drek pa tudi poročam. :) Na bolho za kakih 100€ več, kot sem jo dobil gre lahko še vedno.:p
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
966
113
Obišči stran
55pos9002 ni več dobavljiv. nov je 55oled803, ki pa je dražji. če LG pol vzami C8 ampak si na isti ceni pol kot ostali, za 2k imaš tudi panasonicov oled

55pus8503 ima isto android ko Sony, kaj se tiče hitrosti pa lahko potegneš vzporednico z android telefoni in kaj se z njimi dogaja skoz leta ;)

55pos9002 sem videl za vikend v italijanskem mediaworldu za 12xx€.

Če se glih ne želiš vezat :)
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
A lahko na hitro. V čem je razlika med OLED, QLED in prihajajočim microLED, če sem prav razumela.

In kaka je prednost pred "navadnimi" zasloni. Ki so kaj? IPS? Če sem prav razumela, gre pri zgornjih treh krepko v prid vidljivost, če sonce direktno obsije ekran? Se kaj? In kake so slabosti? Je bleeding vprašanje časa ali izjema?

Pri teh velikih ekranih, je gledanje v HD obvezno, ali se normalno gleda lahko tudi nižje resolucije. Da ni vse kockasto.

Tole so zdaj meni dealbrejkerji, ostalo do nianse ali pa je treba iti v živo pogledati...

Jabe, vprašanje je samo budget in potem na kakšno velikost tripaš in kaj se recimo počne po tVju v 80% (igre, filmi, torrenti, TV, internet, YT???). Potem ti pa lahko svetujemo. Vsak proizvajalec ima ene 5 kvalitetnih/tehničnih razredov TVjev vsaj. Sej podobno kot pri beli tehniki.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.397
113
65 col. Če je pri tem problem s kockami pol raje manjšega. Imam t-2 televizijo na optiki, kar je pač po defazltu HD, posebnih paketov za to nimam zakupljenih. Če je to važno. Če je to problem na 65 incu, je lahko tudi 55. Bolje kot slabša slika kot na trenutnem 32 incu.

Problem imam z jutranjim soncem, ki nabija direkt na tv, da se nič ne vidi. In pa kadar sedim 7-8m daleč ne vidim več podnapisov na trenutnem.

Net je obvezen in defaultni netflix. Najbrž je takoj tudi YouTube potem zraven. Potem pa ali da gredo torrenti lahko direkt ali pa da zna vse sorte z USB brati...

Pa da je odziven. Ne rabim veliko funkcij, kar je gor našteto in imam raje, da dela hitreje kot da lahko še 100 stvari nastavim, ki jih pa nikdar ne bom.

Evo, toj to. Najcenejši, ki mi da to vse, plus še ene 2 alternativi pa da grem potem to v živo se sliko pogledat.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
A lahko na hitro. V čem je razlika med OLED, QLED in prihajajočim microLED, če sem prav razumela.

In kaka je prednost pred "navadnimi" zasloni. Ki so kaj? IPS? Če sem prav razumela, gre pri zgornjih treh krepko v prid vidljivost, če sonce direktno obsije ekran? Se kaj? In kake so slabosti? Je bleeding vprašanje časa ali izjema?

Pri teh velikih ekranih, je gledanje v HD obvezno, ali se normalno gleda lahko tudi nižje resolucije. Da ni vse kockasto.

Tole so zdaj meni dealbrejkerji, ostalo do nianse ali pa je treba iti v živo pogledati...

QLED je Samsungov marketinški naziv VA LCD panela z dodatki, enako kot ima LG nanocell, Sony triluminous itd... Nima to neke veze z OLED ali MicroLED. Ta slednji tako še kake 5 let ne bo dobavljiv in še takrat bodo večje diagonale v igri npr 75 ali več, cena bo temu primerna in večini nedosegljiva. Čisto navadni najcenejši TV uporabljajo verjetno še kakšno od starih tehnologij, kakšen TN ali kaj takega. IPS je standard drugače in večina vgradi takšne panele. So OK za splošno rabo, za šport, imajo širok vidni kot ampak za filme so slaba izbira. Tisti ki jih bolj filmi zanimajo posežejo po VA panelih, imajo dober kontrast, tako da je tudi v temi črna precej temna, kar pri IPS panelih ni in je zelo siva, načeloma tudi moteča, vidni kot je v splošnem slab, če je pri IPS panelih recimo 90st, je tukaj 30st ali še precej manj. Nekaj se še trudijo z FALD sistemi, pa tole na LGju kjer bi zaradi IPS panela najbolj rabili, deluje bolj šašavo in ni nekega efekta, na VA panelih skoraj ni potreben, pa recimo Sony in Philips imata precej dober FALD sistem.

Glede OS na TVjih je pa stvar debate, vsak hvali svoje. Trenutno ni noben dovolj dober. WebOS (LG) je hiter, nimaš pa kaj z njim počet. AndroidTV (Philips, Sony, se mi zdi da še Sharp) lahko počneš kar hočeš, je pa bolj počasne sorte (malo zaradi androida samega, največ pa zaradi procesorjev, ki jih vgrajujejo v TV, ki so v rangu telefonov izpred 5 let). Tizen (Samsung) ne vem niti če je kaj razvoja. Tule je mislim, da še najbolj v prednosti Android, ker je veliko funkcij prenesenih iz telefona in lahko marsikaj enostavneje delaš, recimo predvajat Youtube iz telefona na TV prek chromecast, ali pa kakšen od filmov iz rčunalnika prek VLC na chromecast, ali Netflix prek chromecasta itd.. je precej uporabno. Na WebOS tega ni (ali pa mogoče sedaj je, ampak lani še ni bilo), Tizen nimam pojma, če pozna kaj takega. Ker je trenutno stanje takšno, je tako to bolj postranskega pomena in glede na to, da TV ponavadi kupiš za 5 ali 10 let in je že zdaj staro in počasno, bo z leti le še slabše. Tako je nek zunanji box nujen. Trenutno je tudi še bitka večih standardov slike (HDR, Dolby Vision, ta slednji zaenkrat zmaguje) in zvoka (DTS, Dolb Atmos itd..) in pa priklopov (HDMI še kar ostaja, čeprav je display port že več let dosti boljša izbira, pa na TVjih ga skoraj ni), HDMI-ARC in HDMI-CEC tudi dobivata nove verzije.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
OLED ima vse dobre lastnosti plazme in LCDeja, QLED je všečni naziv, ki ga ljudje zamenjajo za OLED, u stvari je to običajni LCD z nekim premazom, ki lastnosti klasičnega LCDeja nekoliko izboljšajo. Na microLED pa lahko pozabiš. Če hočeš res dobro sliko ti svetujem OLED diagonalo 65". Na t-2 imaš že nekaj 4k programov. Na Netflixu pa imaš HDR, Dolby Vision, ki je pojem kvalitete slike, zato vsekakor OLED, ki nudi čim boljšo HDR podporo.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Če gledate za TV-ji, poglejte malo še v Maks-Pro trgovino....ima malce cenejše od drugih. Sam sem kupil pri njemu že 2 LCD-ja...eden za brata, ki ga je že prodal, drugega zame in sedaj je že 10 leto in kar noče crknit. :evil: Samo za info...takrat sem dal za tole "nočecrknit" LCD 940€, medtem, ko je bila ista v HarveyNormanu 1700€. Sem bil zadovoljen na kubik, da se nisem najebal :cheer:


Sam sem Sonya 65XF9005 kupil na Hrvaškem v Sancta Domenica web shopu. Če se prijaviš na Newslettter dobiš še dodatni -10% popust.
Imajo akcijo 5 let EU garancije in skupno še 350 € cenejši od najcenejšega v SLO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash