Hofer medion 65”

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Direct LED brez mikro diminga, ne pomeni nič drugega, kot to da je televizor debelejši,( cenejši stroški izdelave) in nima nobene prednosti pred edge LED.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Ksz
Jaz lgja nisem vec gledal, ko sem videl slabe rezultate testov, predvsem za kvaliteto slike.
Ne govorim o oledu, ker sem ga izkljucil zaradi cene in dejstva, da sem kupoval drugi tv pri hisi.
Ostala sta samsung in sony. Enako kot pred leti, ko sem kupoval 65 colerja.
Takrat je bil Sony enostavno predrag, tako tudi sedaj. Poleg tega je dobil sedaj minus na testih zaradi android sistema, kar tudi mene odvraca.
Dejstvo, da sem spet vzel Samsunga je dobra izkusnja s prvo TV, tako slika, kot sistem. Pipetkastvo moras pac enostavno dati na stran in kupiti.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ti si res ko da si iz paralelnega vesolja, a misliš da nihče ne zna napisat v google direct vs edge led ? :D
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Direct LED brez mikro diminga, ne pomeni nič drugega, kot to da je televizor debelejši,( cenejši stroški izdelave) in nima nobene prednosti pred edge LED.

Sedaj sem pa res malo zmeden. Skoraj povsod piše da je direct LED boljši od EDGE led, pa tudi da je VA panel boljši od IPS-a. Po drugi strani pa je SK "super" model, ki je višji razred od UK "ultra" modela, pa tudi Nano Cell tehnologijo ima. Kaj izbrati?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
LG SK8100 je precej dražji kot Sony xf7000, kako lahko to sploh daš v primerjavo?

Pa pejte si še v živo pogledat, slika pove več kot vse. Ti vsi tisti parametri in podpore nič ne rabijo, ker ni to to. HDR na TVju ki komaj zmore 300cd je kr neki (LG SK), ta cenejš Sony pride malo čez na nekih 350cd in je še vedno brezveze. Za nek približwk efekta rabiš vsaj 700-800cd, kamor še OLEDi komaj komaj pridejo, še raje pa 1000+, kjer OLED še ni stopil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Sedaj sem pa res malo zmeden. Skoraj povsod piše da je direct LED boljši od EDGE led, pa tudi da je VA panel boljši od IPS-a. Po drugi strani pa je SK "super" model, ki je višji razred od UK "ultra" modela, pa tudi Nano Cell tehnologijo ima. Kaj izbrati?

Nanocell je LGjeva pogruntavščina s premazi itd, ni nekega efekta. Kupi nekaj, kar ima VA panel, če si filmofil. Če si filmofil z viška denarja vzemi OLED. Za vse ostalo je tudi IPS ok, samo imej močnejšo ambientalno svetlost v sobi, kjer boš gledal, ker črna bo izgledala siva.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Sedaj sem pa res malo zmeden. Skoraj povsod piše da je direct LED boljši od EDGE led, pa tudi da je VA panel boljši od IPS-a. Po drugi strani pa je SK "super" model, ki je višji razred od UK "ultra" modela, pa tudi Nano Cell tehnologijo ima. Kaj izbrati?
Saj vem, splošno mišljenje je, da je direct boljši od edge, pa žal ni tako. Najslabši TVeji imajo običajno direct LED brez diminga, malo boljši imajo edge LED, tisti najboljši pa so direct LED z dimingom- FALD. To si lahko ogledaš tudi tu na tej tabeli: http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg
VA je boljši, če gledaš direktno pred TVejem, od prilike z vsako stopinjo izven kota pa se izgubi 1% na kvaliteti slike. Tako, da če gleda več oseb je boljši izbor IPS. Svetujem ti, da greš v trgovino in si TVeje ogledaš.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Nanocell je LGjeva pogruntavščina s premazi itd, ni nekega efekta. Kupi nekaj, kar ima VA panel, če si filmofil. Če si filmofil z viška denarja vzemi OLED. Za vse ostalo je tudi IPS ok, samo imej močnejšo ambientalno svetlost v sobi, kjer boš gledal, ker črna bo izgledala siva.
Tako, kot Sony, ki je prvi pričel s QD premazi, to imenuje Triluminos, ali Samsung, ki jih všečno imenuje kar QLED, kar je prevara in seveda ni QLED, tako LG to imenuje NanoCell. Gre pa predvsem za izboljšavo barvnega spektra in svetilnosti.