Hofer medion 65”

damirj

Guru
9. maj 2012
4.837
2.089
113
Tnx, sem gledal samo za Onkyo in nisem nasel, Denon in Sony sem pa zdaj videl da imata v vseh linijah to nastavitev
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.945
5.025
113
Aha, no, tukaj tici fora...torej Makspro se vedno caruje na Slotrgu, ker za 894€ dobis dejansko TV brez kakih pogojev...
No, jaz bom najverjetneje pocakal letosnje modele vseh TV-jev, ker bi naj imeli po novem "Filmmaker mode", katera popolnoma 100% izklopi truemotion oz. motionplus...
Sedaj si je ta mali kupil PS4 in je pac vklopljen preko HDMI-ja in ko gledam Youtube, me zelo moti Truemotion ampak se ga ocitno pac ne da popolnoma izklopit.
No, ti pa malo opisi, kako si zadovoljna, ko dobite... :)
Ne vem kake TVje vi gledate, ampak jaz brez truemotion ne norem več gledat. Vse me potem preveč spominja na čase, ko sem na podhranjeni x486 igral Doom 3D z 15 frejmi na sekundo. Na velikih diagonalah je to še toliko bolj opazno.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Sem ravnokar vzel v roke Leclercov mariborski katalog in so izvzeti iz pridobitve popusta zgolj: dnevne akcije (tistih ekstra -20% na ribe recimo), vinjete, tobačni izdelki, časopisi, revije, povratna embalaža, darilni boni Zvezdar, mobi kartic vseh vrst in darilnih bonov Leclerc. Nakup mora biti višji od 30€. ;)
Slikano iz kataloga. Piše na živilskih oddelkih in drogeriji.
 

Priponke

  • IMG_20200510_135027.jpg
    IMG_20200510_135027.jpg
    3,1 MB · Ogledi: 150

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne vem kake TVje vi gledate, ampak jaz brez truemotion ne norem več gledat. Vse me potem preveč spominja na čase, ko sem na podhranjeni x486 igral Doom 3D z 15 frejmi na sekundo. Na velikih diagonalah je to še toliko bolj opazno.
Saj to ni nic hudega, ce ti je truemotion vsec. Meni pac ni. Vsak ima svoj okus in preference. Ampak, da bodo celo dali menda tipko Filmmaker mode na daljinec pri Hisense, ostali v menu, ves, da nekaj je na tem. Se na vsakem forumu, kjer se je omenjalo truemotion, folk popizdeva, kako je debilno videti film z vklopljeno to zadevo. Ne sekiraj se.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej ne gre zato, da bi nam bil truemotion všeč kot tak, ampak meni osebno pa verjetno še komu je to štekanje vsebin s premalo fps negledljivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Definiraj včasih. Na starejših zaslonih s slabšim odzivnim časom (za razliko od recimo modernega OLEDa, kjer je le ta praktično instanten in pride problem low FPS contenta toliko bolj do izraza), imaš že tako ali tako naraven "truemotion", ker so prehodi med frejmi zablurani. Pa tudi pri manjših velikostih ni tako opazno. Klasična filmska projekcija je pa spet svoja zgoba. Na splošno je precej odvisno od tehnologije s katero prikazuješ (pa tudi zajemaš) to vsebino. Z dovolj blura lahko izgleda tekoče, ni pa več ostra slika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in tomi

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mislil sem na cas, recimo pred 15 leti ampak pustmo zdej to, ker si razlozil stvar. Ne vem, kako je pri najnovejsih O-Ledih, ampak pri mojem 10 let starem lcd-ju je meni super, ko gledam film z izklopljenim truemotionom, ampak zadnjic sem gledal Youtube preko PS4 in HDMI priklopom, kjer pa ne mores izklopit truemotiona in me je takoj zmotilo in pac osebno nisem zadovoljen.
Vsak ima svoje zahteve...jaz bom pocakal letosnje modele, kjer bodo to postimali, da bo po mojem okusu, ti pa si lahko v bistvu ze sedaj zadovoljen
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
https://www.hofer.si/sl/posebna-pon...on-pametni-uhd-tv-medion-life-x15515-dz-14-5/

Nekaj takega (low budget) bi rabil za na morje. Zanima me če imajo teli medioni kakšen večjo težavo ali pomankljivost za katero ne vem pa bi moral? Imajo ti TV-ji funkcijo cast-a iz telefona (varianta chromecast)? Na morju namreč trenutno uporabljam T2 tv2go iz telefona preko chromecasta na neumni TV, pa me zanima ali ga s tem TV sploh še rabim.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
Točno tale mi je shodil po 9 mesecih... Z medionom sicer nimam slabih izkušenj, verjamem, da je bil moj bolj izjema kot pravilo. Hofer seveda ne bi bil hofer če ne bi dal denarja nazaj. Sem pa vzela denar, ne novega tv predvsem zato, ker je počasen in neodziven. To me blazno moti. Slika pa bila boljša od pričakovanj. Sploh ne soncu.

Tole je obujeno s 13 strani. Edino ne vem, če je zdaj točno isti, ker sta zadnji 2 številki drugi. Mrbit so se kaj popravili, oziroma so dali limone ven. To rečeno, za na morje bi ga takoj se enkrat vzela. Komplet denar so mi vrnili, tako da če že bo kaput prehitro, vsaj nazaj dobiš. Po drugi strani pa, če bo zdržala 3 leta kolikor je garancije bo najbrž vsaj 2x ali 3x toliko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
No tv zdaj gledam ene par dni. Meni se zdi OK. Motita me 2 stvari. Da je ta velik ekran ko en špegu, se vidi odsev vseh, ki na kavču sedimo. Pa pilot je iz take cheap plastike, da bog pomagaj. Tv se že hitro odzove, samo pilot je nikakav, včasih tipka ne prime takoj. Zaenkrat, se bom navadila najbrž.

BTW, kaki predlog za stenski nosilec? Tole bi jaz kar na steno dala.

Sem gledala kaj takega:


Mi je všeč, da lahko naklon malo spremeniš pa malo levo desno, bi se najbrž lahko kdaj kakega cudnega odseva ali bleščanja (sonce ipd) lahko ognila. Ali je to bolj blazev zegen in v praksi ne deluje? Ne poznam teh zadev...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
No tv zdaj gledam ene par dni. Meni se zdi OK. Motita me 2 stvari. Da je ta velik ekran ko en špegu, se vidi odsev vseh, ki na kavču sedimo. Pa pilot je iz take cheap plastike, da bog pomagaj. Tv se že hitro odzove, samo pilot je nikakav, včasih tipka ne prime takoj. Zaenkrat, se bom navadila najbrž.

BTW, kaki predlog za stenski nosilec? Tole bi jaz kar na steno dala.

Sem gledala kaj takega:


Mi je všeč, da lahko naklon malo spremeniš pa malo levo desno, bi se najbrž lahko kdaj kakega cudnega odseva ali bleščanja (sonce ipd) lahko ognila. Ali je to bolj blazev zegen in v praksi ne deluje? Ne poznam teh zadev...


kaj temu manjka?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
Da je samo do 70". A to ni problem? Vesa je 400x400 in teža tv 35kg. To, kot razumem nosilec zmore, ampak piše do 70". Je to bolj priporočilo ali res ne gre gor 75"
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
ne, vazna je bolj masa. ostalo še gre nekak običjano je med 300x300 in 400x400.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tole o speglu sem imel vedno v mislih, ampak sedaj, ko si se ti omenila, moram pa pod nujno pred nakupom fajn premisliti in pogledati v zivo. Pri "reflection" oz. speglu zmagata Samsung Q80 in Q90, ampak sta oreng drazja...od 1500€ navzgor. Ampak bi pa raje imel daljinec od LG, Magic Remote, kjer izbiras vsebine kot pri racunalniski miski...