Hofer, Gericom LCD, Zun.disk,tipkovnica

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
V hoferju jutri začnejo z neko akcijo



Več o tipkovnica z miško



Imate kakšno negativno mnenje o teh zadevah? Ima 3 leta garancije (je kdo že uveljavljal garancijo)

Si bom za "miklavža" privoščil mal elektronike in ne bi rad drage in slabe, ampak poceni in dobro. Kako se to čudno bere
rolleyes-1.gif




Ker povsod piše da moram upoštevati sistemske pogoje me zanima kakšni so le ti. Upam, da jih še kdo drug zadolvoljuje kot njihov medion za 900 evrov?
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
S temi tremi nimam izkušenj, sem pa že večkrat videl kako so ljudje množično tehniko k njim nazaj nosili, ker je crkovala (razne plazme, prenosniki...).

Fora v teh nizkih cenah je v tem, da so to komponente, ki so jih druge firme dale iz prodaje (prestar model, ni zanesljiv...), potem pa razne firme kot so Gericom, Chili Green itd. kupijo staro zalogo iz skladišč ter prodajajo po nizki ceni.

Z diskom in miško/tipkovnico po moje nebi smelo bit problema, disk je uporaben predvsem če imaš eSATA priključek, monitor pa raje nebi kupil. Dam raje 220€ za LG (ali vsaj 200€ za AOC).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Za moj računalnik vem da bom moral kable vlečt pri disku, to me ne moti. Bolj me skrbi kakšna grafika mora biti da bo podpirala resolucijo 1680x1050, ali morajo xp SP2 imeti kakšne posebne driverje da bodo spoznal miško in tipkovnico...
Se mi "širok" zaslon nekako dopade, da imaš dv aA4 lista odprta (lažje CP) itd... Monitor pa bo namenjen predsvem srfanju, officu...igre, filmi, obdelava slik se bo redko izvajala na njem.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Zraven miši in tipkovnice verjetno dobiš kak plošče, sicer pa verjetno dela kar "samo od sebe".
Za monitor pa ne vem, ampak jst nimam neke hude grafike, pa sem ravno pred par tedni upgradal monitor iz 15'' katodnika na 22'' LCD (Samsung sicer), pa ni blo problemov (fotr znal priklopit, pa ima bolj kot ne dve levi roki za računalnik)... potem ko je priklopil nov monitor gor, so se pokazale podprte resolucije, tak da ti zdaj še ni treba delat panike, če ti zdaj ne počaže te, ki jo ima (novi) monitor
smile-1.gif


lp
Peter
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Za tipkovnico piše da plug and play, tko da z njo res ne bi smelo biti težav. Kako pa je s tistim prenosom signala (obljubljajo do 5 m). Če bo vsaj do polovice delal bo kar OK. Koliko baterij papajo (bom accu notri tlačil, če so AAA oziroma AA)
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pri takih poceni miškah ne pričakuj, da bo dolgo držala baterija (še posebej če nima svoje baterije). Te kabl za miško res tak moti?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Tud men je skregano z vso logiko. MOgoče tiskarski škrat (320)
Najbrž bom res kar na kablu, čeprav pri 20" monitorju pa je komot če lahko iz "postelje" ugasneš računalnik ko gledaš film ali pa .... KO sem bil "priklenjen" na posteljo pred 5 leti mi je kolegova WLmiška prišla še kako prav, zato sedaj spet o njej "sanjam"
On je imel AA(A) baterije in te lepo nafilam ko bodo prazne in ni panike.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
360Gb

hitrosti po testu:
min: 40
max: 80
avg: 40

at: 15,5sec
cpu usage: 1,5%
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
360Gb

hitrosti po testu:
min: 40
max: 80
avg: 40

at: 15,5sec
cpu usage: 1,5%
Kakšen test je to ?
Kakšen vmesnik ?
(najbolje bi bilo, če sliko prilepiš)
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
360Gb

hitrosti po testu:
min: 40
max: 80
avg: 40

at: 15,5sec
cpu usage: 1,5%
Kakšen test je to ?
Kakšen vmesnik ?
(najbolje bi bilo, če sliko prilepiš)

KLIK

Disk je neka cudna Seagate zadeva ceprav ga uradno ni?! Verjetno klon Barracude 7200.10
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Pazi pri Wide screenih... Men to ne sede...
rolleyes-1.gif


Sem 1x sedel za takim monitorjem (19") pa je blo use nekam potegnjeno, okroglo.
stupid-1.gif

Fotke je bilo nemogoče gledat, 2 A4 listov lih ne bi gldal, ker lahko berem samo 1 na 1x.
Edino ostane gledanje filmov. Za tisto pa imam TV. Idi nekam kjer imajo 16:9 priključen,
da ne bo potem razočaranja. Jst ostajam pri KLASIKI...

Drgač pa sem imel z Gerikomom samo dobre izkušnje!
zmaga.gif
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Sam tega ne bi kupil, 1. ker je Hofer (kjer se kupujeta tudi kruh in maslo), 2. ker so neuveljavljene blagovne znamke.

Widescreena pa se hitro navadiš in je za večino opravil priročnejši, zato so v takem formatu večinoma vsi novi zasloni.

Kar se ločljivosti tiče: dosega jo morda res vsaka spodobna grafična kartica, izhod pa vseeno mora biti DVI, kar je lahko (vsaj pri prenosnikih) tudi pri novih modelih problem.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
glede tipkovnice in miške ti lahk jaz povem iz prve roke in sicer realno vleče nekje do 2 metra baterije v tipkovnici zdržijo cca pol leta tak da tukaj ni panike miška ma pa nenormalno porabo saj baterije zdržijo komaj 1 mesec. Je pa recimo tipkovnica lepo odzivna in ima mehke in skoraj neslišne tipke. Celotni komplet pa deluje nekako takole Senzor/oddajnik priključiš z kablom v vtikač za miško in tipkovnico od senzorja naprej pa zadeva deluje brezžično na tipkovnici in miški določiš še kanal delovanja (dva kanala) in ju preprosto sprogramiraš na tako imenovani senzor in zadeva že deluje. Vendar pazi med senzorjem in napravo ne sme biti nikakršnih ovir.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
S temi tremi nimam izkušenj, sem pa že večkrat videl kako so ljudje množično tehniko k njim nazaj nosili, ker je crkovala (razne plazme, prenosniki...).

Fora v teh nizkih cenah je v tem, da so to komponente, ki so jih druge firme dale iz prodaje (prestar model, ni zanesljiv...), potem pa razne firme kot so Gericom, Chili Green itd. kupijo staro zalogo iz skladišč ter prodajajo po nizki ceni.

Haloooo , daj ne klati takšnih bedarij! Ti si videl ? A pred vhodom sediš vsak dan ali kaj, da si uspel to videt ?
Povem ti, da so to zelo dobre zadeve in jih ljudje množično kopujejo in poidejo 1,2,3.
Tudi kolega je kupil eno zelo zelo močno mašino pri njih in pravi, da takšne mašine ne bi dobil nikjer za tako nizko ceno. Ima tudi diske tam kupljene pa delajo BP.
Prenosnik pa je kupil v Avstrijskem Hoferju (tehnične robe nimajo istočasno v akciji kot pri nas) in pravi, da nima problemov.

P.S.
Če sta dva kupca od 100tih nesla nazaj kupljeno stvar, še to ne pomeni, da je to lahko MNOŽINA.

Brez zamere in lep pozdrav.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ja, sedim pred vhodom in štejem tiste, ki nesejo nazaj, si mi fauš?

Ne nisem, amapk noro se mi zdi, da kritiziraš nekaj kar se morda sploh ni zgodilo tebi.
SouthPark: mi je žal, če si moje mnenje smatral kot žalitev, kar seveda ni bil moj namen.

Strinjam pa se, da se roba lahko pokvari ne glede kje jo kupiš pa naj si bo to v naj trgovini in zato ni kriva trgovina temveč proizvajalec.