hladno orožje in zakonodaja

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
V obstoječem zakonu o orožju hladno orožje spada pod prepovedano, ampak tam so omenjeni zadeve kot so buzdovani, gumijevke in podobno, medtem ko ni niti besede o nožih in mečih, kar me precej čudi, saj je teh artiklov bistveno več kot nekakšnih buzdovanov. In v trgovinah se prodaja zelo konkretne nože in mačete.

Torej, je legalno posedovati en orenk nabrušen meč zavidljive velikosti?
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
A ti primanjkuje kje drugje kaj nabrušenega zavidljive velikosti?
cry12bpy.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Legalno ga lahko poseduješ, probleme bi edino imel, če bi ga nosil naokoli - če ga neseš iz trgovine domov ni problema, če bi pa se z njim sprehajal ulici pa bi te že prijela policija (preprečitev kaznivega dejanja).
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Včasih, se spomnim, so rekli policaji, da imaš lahko pri sebi nož, katerega velikost kline ne seže čez tvojo dlan. Verjetno so namesto cm označbe dali takšno bolj ljudsko, dokler ne bi srečali možakarja, ki bi imel dlan kot od pokrov od stranišča. Pa ne mislim tako umazano, ampak tako veliko.
wink-1.gif


Tako da se verjetno kar sprehajati po mestu s konkretno mačeto ne bi smel. Noži so verjetno pod podobno.
grims-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kaj pa airsoft replike?

V avtu namreč vozim Coltov M4 in M16, družbo jima pa še dela en sig sauer, ki mogoče tut ni tak mali
za pištolo... Nebi rad da me aretirajo zaradi poskusa teorističnega napada na sladoledarja.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.505
1.287
113
Iskajoč brata
S tem se lahk vozis na okrog, to ni problema. problem bo nastal, ce bos s tem strasil ljudi naokoli. Predlagam ti pa da to "opremo" vozis v prtljazniku. Prvi razlog je, da ni na vidnem mestu, drugi razlog pa, v primeru da te ustavijo policaji, imas cas za razlago. Ce bi videli "orozje2 lezati na zadnjem sedezu, morajo v trenutku reagirati. Tako pa imas cas da policajem razlozis, da imas v prtljazniku replike orozja.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Tako bo najbolj pametno ja...
Sicer pa če se ne motim, nošnja orožja (na vidnem) mestu ni dovoljena (tudi če imaš dovoljenje). nisem pa 100%, sem pa nekje slišal, če je pa res, bo pa kak pravnik povedal...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Da ne bo pomote- jaz bi zadevo imel doma oziroma če bi šel recimo na vikend, bi imel rezilo lepo v prtljažniku. Čudno se mi zdi, da zakon kot hladno orožje ne navaja mečev ali sabelj, sulic itd, omenja samo 'Hladno orožje so boksarji, bodala, buzdovani, gumijevke in drugi predmeti, ki so prirejeni za napad.' Očitno se bom moral obrniti na mnz.



Mačeta je pa itak delovno orodje za krčenje rastlinja oz njega sekanje.
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
A ti primanjkuje kje drugje kaj nabrušenega zavidljive velikosti?
cry12bpy.gif

Ne. Se mi pa zdi, da tebi močno primanjkuje čutiti nekaj trdega, pa pustimo velikost, saj kot kaže ne najdeš niti mečine nezavidljive velikosti. Pa brez zamere.
tongue-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Kaj pa airsoft replike?

V avtu namreč vozim Coltov M4 in M16, družbo jima pa še dela en sig sauer, ki mogoče tut ni tak mali
za pištolo... Nebi rad da me aretirajo zaradi poskusa teorističnega napada na sladoledarja.

Moj kolega vozi prav tako takšne zadeve v avtu in ko ga ustavijo (kontrola prometa) jim prej pove, da ima repliko v prtljažniku. Policist malo vstran stopi, potem pa si zadevo ogleda.
Po besedah kolega ... ni imel še nikoli problemov glede tega.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
hysterical-1.gif


ok štibla
wink-1.gif
na steni doma imaš lahko obešen ne vem kakšen meč, sabljo in podobno..problem je v prevažanju..jaz vem (jager) da puške ne smem vozit v avtu , ne da bi bila v etuiju( futroli po domače) in v pritljažniku..seveda da je prazna itd

se mi je pa enkrat prikradla napaka..po jagi smo šli v bife
evil.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
hysterical-1.gif


ok štibla
wink-1.gif
na steni doma imaš lahko obešen ne vem kakšen meč, sabljo in podobno..problem je v prevažanju..jaz vem (jager) da puške ne smem vozit v avtu , ne da bi bila v etuiju( futroli po domače) in v pritljažniku..seveda da je prazna itd

se mi je pa enkrat prikradla napaka..po jagi smo šli v bife
evil.gif

Verjetno jo lahko prenašaš varno zaprto v prtljažniku, ki se ga da odpreti samo z gumbom na armaturki in ključem?
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
No dejte mi povedat, v čem je smisel prevažanja nožev in ostalih s-tem-bom-pa-res-ustrahoval pripomočkov?
rolleyes-1.gif
 

filantrop

Pripravnik
16. okt 2007
57
0
6
Kaj hočeš, tako je, to imamo v genih in zato težko zdržimo brez nožev, sabelj, kijev in drugih smrtonosnih pripomočkov.
evil.gif


Ravno tako je tudi nam težko razumeti, zakaj se ženske kar naprej šminkajo in preoblačijo.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
No dejte mi povedat, v čem je smisel prevažanja nožev in ostalih s-tem-bom-pa-res-ustrahoval pripomočkov?
rolleyes-1.gif

Smisel prevažanja nožev, oblek, televizorjev in ostalih predmetov je v tem, da jih preneseš z enega na drug kraj. Nihče ne bo hodil po mestu z mečem v roki, zadeva (če bo), bo lepo doma, če se bo pa šlo na vikend, se jo bo pa tja peljalo v kufru.

Še kakšno vprašanje?
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Kako je pa kaj z tem če recimo vozim prirejeno bejzbolko, ki paše pod sedež avtomobila! Kaj ti lahko v takšnem primeru naredi oz nenaredi poicija? Povrhu vsega pa bi še mu v mojem slogu dodal, da je to za samoobrambo!