hišni rač. prikolpljen na prenosnik

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
Pozdravljeni

Da čisto na kratko in enostavno vprašam...ali je možno da bi priklopil hišni računalnik (kišta brez monitorja) preko vga kabla na prenosnika in bi lahko uporabljal (sistem) hišni rač. ?

Vga kabel iz hišnega sem dal v prenosnika in nič..

kakšna rešitev?

Hvala
Lp
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Preko vga sigurno ne. Če imaš na hišnem video out na grafični in na notebooku video in (kar pa močno dvomin) bi šlo.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Težka bo, še zlasti preko vga.
Edina možnost, da bi sliko navadnega računala videl na laptopu je pomoje, da kupiš tv tuner za laptopa (pcmcia ali usb) in preko video izhoda (ki ga grafična na navadnem računalu upam da ima) povežeš na tv tuner od laptopa in tam vidiš sliko.
To je sicer dokaj draga ideja in je pomoje ceneje vzet en monitor za to navadno računalo.

lp
Peter
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
to bi rad samo za priložnostni čas dokler ne nabavim neki pametni lcd...



notebooka imam toshibo 10x (nov model, grafična 256mb), hišni pa je kar star - athlon 2600+, grafična je ati radeon 9200-128mb...



lp

p.s. na hišnem imam tv tuner če kaj pomaga...



se pravi preko vga ni variante?
 
Nazadnje urejeno:

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Če ju imaš povezana v mrežo, lahko uporabiš....



Eh, bulek: remote desktop...
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Zmotil sem se. Najprej sem napisal "extended desktop" namesto "remote desktop". Torej z remote desktop (oddaljeno namizje) lahko upravljaš s tem računalnikom.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
Citat:
Uporabnik alcazar pravi:
Zmotil sem se. Najprej sem napisal "extended desktop" namesto "remote desktop". Torej z remote desktop (oddaljeno namizje) lahko upravljaš s tem računalnikom.

mi lahko prosim malo bolj podrobneje napišeš kaj moram narediti
redface-1.gif
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
hvala...samo zdaj spet problem..ne morem se točno spomniti imena hišnega rač., pa tudi če vnesem neko ime me vprasa za geslo in uporabniško ime...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.933
825
113
Ja, ampak za inštalacijo pa bo moral en monitor nekje poiskat.
Če bo pa že to naredil, potem pa lahko tudi mrežo uštima in uporablja remote desktop.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
sem poskušal...pa mi ne prime...kaj je mogoče kaj narobe ker imam preko wirelessa?

tega tightVNC sem inštaliral na prenosniku...



kaj vpišem tam pod VNC server?



vbistvu mi je (TightVNC Server) izpisal moj dodeljen IP od wirelessa (192.168.0...)...kaj pa zdaj?to je to-povezano? kako pa zdaj lahko vidim namizje od hišnega rač.?



HVALA
 
Nazadnje urejeno:

Camper

Zelenc'
15. sep 2007
7
0
1
Kako se že reče tistim stikalom (KV switch če se ne motim), ko imaš dva (ali več, odvisno od stikala ) računalnika na enem monitorju (lahko tudi miš in tipkovnico) ? Tudi sam ga uporabljam, vendar je zakopan nekje v gnezdu kablov pod mizo, zato ga zdajle nevidim.

l.p.
Andrej
nahrung002.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.933
825
113
Na računalniku (tistem brez monitorja) inštaliraš VNC server, na prenosniku
pa poženeš VNC viewer (in vpišeš IP od serverja).
Če ne dela, je verjetno kakšen požarni zid na serverju kriv. Izklopi ga.
IP od serverja pogledaš na ikoni od povezave, ali pa Start->Zaženi->cmd->ipconfig
 

Blaz

Pripravnik
4. avg 2007
353
0
16
Ja za te zadeve nastimat, ga lahko zacasno priklopis tui na kak TV ..