Hipotenzija

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Je mozno, da je nizek krvni tlak posledica spremembe zivljenja praktično čez noč (reden šport, nič več alkohola, malo mastne hrane, nic več kofeina in podobno,..šok za telo?) ali to v mojih letih (tri desetletja) kaze predvsem na začetek kaksnega bolezenskega stanja?

Od najstniskih let 130/85 (povprecje), danes, tricetrt leta od spremembe stila zivljenja, 110/55 (povprecje). Kar je za kakšno zensko normalno, meni tako nizek tlak predstavlja veliko oviro. Omotice, motnje koncentracije..zvecer je slabse kot zjutraj. Odkar imam zelo stresno sluzbo bi si mislil, da bo bolje ampak je se slabse.

Je normalno, da imam po tricetrt urnem teku, 5min po teku RR komaj 120/60 in potem gre samo se navzdol.
Krvni sladkor zjutraj na tesce je med 3.8-4.5, hemogram ni razen povisanega hemoglobina pokazal nicesar. EKGja še nisem sel delati.

Kaj je najpogostejsa bolezen, ki vlece za seboj taksen nizek pritisk, ker skoraj tezko verjamem, da telesu tako dobro godi, da bi se spravilo v stanje polhibernacije.
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Premalo soli v hrani, premalo vnosa tekočin, ortostatska hipotenzija (slaba odzivnost simpatičnega živčnega sistema na spremembe krvnega tlaka).

Kaj drugega pa pri tej starosti in domnevno zdravem življenjskem slogu skoraj ne bi rekel, da bi lahko bilo.

Si naenkrat povsem opustil pitje kave?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Koliko tekočine pa popiješ dnevno? Drugače pa nimaš nobene bolezni po moje. Malo več pij pa kupi si kompresijske nogavice. Popij kakšno izotonično pijačo (isostar...).

Verjetno pa tudi stres svoje naredi
smile-1.gif
Ker tvoj krvni pritisk sploh ni nizek je normalen, menim da so težave psihične narave, zakaj si se sploh odločil menjati življenjski stil ? Lahko pa je kombinacija obojoega, samo da si pač navajen na višji krvni pritisk.

LP
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Ja meni je tole cisto prenizek pritisk, se je dogajalo, da sem dozivljal blackout v kaksnem nakupovalnem centru in podobno. Je huje proti veceru kar se mi zdi nenavadno.
Tekocine pijem kar dovolj, vecinoma samo se vodo in malinovc. Morda premalo soli.

Kave niti nisem pil veliko. Se veliko huje, 0.5l - 1l kokakole na dan in to taprave, ne light
smile-1.gif
Tudi z alkoholom sem nehal naenkrat. Clovek ne more verjeti kako se telo privadi na samo nekaj piv cez teden. Bo kar drzala statistika, da nas je 80% slovencev pijancev.

Ortostatske hipotenzije skoraj nimam.

Najbrz se bo treba privaditi. Upam samo, da se kaj ne kuha v ozadju. Sem ravno taprav kandidat (starostno) za kaj kronicnega
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.711
6.294
113
S kokakolo sem mel tudi jaz tezave. liter in pol na dan je slo brez problema
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Si imel tudi tezave pri odvajanju odvisnosti od kokakole? Moramo kaksen klub ustanoviti za samopomoc.
smile-1.gif
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
My name is Trigger and i am cocaholic
grin1.gif


Glede avtorja teme......... .

Nekaj podobnega se je tudi meni zgodilo ob poizkusu prenehanja z kavo. Ker ima "baje" kokakola dokaj visoko vsebnost kofeina je to lahko nekaj podobnega.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.711
6.294
113
v bistvu sem mel ja... =) ne vem...mogu sm jo spit vsaj 2x 0,5l dnevno....sam nekak je slo se odvadit =)