hipotekarno posojilo za nepremičnino

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
ima kdo kakšne izkušnje kako pridobiti hipotekarni kredit za nepremičnino. Ali je možno zastaviti nepremičnino, ki jo kupuješ ter kako to izpeljati, verjetno je banki treba nekako dokazati, boš res kupil tisto:) kakšna predpogodba.... nevem ..
kolikšne so obrestne mere itd...
bilo bi cca 150-180k € za max 5let.
 
Nazadnje urejeno:

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
150-180k € za 5 let je nemogoče, saj si plačilno nesposoben to plačevat mesečno, razen če nimaš plače 40-50k € na mesec
wink-1.gif

Drugače gledajo tvojo plačilno sposobnost, ponavadi je 3 al 6 mesečni euribor + njihov pribitek ki znaša tam od 1 do 2% odvisno kako se zmeniš in kake bonitete imaš na banki. Drugače ja na podlagi predpogodbe, pogodbe banka izplača prodajalcu denar na njegov TRR. Nekatere banke financirajo samo do 70% vrednosti, nekatere pa tudi do 100%, odvisno od banke do banke. Najbošlje ti je da vzameš 3 plačilne liste pa greš od banke do banke pa boš hitro vedel na čemu si
wink-1.gif
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
mesečni obrok pri 150 tisoč za pet let pride okrog 3.000 evrov. tko da neki nepredstavljivega to ni, sploh pa ne rabš met 40 jurjev plače za to.
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
hipotekarnih kreditov verjetno v sloveniji še vedno ni.....če pa kdo ve kje pa naj javi.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik jh07 pravi:
hipotekarnih kreditov verjetno v sloveniji še vedno ni.....če pa kdo ve kje pa naj javi.

v bistvu so samo se jih ne reklamira. pa se zelo neugodni so.

jaz sem recimo dobil denar za obnovo kao po zelo ugodni obrestni meri, ceprav sem se v startu zanimal za hipotekarnega ....
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
kako pa se reče če ti, da npr banka posojilo katerega zavaruješ z nepremičnino??
razen če te moti ker je v naslovu teme kredit in ne posojilo....
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik tommas pravi:
kako pa se reče če ti, da npr banka posojilo katerega zavaruješ z nepremičnino??
razen če te moti ker je v naslovu teme kredit in ne posojilo....

pod hipotekarno posojilo naj bi se stelo posojilo pri katerm je garancija, da bos vrnil denar samo plomba banke na zemljiski knjigi in ne tudi tvoja placa....

ampak takega zelo tezko dobis, ker baje zakon takih posojil ne dovoli. orion kao ....
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
vidim da še vedno ne ločite kaj je to hipotekarni kredit in kaj je kredit z zavarovanjem v obliki (hipoteke).

14 dni nazaj sem jemal kredit in ga vzel 120.000EUR. Hotel sem hipotekarni kredit , ki pa ga ni imala nobena banka
(ne Hypo, ne unicredit, ne VB, ne NLB, ne hitrikrediti.si)

Hipotekarni kredit je kredit pri katerem se ne gleda kreditne sposobnosti vendar samo vrednost zastavljene predmeta.
Pri nas pa banke ponujajo tako imenovane stanovanjske kredite pri katerih mora biti stranka kreditno sposobna , kredit pa zavaruje z zastavo predmeta.

In sam sem mel možnost kupit 2 stanovanja pa nisem dobil kredita ker nisem kreditno sposoben (za banke). Tako sem kupil samo enega.

In ja nobena banka mi ni hotela dati 100.000 eur kredita za nakup nepremičnine v vrednosti 190.000EUR.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik jh07 pravi:
vidim da še vedno ne ločite kaj je to hipotekarni kredit in kaj je kredit z zavarovanjem v obliki (hipoteke).

14 dni nazaj sem jemal kredit in ga vzel 120.000EUR. Hotel sem hipotekarni kredit , ki pa ga ni imala nobena banka
(ne Hypo, ne unicredit, ne VB, ne NLB, ne hitrikrediti.si)

Hipotekarni kredit je kredit pri katerem se ne gleda kreditne sposobnosti vendar samo vrednost zastavljene predmeta.
Pri nas pa banke ponujajo tako imenovane stanovanjske kredite pri katerih mora biti stranka kreditno sposobna , kredit pa zavaruje z zastavo predmeta.

In sam sem mel možnost kupit 2 stanovanja pa nisem dobil kredita ker nisem kreditno sposoben (za banke). Tako sem kupil samo enega.

In ja nobena banka mi ni hotela dati 100.000 eur kredita za nakup nepremičnine v vrednosti 190.000EUR.

pa si igral na odprte karte? da bos dobil najemnino? da se ti bo boniteta povisala?
si uporabil kaksnega poroka?

pa se malo off topic .... se stanovanja se vedno splacajo kot investicija? ker to kar jaz gledam po oglasih je samo navita cena in 40 let stara stanovanja ....
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Pa tukaj ni toliko težava v bankah kot v našem sodnem sistemu. Veliko prevečkrat se namreč zgodi, da potem zaradi bedastih zakonov zadeva na sodišču pade v vodo ker se stranka izgovarja, da bi pa na banki že lahko vedeli da bo težko plačvela s tako malo plačo,..... Sodišče pa mu žal pritrdi ker se kot fizična oseba tretira v primerjavi z banko kot šibkejša oseba. In tako se lahko banka obriše pod nosom za razliko dolga, ki je ni pokrila s prodajo nepremičnine.
Da ne govorimo o tem kako dolgo traja, da uspeš pridobiti zastavljeno nepremičnino v posest in jo dejansko prodaš.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:

Da ne govorimo o tem kako dolgo traja, da uspeš pridobiti zastavljeno nepremičnino v posest in jo dejansko prodaš.
No, kako dolgo?
V moji pogodbi je noter klavzula, da je banka s podpisanim notarskim zapisom in če so izpolnjeni pogoji (neodplačilo kredita) direktna lastnica stanovanja, brez kakršnihkoli uradnih postopkov. Vsaj tako sem jaz to razumel.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
A to pomeni, da sploh ni v ZK vpisano, da imajo oni pravico do tvoje nepremicnine, ampak imate to urejeno samo v pogodbi ?
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
seveda se da vzet na finančni lizing. v mislim da imaš prejšnji izdaji tednika dobro jutro, primer lizing proti hipoteki. poglej si. baje se ga hitreje dobi, obroki so skoraj isti, razlika je mislim da samo pri stroških odobritve
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Kako pa zgleda (če sploh), da vzameš stanovanje na lizing. A to sploh obstaja?
rolleyes-1.gif


lp

financni lizing obstaja tudi za nepremicnine. ce je kupec pravna oseba ni nobenega problema, problem se pojavi, ce je kupec fizicna oseba. ta teden imam 2 srecanja na to temo in javim rezultate. jaz imam problem, ker mi placa ne dovoljuje ne vem kaksenga obroka leasinga (kredita sploh ne
smirk-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
A to pomeni, da sploh ni v ZK vpisano, da imajo oni pravico do tvoje nepremicnine, ampak imate to urejeno samo v pogodbi ?
Pardon, sem izgleda vzel slabšo varijanto
wink-1.gif
.
V ZK sem jaz vpisan kot lastnik in hkrati s tem je bila tudi vpisana hipoteka od banke. V notarskem zapisu za kredit pa je navedeno, da upnik LAHKO izterja svojo terjatev neposredno v izvršilnem postopku, z rubežem in prodajo premičnega in nepremičnega premoženja. Torej, kolikor sem razumel, dokažejo, da niso izpolnjeni dogovorjeni pogoji in LAHKO prodajo stanovanje. Seveda pa niso lastniki, sem se narobe izrazil.
redface-1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
A to pomeni, da sploh ni v ZK vpisano, da imajo oni pravico do tvoje nepremicnine, ampak imate to urejeno samo v pogodbi ?
Pardon, sem izgleda vzel slabšo varijanto
wink-1.gif
.
V ZK sem jaz vpisan kot lastnik in hkrati s tem je bila tudi vpisana hipoteka od banke. V notarskem zapisu za kredit pa je navedeno, da upnik LAHKO izterja svojo terjatev neposredno v izvršilnem postopku, z rubežem in prodajo premičnega in nepremičnega premoženja. Torej, kolikor sem razumel, dokažejo, da niso izpolnjeni dogovorjeni pogoji in LAHKO prodajo stanovanje. Seveda pa niso lastniki, sem se narobe izrazil.
redface-1.gif

kolikor je meni znano so vse pogodbe (banka-kredit-upnik-nepremicnina) narejene tako, da ob nespostovanju pravil s strani upnika lahko banka zacne izvrsilni postopek TAKOJ in ji ni treba nic dokazovati. izvrzbo pa tezko spodbijas.
ampak to, da ne spostujes pravil igre (beri, da ne placujes obrokov), te morajo nekajkrat opozoriti s priporoceno posto.
tako da ves, da se nekaj dogaja.

ce igras posteno se nimas cesa bat. nic ti ne bodo rubili.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik ericks pravi:

kolikor je meni znano so vse pogodbe (banka-kredit-upnik-nepremicnina) narejene tako, da ob nespostovanju pravil s strani upnika lahko banka zacne izvrsilni postopek TAKOJ in ji ni treba nic dokazovati. izvrzbo pa tezko spodbijas.
ampak to, da ne spostujes pravil igre (beri, da ne placujes obrokov), te morajo nekajkrat opozoriti s priporoceno posto.
tako da ves, da se nekaj dogaja.

ce igras posteno se nimas cesa bat. nic ti ne bodo rubili.

[/QUOTE]
Točno tako. Meni se zdi čisto fer, če pa kdo kalkulira na kakšno pobiranje zavojev pa naj.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Saj to je ok, ampak zaradi naših sodišč še zmeraj traja sto let da v izvršilnem postopku dobiš pravdo. Potem pa je treba stanovanje še prodat, kar je spet svojevrstni podvig če je kreditojemalec not, če pa tožiš da zadevo pridobiš v svojo posest pa zna trajat nekaj let. Ni preprosto.
LEasing je dejansko rešitev. V uporabi je veliko za fizične osebe in tudi pravne osebe. Razlike v OM med kreditom in leasingom praktično ni. Tudi v stroških odobritve bi moral biti leasing načeloma cenejši (če upoštevaš vse stroške). Pri leasingu je pri večini leasing hiš tako, da ti je v stroških odobritve vštet tudi strošek prodajne pogodbe s prodajalcem,..., pri kreditu pa imaš poleg stroška odobritev še notarske stroške za hipoteko, pa strošek za odvetnika, ki ti pripravi prodajno pogodbo, vse to skupaj ponavadi znaša več kot je osnovni strošek za leasing. Edino pri rabljenih nepremičninah je lahko leasing nekaj dražji, saj moraš plačat 2% Davek na promet nepremičnin enkrat več (prodajalec>leasing hiša - plača prodajalec; leasing hiša>ti plačaš davek ti).