(hiper)inflacija se bliža?

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... Kaj, sej tudi jest sem vedno tankal za 50 ... 50 par, 50Ndin, 50 mark, 50 tolarjev, 50€ zdaj in jutri* za 50/10000 BitKojn-a :evil: :valjamse: .... "na Zapadu ništa novo" ("Novo Vrijeme" - Buldožer) ... isto sr*nje :bonk
-------------------------------------------------------
Soc.Med™.Un-Lock = zalmos.com
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kje ste zdaj tista skupina bedakov, ko smo nekaj mesecev nazaj debatirali v eni temi in se za vas ni nič podražilo in ko sem vam rekel da se bo v naslednje pol leta vse grdo podražilo ste se smejali? Se še vedno ni?
Saj so tudi plače šle za 30% gor, da se lažje preživi to kovid krizo.

Sicer pa imam občutek, da je inflacija samo v Sloveniji. Zadnje pol leta sem 4000eur pustil v Avstriji, kjer je isto pohištvo in jeklene cevi za nadstrešek bilo 20-40% ceneje kot pri nas. Pa še natankal sem vedno za 15eur ceneje poln kesl.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

netko

Guru
25. jul 2007
6.742
2.098
113
Saj so tudi plače šle za 30% gor, da se lažje preživi to kovid krizo.

Sicer pa imam občutek, da je inflacija samo v Sloveniji. Zadnje pol leta sem 4000eur pustil v Avstriji, kjer je isto pohištvo in jeklene cevi za nadstrešek bilo 20-40% ceneje kot pri nas. Pa še natankal sem vedno za 15eur ceneje poln kesl.
V kateri avto pa si tankal 150 litrov
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Saj so tudi plače šle za 30% gor, da se lažje preživi to kovid krizo.

Sicer pa imam občutek, da je inflacija samo v Sloveniji. Zadnje pol leta sem 4000eur pustil v Avstriji, kjer je isto pohištvo in jeklene cevi za nadstrešek bilo 20-40% ceneje kot pri nas. Pa še natankal sem vedno za 15eur ceneje poln kesl.

30% so šle plače gor? Res? Kje, komu? 30% v kakšnem času? V zadnjem letu? Res?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
30% so šle plače gor? Res? Kje, komu? 30% v kakšnem času? V zadnjem letu? Res?
Izračunaj si na podlagi zneska, ki je šel za covid dodatke, pa povprečne plače, kjer covid dodatki niso zajeti. Je pa posameznikov problem, če ni bil pri pipici, kjer so polnili žepe.
Eni so mesečno pač prejemali par jurjev, eni pa nič. Važno pa je itak zgolj statistično povprečje, koliko se je ljudem izboljšal standard.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Aja spet preveč googlaš? Si teoretik, tudi prav ja. Večini navadne "raje" se ni nič spremenilo. Če pa je to privatnik počrpal pa je seveda njegova stvar. Ampak razen privatnikov obstjajo tudi "običajni" ljudje" ki pa razen bonov niso bili deležni nekih bonitet. Nevem o kakšni pipici govoriš ti za običajnega delavca ki v Henklu pakira šampone.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Meni, pa še se obeta povišanje.
Super, tebe sicer ne poznan in ne vem kako cenjen in iskan kader si ampak večini ljudem se plača ni zvišala. Malo prej sem bil v lokalu na pijači z CNC operaterjem ter prodajalcem navtične opreme in se jima plača v zadnjem letu ni povišala, kaj šele 30%. Bom pa še vprašal dobrega prijatla ko pride z dopusta, ta zaposluje cca. 60 ljudi pa naj pove kaj se je spremenilo od lanskega aprila kar se plač tiče.

PS:. Pa ne mi zdaj mešat tistih ki so bili deležni koronskega dodatka zaradi "rizičnega" dela.