Hinavščina in pokvarjenost portala 24ur

erikson

Guru
25. avg 2007
21.475
5.473
113
Aktivistka Alenka Arko je otvorila predvolilno obdobje.


Nedavno so bili objavljeni podatki iz mednarodne raziskave o pouku državljanske vzgoje, ki je pri slovenskih učencih osmih razredov v letu 2022 pokazala upad vedenja in državljanske ozaveščenosti. Leta 2022 se je kar 48 odstotkov fantov strinjalo ali povsem strinjalo s trditvijo "Moški so bolje usposobljeni za politične voditelje kot ženske". Zanimivo, da se je s to trditvijo strinjalo tudi 12 odstotkov deklet. 30 odstotkov fantov se je strinjalo ali zelo strinjalo s trditvijo, da se ženske ne bi smele ukvarjati s politiko.

Spomnim se politika izpred let, ki je najprej kar hitro napredoval, potem se mu je nekako zaustavilo, danes se ga razen mene verjetno ne spomni nihče več. V spominu mi je ostal, ko je deloval na mestni ravni in je bil zelo proti gradnji džamije v Ljubljani. Ker da je to tudi lahko nevarno. Na vprašanje, od kod mu to, je odgovoril, da mu je to povedal kolega, "ki bere tudi časopise v tujih jezikih".

Naša strokovnjakinja za podnebje Lučka Kajfež Bogataj je po zadnjem podnebnem vrhu v Dubaju opozorila, četrtina človeštva bo v prihodnjem letu šla na volišča. Če jih bo veliko volilo desnico, bo to slabo za okolje.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.209
680
113
Zakaj bi se Evropejci zaradi globalnema segrevanja odpovedali udobju, med tem ko v Afriki/Kitajski/Aziji kurijo drva/premog za ogrevanje in kurjavo?
Zakaj bi mi imeli višje davke, da bomo podpirali neke migracije in integracije s čolni iz Afrike, ker bo baje zmanjkalo delovne sile v Evropi? Kje so pa ostali EU narodi, ki še niso v uniji?
Zakaj bi imeli drago zdravstvo, če tisti , ki plača 1000€ v blagajno in drugi ki plača 150€ imata enake pravice in čakalne vrste?
Zakaj je srednji razred bolj obdavčen kot višji, ki denar parkira v davčnih oazah in podjetjih v tujini?
Zakaj moramo biti Evropejci bolj strpni kot so drugo strpni do nas? Zakaj ne "EU first"?
Zakaj drugi lahko izkoriščajo evropsko dobroto v zameno pa nam vrnejo extremizem?
Zakaj moramo uvajati prisilne kvote v šole, uprave,... zavoljo enakosti spolovm saj nas to dela preprosto nekonkurenčne?
Zakaj imamo vsi enake pravice hkrati pa zelo različno prispevamo za blaginjo?
Zakaj so nam tako opravili možgane, da nas je sram evropskih vrednot in smo "proti Zahodu"?

Politika se lahko zahvali sama sebi, da ljudje volijo te skrajnosti. Enako kot Argentina, pol pa jokajo ko pride "populist" in "exstremist". In kot posledica so se začeli pojavljati najbolj radikalnih desničarji, ki po mojem mnenju niso nič dobrega za Evropejce in ostale narode, klasični populisti, ki so zelo podobni trenutnim levim extremistom, ki nam uvajajo agendo, ki zatira naše udobje in varnost na račun kapitala in enakosti, ki je ni in tudi nikoli ne bo. Ne v naravi ne v družbi.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.416
113
Zakaj bi se Evropejci zaradi globalnema segrevanja odpovedali udobju, med tem ko v Afriki/Kitajski/Aziji kurijo drva/premog za ogrevanje in kurjavo?
Zakaj bi mi imeli višje davke, da bomo podpirali neke migracije in integracije s čolni iz Afrike, ker bo baje zmanjkalo delovne sile v Evropi? Kje so pa ostali EU narodi, ki še niso v uniji?
Zakaj bi imeli drago zdravstvo, če tisti , ki plača 1000€ v blagajno in drugi ki plača 150€ imata enake pravice in čakalne vrste?
Zakaj je srednji razred bolj obdavčen kot višji, ki denar parkira v davčnih oazah in podjetjih v tujini?
Zakaj moramo biti Evropejci bolj strpni kot so drugo strpni do nas? Zakaj ne "EU first"?
Zakaj drugi lahko izkoriščajo evropsko dobroto v zameno pa nam vrnejo extremizem?
Zakaj moramo uvajati prisilne kvote v šole, uprave,... zavoljo enakosti spolovm saj nas to dela preprosto nekonkurenčne?
Zakaj imamo vsi enake pravice hkrati pa zelo različno prispevamo za blaginjo?
Zakaj so nam tako opravili možgane, da nas je sram evropskih vrednot in smo "proti Zahodu"?

Politika se lahko zahvali sama sebi, da ljudje volijo te skrajnosti. Enako kot Argentina, pol pa jokajo ko pride "populist" in "exstremist". In kot posledica so se začeli pojavljati najbolj radikalnih desničarji, ki po mojem mnenju niso nič dobrega za Evropejce in ostale narode, klasični populisti, ki so zelo podobni trenutnim levim extremistom, ki nam uvajajo agendo, ki zatira naše udobje in varnost na račun kapitala in enakosti, ki je ni in tudi nikoli ne bo. Ne v naravi ne v družbi.
Ljudje nismo (rojeni) enaki.
Če smo enaki, nismo svobodni.
Če smo svobodni, nismo enaki.
(A. Solženicin)
.
Solženicin je z izkušnjo komunistične SZ vedel o čem govori.
In meni gre na bruhanje, ko nam vsepovsod težijo z enakostjo!?!
Včasih se je govorilo o enakopravnosti, s katero ni nič narobe, ampak dandanes žal ni več "moderna".
To utrujenje z enakostjo je pot naravnost v diktaturo, oz. saj smo že tam.
In seveda so z enakostjo najglasnejši tisti, ki si želijo prilastiti sadove tujega dela.
Moramo to res ponavljati?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ljudje nismo (rojeni) enaki.
Če smo enaki, nismo svobodni.
Če smo svobodni, nismo enaki.
(A. Solženicin)
.
Solženicin je z izkušnjo komunistične SZ vedel o čem govori.
In meni gre na bruhanje, ko nam vsepovsod težijo z enakostjo!?!
Včasih se je govorilo o enakopravnosti, s katero ni nič narobe, ampak dandanes žal ni več "moderna".
To utrujenje z enakostjo je pot naravnost v diktaturo, oz. saj smo že tam.
In seveda so z enakostjo najglasnejši tisti, ki si želijo prilastiti sadove tujega dela.
Moramo to res ponavljati?

to so gesla francoske revolucije

Liberté, égalité, fraternité

https://sl.wikipedia.org/wiki/Liberté,_égalité,_fraternité
s tem, da je to pač treba razumet v duhu časa in tale egalite je v bistvu mišljen kot enakopravnost in ne enakost

ampak, dons so drugi časi in smo vsi enaki... razen tistih, seveda, ki so bolj enaki... ampak, ti so vedno bili, edin zdej jih je vedno več...
še mal pa bomo vsi, pol gremo pa lahko nov krog :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.209
680
113
Enakopravnost je vrednota, ki jo moramo branit in negovat. Enakost je propad kot je bil socializem. In te , lepo rečeno, res neumni levičarji sanjajo enakost in so tako neumni, da najbrž kljub študiju na FDV ne razumemo razlike med pojmi v praksi. Človeštvo je kot narava, kjer velja zakon močnejšega in prilagodljivešega. Vcepili pa bi nam radi, da to ni dobro za družbo Evrope, ker tekmovalnost je slaba za nas in ljudi izven Evrope, saj so bogi in jih izkoriščamo. WTF?!?!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Ne vem, če sem malo baraba, mene nič ne gane, da nekdo cel dan zlufta za nič in živi v napol šotoru.

Evropa boleha za patološkim altruizmom, posledica je, da s tem škodi sebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis in Kamele0N
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Kje so pa ostali EU narodi, ki še niso v uniji?
Prav dosti jih ni ostalo izven, če not štejemo tiste, ki jih že 30 let podjebavajo iz Bruslja s potrebnimi reformami, ki jih ena država v vojni z levo roko izpolni v enem letu.

Torej: Belorusi, Rusi in Turki, ostali pa itak nočejo not - Švicarji, Norvežani, Islandci ali pa so izstopili - Britanci. ;)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.994
9.116
113
39
MB
Zakaj bi se Evropejci zaradi globalnema segrevanja odpovedali udobju, med tem ko v Afriki/Kitajski/Aziji kurijo drva/premog za ogrevanje in kurjavo?
Zakaj bi mi imeli višje davke, da bomo podpirali neke migracije in integracije s čolni iz Afrike, ker bo baje zmanjkalo delovne sile v Evropi? Kje so pa ostali EU narodi, ki še niso v uniji?
Zakaj bi imeli drago zdravstvo, če tisti , ki plača 1000€ v blagajno in drugi ki plača 150€ imata enake pravice in čakalne vrste?
Zakaj je srednji razred bolj obdavčen kot višji, ki denar parkira v davčnih oazah in podjetjih v tujini?
Zakaj moramo biti Evropejci bolj strpni kot so drugo strpni do nas? Zakaj ne "EU first"?
Zakaj drugi lahko izkoriščajo evropsko dobroto v zameno pa nam vrnejo extremizem?
Zakaj moramo uvajati prisilne kvote v šole, uprave,... zavoljo enakosti spolovm saj nas to dela preprosto nekonkurenčne?
Zakaj imamo vsi enake pravice hkrati pa zelo različno prispevamo za blaginjo?
Zakaj so nam tako opravili možgane, da nas je sram evropskih vrednot in smo "proti Zahodu"?

Politika se lahko zahvali sama sebi, da ljudje volijo te skrajnosti. Enako kot Argentina, pol pa jokajo ko pride "populist" in "exstremist". In kot posledica so se začeli pojavljati najbolj radikalnih desničarji, ki po mojem mnenju niso nič dobrega za Evropejce in ostale narode, klasični populisti, ki so zelo podobni trenutnim levim extremistom, ki nam uvajajo agendo, ki zatira naše udobje in varnost na račun kapitala in enakosti, ki je ni in tudi nikoli ne bo. Ne v naravi ne v družbi.

najbolj hecno je, da folk izvoli to. pol že to vse želi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
V roku nekaj ur je sramota od našega premierja postavljena že čisto na dno portala. Stavim ledvico, da bi Janša bil v rdečem okvirčku še vsaj 2 dni.
1702971481369.png


Seveda komenitranje onemogočeno, da slučajno kdo preko spleta nebo okaral sončnega kralja.

Bruhhhh...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.475
5.473
113
Bo pa že čez dve leti vlak iz Maribora prišel v Ljubljano v 90 minutah.

Z vlakom iz Maribora v Ljubljano v manj kot 90 minutah že čez dve leti?​

 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.175
3.097
113
V roku nekaj ur je sramota od našega premierja postavljena že čisto na dno portala. Stavim ledvico, da bi Janša bil v rdečem okvirčku še vsaj 2 dni.
Poglej priponko 77821

Seveda komenitranje onemogočeno, da slučajno kdo preko spleta nebo okaral sončnega kralja.

Bruhhhh...
Kam lahko pohvale spišemo?
Tu na Alterju ne doseže širokih ljudskih množic. Ni pravega glasu ljudstva.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.475
5.473
113
EU volitve bo na POP TV pokrivala najbolj zanesljiva aktivistka. Ker je zelo pomembno, da se Evropa ne obrne na desno.


Pol leta po ukinitvi oddaje smo govorili z Alenko, ki jo bomo kmalu lahko spet videli v vlogi voditeljice. "Gotovo je težko kar odklopiti po 22 letih, a sem pripravljena na nove zmage. Vsak teden za 24ur.com napišem kolumno, ustvarjam podkaste in spremljam dogajanje v Evropski uniji, zato tudi večkrat potujem v Bruselj. Pripravljam tudi enkratno daljšo oddajo, ki bo govorila o tem, kaj za nas naredi Evropska unija," je za Žurnal24 povedala Arko, ki jo bomo pred kamero, v voditeljski vlogi tako ponovno lahko videli spomladi. "Alenka Arko se med drugim posveča pripravam na prihajajoče evropske volitve, ki so izjemnega pomena tudi za Slovenke in Slovence. V ta namen bo pripravila posebno oddajo, ki bo osvetlila pot bruseljskega denarja do uporabnikov in pokazala, katere številne slovenske projekte smo ustvarili tudi s financiranjem iz EU. Oddaja bo na sporedu v spomladanskih mesecih," je za Žurnal24 potrdil Pop TV.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
In to seveda nima nobene veze s češkimi lastniki, ki dobičke s Pro Plus načrtno preusmerjajo drugam.
 
  • Haha
Reactions: tomi

tomi

Guru
1. sep 2007
17.994
9.116
113
39
MB
sej pa jih nazaj v propagando opcije, ki jim le te zagotavlja. vse štima.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Mene bolj zanima, kaj je zakrivil Branko Čakarmiš? Najprej je bil urednik zabavnega programa, potem direktor POP TV, nakar generalni direktor Pro Plus, sedaj je pa spet urednik zabavnega programa.