Hi Fi Audio - kotiček o avdio opremi

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Testi so čisto subjektivna zadeva. Individualno si lahko ceneje sestaviš boljši zvok. Včasih si lahko zelo razočaran nad tem kar ti testi ponujajo. Pa obvezno na probo prinest kak CD, al pa vsaj lossless streaming, če prideš tam z YT na BT povezavi, potem je vseeno kaj kupiš. Drugače 2.0 za jurja je tole, seveda z ustreznimi zvočniki, brez test namigovanja

Imas prav, testi so subjektivni, ampak kaj drugega je tvoj zapis kot subjektivna ocena? Nimam nic proti audiolabu, verjamem da je OK, ampak renominiramo ime se ne pomeni tudi dovrsenega produkta. Ne namigujem na nic, ma recimo Hegel H95


Ali Rega IO


Saj je res, da meritve niso vse, pa vseeno pove veliko o tem, koliko truda je bilo vloženega v dizajn notranjosti in vezja.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Cherry so
Center pa je črn
Sem videl že na Bolhi. :) Imam trenutno 3.1 z 601s3 in LCRs3 (oboje črno), pa sproti iščem, če bi kje našel 602s3 (potencialno mogoče s2), da bi 601-ke prestavil nazaj. Sicer prostorskega zvoka dejansko ne rabim tako zelo, bi pa bila dobra stvar za dodatno razjezit boljšo polovico... :)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.612
1.240
113
Zakaj se cudite? Denon je vecinoma kar primerljiv s hiendom, 99posto folka ne slisi razlike med enim denonom z 200w po kanalu in dobrim dacom, v kakem pure ali direct modu in stereo priklopu...napram ojacevalcem ranga 5jurjev... Dejansko te zadeve sedaj zvenijo vrhinsko. In JA, iz teh specifikacij se da marsikaj razbrati. Ce gre frekvencni razpon do 50 ali 100kilo.....in ce je popacenje minimalno...potem si upam vzeti na slepo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.767
2.646
113
Ja tako kot je jezek napisal, jaz osebno ne slišim kakšne opazne razlike med naprimer dobro premišljenim sistemom za 2k in nečim za 10k. Sigurno pa vsak želi dobiti največ za svoj denar. Po drugi strani pa pri TVjih hitro vidm raziliko pri TVju za 700eur ali pa za 1500eur. Če pa mojo vprašaš pa tudi tu ni kakšne razlike.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zakaj se cudite? Denon je vecinoma kar primerljiv s hiendom, 99posto folka ne slisi razlike med enim denonom z 200w po kanalu in dobrim dacom, v kakem pure ali direct modu in stereo priklopu...napram ojacevalcem ranga 5jurjev... Dejansko te zadeve sedaj zvenijo vrhinsko. In JA, iz teh specifikacij se da marsikaj razbrati. Ce gre frekvencni razpon do 50 ali 100kilo.....in ce je popacenje minimalno...potem si upam vzeti na slepo.
Vrjetno zato, ker je 3XXX serija sedaj dražja kot nekaj časa nazaj 4XXX.

Jaz sem dal 3 leta nazaj (feb 2019) 1075€ za novega Denona 4500H. Je pa res, da je šlo v času korone vse občutno gor….
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Da obudim temo.
Ali kdo poseduje to zadevo. Ima vgrajen DAC in naj bi bila top zadeva za upgrade " starejse " tehnike.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Seveda ima vgrajen DAC, kako pa naj stream preko wifija spravi na preout. Vidim prvi problem, da je misljeno zadevo vtaknit na vhode direktno brez kabla. Kaj pa ce ne bo slo, ker razmaki niso ravno standardni pa se kak drugi vhod pokrije. Drugo pa je, da te wifi stream napravice vse rabijo tudi nek klient preko katerega lahko nekaj streamas. Ce klient ni ok, potem je to prej muka uporabljat kot kaj drugega. Ce nima se bt/airplay/chromecast fukncij je pa se bolj pohabljena zadeva in je boljse kaj drugega.
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Moj Onkyo je izdahnil... ponovno napaka na HDMI čipu. Prvotno so mi zamenjali ta čip v okviru vpoklica, sedaj menjava ni več ekonomsko rentabilna in tudi ne najdem koga, ki bi se želel tega lotiti.
Iščem sedaj rabljene stvari, nekaj v klasi, ki sem jo imel, do 300 EUR. Imam nagledane modele od Yamahe RX-V673, 775 in 679.
Zanima me če ima kdo izkušnje s temi receiverji, ali so znane kakšne serijske napake, kot na takratnih modelih od Onkya? Je kaj drugega boljša izbira, kot Yamaha?
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Hvala za posredovane linke. Pa kdo pozna prodajalca? Vidim, da ima več oglasov pa me zanima če ima tudi servis.