Hi Fi Audio - kotiček o avdio opremi

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Činč z televizorja v hišni kino. Bo najbolj enostavno.

Jest sem vzel qacustics M2 soundbase, ker ima izredno dober stereo zvok in ne pretrdi bas, kar je ponavadi rak rana hišnega kina. Sicer nima vgrajenega tunerja, radio poslušam preko TV (T2, tiste radiske postaje ko jih nudi poleg TV programov), ki so večinoma dovolj. Za kak drugi radio pa povežem gsm z BT.


ekvivalent tega soundbase (soundbar, na keterega postaviš TV) je model M3 v izvedbi klasičnega hišnega kina z vgrajenim subom. Če ti to bolj odgovarja. Cena enaka M2.

Za nekaj več soldov pa M4. Zelo dobra zadeva


Še mal reviewjew





V tem cenovnem rangu zelo solidne zadeve.

Z ločenim wooferjem je pa v tem rangu kak JBL bar 2.1 in 3.1pr nas popularen, pa je tudi OK
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
tud nov model 5.1 jbla bi dobil za tak denar.

igi žal ni več fm-a na soundbarih, tud na novih Philips ga ni več, novi načini poslušanja glasbe, pretočne storitve in podobno, vsaj s temi besedami razvoj opravičuje manjko, stranke bi si pa seveda to še vedno želele ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
nov model 5.1 jih tud več nima :cool: vidim da mata tud sub enak, tak da načeloma je verjetno res vseeno :)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
tud nov model 5.1 jbla bi dobil za tak denar.

igi žal ni več fm-a na soundbarih, tud na novih Philips ga ni več, novi načini poslušanja glasbe, pretočne storitve in podobno, vsaj s temi besedami razvoj opravičuje manjko, stranke bi si pa seveda to še vedno želele ...

Ja sej to mi je jasno glede fm-a. A pa da bi pa imel soundbar gor
nov model 5.1 jih tud več nima :cool: vidim da mata tud sub enak, tak da načeloma je verjetno res vseeno :)

Bom sel nekam poslusat tole. Ker se mi zdi tako ozek, da ne vem kako ven spravi nek soliden zvok. Nebi rad slabse kot imam sedaj :)
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Da ne odpiram nove teme...

Opažam, da zvočniki na novem TV-ju dajo precej malo od sebe (ne vem, a je kriv prostor oz. njegov volumen ali morda šparovnost proizvajalca TV), tako da imam namen kupiti nek soundbar, pa mi je v oči padel tale: https://www.mimovrste.com/sistemi-za-domaci-kino/samsung-hw-t550-en-zvocni-sistem . Je tole OK ali je kaj drugega v tem cenovnem rangu (za kakega desetaka dva bi se mogoče še stegnil, če je vredno). Sicer na forumu opažam, da niste najbolj navdušeni nad temi soundbari, ampak imam rad minimalizem (ne maram gore zvočnikov in kablov).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Jest imam tega. Vreden vsakega penija

 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Da ne odpiram nove teme...

Opažam, da zvočniki na novem TV-ju dajo precej malo od sebe (ne vem, a je kriv prostor oz. njegov volumen ali morda šparovnost proizvajalca TV), tako da imam namen kupiti nek soundbar, pa mi je v oči padel tale: https://www.mimovrste.com/sistemi-za-domaci-kino/samsung-hw-t550-en-zvocni-sistem . Je tole OK ali je kaj drugega v tem cenovnem rangu (za kakega desetaka dva bi se mogoče še stegnil, če je vredno). Sicer na forumu opažam, da niste najbolj navdušeni nad temi soundbari, ampak imam rad minimalizem (ne maram gore zvočnikov in kablov).

za dober zvok potrebuje zvočnik volumen, v nekaj cm debelem tvju tega volumna ni, you do the math :D
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
map, nekak mi (oblikovno) ne potegne, pa niti ne vem, kako oz. kam bi ga postavil.

Glede na to, da imam Philipsov TV, sem našel še en soundbar iz iste "hiše" za podoben denar kot zgoraj Samsung:

Pri Samsungu vidim, ima en HDMI priključek več - ima to kakšno (opazno) prednost?
Kako (s katerim kablom) je najbolje povezat tv in soundbar? S HDMI al optičnim kablom?
 
Nazadnje urejeno:

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Bolj težko bi ga gor postavil, ker imam TV na steni. :)

Nisem pa še ničesar kupil (so imele druge stvari prioriteto :) ) - mi je pa pred kratkim za precej dobro ceno ušel Samsung HW-T650.....

Me pa nekaj zanima (če bi mi kdo bolj po domače znal razložiti). Še vedno imam v izboru zgoraj omenjenega HTL3320/3325, sem pa opazil, da se za praktično isti denar dobi tudi TAPB405. Pa je, kljub temu, da ga tudi sam Philips cenovno malo višje pozicionira od prvega, tudi boljši (primerjava)? Ima sicer en kanal manj in manj izhodne moči, zato pa več opcij za prilagajanje zvoka.

Malo sem sicer še oko vrgel na TAPB603, ki ima še Dolby Atmos, ne vem pa, a se splača dodat še dobrih 100€ zanj (koliko sploh je vsebine, kjer pride do izraza)?

EDIT:
Eh, ravnokar opazil, da so v BB danes nazaj dvignili ceno za TAPB603, tako da odpade....
Sem pa opazil, da Telekom v svoji e-trgovini TAPB405 prodaja za precej smešno (nizko) ceno v primerjavi z drugimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Ker nisem podkovan v tej temi vprašam.

TV lahko oddaja zvok prek BT na nek mini stolp, ta pa potem prek kabla na 4 zvočnike?

Za Sound bar nimam možnosti potegnit kablov na željeno mesto.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Bolj težko bi ga gor postavil, ker imam TV na steni. :)

Nisem pa še ničesar kupil (so imele druge stvari prioriteto :) ) - mi je pa pred kratkim za precej dobro ceno ušel Samsung HW-T650.....

Me pa nekaj zanima (če bi mi kdo bolj po domače znal razložiti). Še vedno imam v izboru zgoraj omenjenega HTL3320/3325, sem pa opazil, da se za praktično isti denar dobi tudi TAPB405. Pa je, kljub temu, da ga tudi sam Philips cenovno malo višje pozicionira od prvega, tudi boljši (primerjava)? Ima sicer en kanal manj in manj izhodne moči, zato pa več opcij za prilagajanje zvoka.

Malo sem sicer še oko vrgel na TAPB603, ki ima še Dolby Atmos, ne vem pa, a se splača dodat še dobrih 100€ zanj (koliko sploh je vsebine, kjer pride do izraza)?

EDIT:
Eh, ravnokar opazil, da so v BB danes nazaj dvignili ceno za TAPB603, tako da odpade....
Sem pa opazil, da Telekom v svoji e-trgovini TAPB405 prodaja za precej smešno (nizko) ceno v primerjavi z drugimi.

Kaj pa zelis od soundbara? Samo da je nekaj boljse od tvja ali da je pa dosti boljse?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Ker nisem podkovan v tej temi vprašam.

TV lahko oddaja zvok prek BT na nek mini stolp, ta pa potem prek kabla na 4 zvočnike?

Za Sound bar nimam možnosti potegnit kablov na željeno mesto.

Ce ti tv oddaja zvok prek bt, potem ti bo delalo, le da ponavadi lahko pricakujes tezave, najveckrat lip sync problem, ki ga prek bt ne mores eliminirat, kvaliteta pa zavisi od vecih stvari, najvec od podprtih protokolov na sprejemni strani lahko in je cisto spodobna lahko pa slaba.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Kaj od tega vzeti, oz. v rangu do cca. 700 EUR?
Sony HT-ZF9
LG DSN10YG
Samsung Q900T

Soundbar bo namenjen večinoma za gledanje filmov, za poslušanje glasbe niti ne. Želim vsaj 3.1 sistem. Zadnja zvočnika nista pogoj.
Če se dobi kaj boljšega za ta denar se priporočam.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Jaz sem na koncu vzel Samsunga 900T, bila dobra cena na mimovrste. JE sistem 7.1.2, podpira Dolby Atmos in dts-x. Zaenkrat zadovoljen, woofer je celo premočan za moj pojme, cela bajta se trese...