H7, HID, LED....

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Za avto z H7 in lečami, kaj se montira da je več svetlobe, HID predvidevam da je preteklost, LED žarnice ? Iskušnje kdo? Legalno redvidevam da ni
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
HID ali LED. Samo pri LED pazi na kvaliteto, svetilnost, hlajenje LED modulov...
HID na kvaliteto trafotov in žarnic. Verjetno boš jemal z adapterjem za H7, kajne? Sam imam izkušnje z HID kitom.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Sam sem montiral H7 led na avto brez leč. Prvi problem ki se lahko pojavi (odvisno od izvedbe luči) je zadaj,saj je ventilator kar precej ven,tak da če je na luči pokrov je trrba premerit. Če je guma je lažje. Brez predelav in malo modificiranja nebo šlo.ze zaradi kabla. Svetloba več kot odlična,izgled še bolj.
Čeprav žarnice iz kitajske.
Problem so še barve,čeprav so te bile kao 4500K je še vedno precej modri odtenek. Zato se je po 1 tednu montiralo original nazaj,saj se z avtom veliko vozi v tujino. Legalno seveda ni. Tako da če se ne bojiš kazni priporočam. H8 led imam sam v skuterju zaenkrat nobeden nič vprašal.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
saj imam HID ,malo je sicer boljša svetilnost kot pri navadni halogenki, ravno moram menjat žarnico pa sem mislil da z LED kaj pridobim pa tudi žarnic nimajo več vsepovsod za HID., Pri led sem vide da imajo tudi neke trakove za hlajenje, imam občutek da imam premalo prostora za tisto žarnico z ventilatorjem
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Lahko malo obudim temo.
Rad bi kupil par žarnic in rabim predloge

kratke H7 : kupil Osram NB Laser
dolge H7: še original (predlogi?)
meglenke H11: rad bi kupil te LED https://www.mstyling.net/index.php?rout...

Mnenja predvsem o teh led H11? Ker sem za prejšni avto kupil ene h11 led za 9€ in so bile obup, pa še utripale so po 15min.

LED H7 še ni nič pametnega za v avte brez leče,ne ?

Gre se za avto brez leče
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Največje sranje od lamp na žalost povzročajo avtomobili z avtomatskimi dolgimi/kratkimi in matrix LED lučmi - vse original. Že po suhem te nabliskajo, po mokrem pa je zadeva že zelo nevarna... tu so seveda tudi ostali avti z razštelanimi halogenkami in pa poceni kitajskimi sranji v navadnih reflektorjih, ki so prav tako razštelani.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Možno, opažam pa, da novi clio sveti tko razpršeno da joj, zgleda, kot bi meli not neko sraje kitajsko, obup.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
V želji, da bi vam luči svetile bolje/dalje, pomislite na nas, ki vozimo proti vam, oziroma pred vami....razštelane luči zelo slepijo ostale udeležence v prometu.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Večina tovarniških LED je motečih, spoh ni nujno da so matrix. Preveč bela svetloba je modna muha, upam, da se navdušenje proizvajalcev poleže. Dejansko ni nič kaj bolje, kot china LED kit za 19 USD iz aliexpresa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Se strinjam. Kako lahko vsi po vrsti naredijo A-test, ce pa slepi za popizdit. Problem je ta, da ledice niso zasencene in svetijo direkt v ksiht. Ce bi pa en mulo to dal na svojega znizanega cliota 15 let nazaj, pa bi ga skoraj da ubili.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
648
624
93
cresh
Ne kupuj led zarnic za v luci brez leče. Preveč motiš ostale voznike.
Še romunski kombiji nimajo več hid-ov v lučeh, pa tudi led žarnic ne.

Pri tvojih ogledanih led zarnicah zna svetiti opozorilo na armaturi o pregorelih žarnicah (če imaš to opcijo v avtu)..

LP
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aja, sam eno vprašanje. A navadne žarnice (tista škatlica polna žarnic) so še zmeraj del obvezne opreme?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Se dobro, da ne potece rok trajanja in bi moral nove kupiti, kot prvo pomoc, ker imam namrec na avtu komplet spredaj in zadaj led zarnice vkljucno z glavnimi. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: TGV

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Če sklepam po tem kdaj so začeli razmišljati kam s starimi / pretečenimi kompleti prve pomoči bo zakonska problematika kompleta žarnic aktualna čez kakšnih deset let :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Malo sem raziskal : ker je bilo tole nazadnje obnovljeno 2013

"žarnice z žarilno nitko za najmanj polovico žarničnih mest podvojenih zunanjih svetlobnih in svetlobno–signalnih naprav in po eno žarnico z žarilno nitko za zunanja nepodvojena žarnična mesta, pri katerih je mogoča zamenjava samih žarnic"

bo pregovornih deset let kolikor pri nas traje obdelava predpisov že leta 2023.
Formulacija v bistvu že sedaj črta potrebo po famozni škatlici v primeru da ima vozilo vse na LED, problem je kako se bo to dokazovalo. Z novo rubriko v prometnem dovoljenju ? Ali pa bodo le vse skupaj harmonizirali z EU kjer so iz izjemo Češke in Hrvaške - kjer je obvezno - povsod drugje samo priporočljiva oprema.
Osebno me pa problematika luči zanima ker si nameravam letos omisliti enega youngtimerja, ki je še na navadne žarnice (brez halogenk) in bom moral namestiti nekaj dodatne osvetljave gor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash