H kateremu VOIP ponudniku naj grem

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Kateri VOIP je najugodnejši?
Uporabljal bi ga kot do sedaj navadno linijo (moja draga zelo rada dolgo telefonira - zato odpade samo GSM). V tujino ne kličem, mobilne številke pa kličem z GSM-om.

Svojo Telekomovo številko bi prenesel na VOIP ponudnika, samo telefonsko linijo bi pa "cable providerju" odpovedal (oziroma zamrznil).
Do interneta dostopam preko mobilnega interneta.


Lep pozdrav,
Peter
 

Zenaj4

Pripravnik
5. nov 2007
171
0
16
Geografske številke lahko preneseš samo k svojemu ponudniku dostopa do interneta (DSL, cable, FTTH). Ne moreš jih prenesti kar k enemu. Tako da - odločitev je jasna.

Za tujino si vzemi kak Detel, za klice na fiksne številke pa je ugoden Simobil smart20 ali opcija stacionarni.

Možnost je, da si vzameš SiOL komunikator z novo SiOL številko - http://www.siol.net/spletne_storitve/siol_komunikator.aspx , če imaš kakšnega sorodnika na SiOL internetu, pa mu potem plačuješ tistih par evrov, kolikor zapraviš za telefonijo. Normalno se prijaviš preko SIP protokola - VoIP inteface, fring ali na Symbian Nokiah.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
T-2, znotraj omrežja imaš free, na telekomove stacionarne pa je 1,25 centa (Bivše 3 SIT)! Če imaš T-2 UMTS lahko free kličeš v obe smeri!
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
www.voipdiscount.com da ne naštevam dalje. Klici po Sloveniji so zastonj 100 dni (dejansko neomejeno) če naložiš na račun 10 evrov (z davki in provizijami cca. 15), potem pa stane klic 1 cent na minuto. Vsaj zaenkrat kolikor vem še ne moreš registrirati slovenske številke, je pa super zadeva če veliko kličeš.
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
T2 UMTS in TušMobil sta dve različni stvari?

TušMobil najdem med available networks, T2 pa ne.


Lp,
Peter
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Pa ni samo to problem... moraš biti na območju kjer omrežje obstaja, takih krajev pa ni veliko
smile-1.gif
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik flajr pravi:
Za T-2 moraš imeti telefon, ki podpira UMTS (3G) frekvenco.

To ni res. Jaz sem poskusil dati T2 kartico v T68i in dela. (seveda preko nacionalnega roaminga).
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Citat:
Uporabnik flajr pravi:
Za T-2 moraš imeti telefon, ki podpira UMTS (3G) frekvenco.

To ni res. Jaz sem poskusil dati T2 kartico v T68i in dela. (seveda preko nacionalnega roaminga).
Verjel ali ne-jaz sem jo vtaknil v Regljo I (GA628) in dela
t2love.gif
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Se mi dozdeva da moja Motorola V3 ni glih UMTS telefon
smile-1.gif
.
Sem pa drugače iz Ljubljane, vzhodno od BTCja.

Vstaviš v Regljo GA628 in dela kaj? Pogovore ali/in internet?


Lp,
Peter
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik peter_nn pravi:
Se mi dozdeva da moja Motorola V3 ni glih UMTS telefon
smile-1.gif
.
Sem pa drugače iz Ljubljane, vzhodno od BTCja.

Vstaviš v Regljo GA628 in dela kaj? Pogovore ali/in internet?


Lp,
Peter

Dela govor, podatki (umts) ne!
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Lepo vas prosim ne širit laži. Simka od T-2 deluje na VSAKEM ODKLENJEM TELEFONU. Pa bodisi je to reglja ali N95, ali zeleni telit. Sam uporabljam trenutno T-2 simko na aparatu nokia 1600 - pa deluje !

Deluje govor,sms, PODATKI PA NE ! Ker jih je potrebno posebej naročit (10 €/mesec)
 
Citat:
Uporabnik CyberShot pravi:
Lepo vas prosim ne širit laži. Simka od T-2 deluje na VSAKEM ODKLENJEM TELEFONU. Pa bodisi je to reglja ali N95, ali zeleni telit. Sam uporabljam trenutno T-2 simko na aparatu nokia 1600 - pa deluje !

Deluje govor,sms, PODATKI PA NE ! Ker jih je potrebno posebej naročit (10 €/mesec)


Malo si zamesal SIP (servis internet protocol) in SIM